„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Czerwiec 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Pokaż się”. Autor najlepszego projektu nawiązującego do hasła „nie/codzienność” będzie mógł zaprezentować własną wystawę podczas weekendu otwarcia festiwalu.

Fundacja 2.8 organizatora Opolskiego Festiwalu Fotografii już po raz 11 serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Pokaż się”. Wszyscy pasjonaci fotografii mają okazję nadesłać swoje projekty wystawowe, które będą zgodne z tegorocznym hasłem festiwalu: „nie/codzienność”.

Nagrodzony pomysł na wystawę otrzyma możliwość prezentacji podczas ‘Weekendu otwarcia” Opolskiego Festiwalu Fotografii, 1500 zł. i wiele nagród rzeczowych ufundowanych przez Cyfrowe.pl i firmę Newell.

Otwarcie 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii

Warunki uczestnictwa

Konkurs jest otwarty dla szerokiej grupy osób zajmujących się fotografią. Przyjmowane będą wyłącznie projekty wystaw (nie pojedyncze fotografie), które mogą być już gotowe lub w trakcie finalizacji. Organizatorzy akceptują różnorodne techniki i formy artystyczne.

Do konkursu mogą zgłaszać się artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, zarówno tworzący w kraju, jak i za granicą. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w konkursie za zgodą osoby dorosłej lub opiekuna. Projekty, które były już wcześniej nadsyłane, będą ponownie dopuszczone do konkursu.

Sala wystawowa konkursu "Pokaż się"

Zasady zgłaszania prac

Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem należy wysyłać na adres mailowy: kontakt@dwaosiem.pl do 10 lipca 2024 roku. Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 10MB. Udział w konkursie jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Wyniki i nagrody

Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą: prof. Marek Szyryk (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury w Warszawie), Sławoj Dubiel (Fundacja 2.8) i Jarosław Respondek (Cyfrowe.pl) oceni nadesłane prace pod kątem ogólnego wrażenia artystycznego, spójności z hasłem konkursu, zawartości merytorycznej, pomysłowości, nowatorstwa oraz staranności wykonania.

Autor zwycięskiego projektu wystawy otrzyma nagrodę w wysokości 1500 zł oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Cyfrowe.pl oraz Newell. Wernisaż wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 14 września 2024 roku.

Sala wystawowa konkursu "Pokaż się"

Terminy i wyniki

Rozstrzygnięcie konkursu oraz opublikowanie wyników nastąpi do 21 lipca 2024 roku na stronie festiwalu.

W poprzednich edycjach wyróżniono:

  • Katarzynę Łoś
  • Katerinę Kouzmitchevą
  • Michała Konrada
  • Mateusza Matuszczaka
  • Adama Żądło
  • Jakuba Wawrzaka
  • Pawła Piotrowskiego
  • Piotra Pardiaka
  • Marlenę Jabłońską
  • Roberta Danieluka

Więcej informacji pod adresem offoto.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ruszyła tegoroczna odsłona konkursu fotograficznego upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Do wygrania 10 000 zł i vouchery do sklepów fotograficznych.
0
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
Powiązane artykuły