„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 12. Opolskim Festiwalu Fotografii

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak co roku, startuje konkurs „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Opolski Festiwal Fotografii z roku na rok coraz ważniejszym wydarzeniem na fotograficznej mapie polski. Tym bardziej warto zainteresować się towarzyszącym mu, otwartym konkursem. Konkurs „Pokaż się” skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców zajmujących się fotografią. Nadesłane projekty wystaw - gotowe lub na ukończeniu - muszą wiązać się z hasłem przewodnim 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii, jakim jest „Utopia”.

Zwycięzca będzie mógł zorganizować własną wystawę i otrzymana nagrodę pieniężną

Organizatorzy są otwarci na technikę i formę prezentowanych prac na wystawie. W sekcji „Pokaż się” mogą brać udział wyłącznie osoby na stałe mieszkające lub studiujące w Polsce, które tworzą w kraju lub poza granicami Polski. Udział w naborze jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Autor wybranego projektu, oprócz możliwości zaprezentowania wystawy podczas 12. Edycji OFF, otrzyma od organizatora Fundacji 2.8 nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł.

Schemat przestrzeni do zagospodarowania pod wystawę

Jak aplikować?

Prace (kopie wglądowe) należy wysyłać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres kontakt@dwaosiem.pl do 17 lipca 2022 roku. Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 10 MB. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 lipca na stronie offoto.pl.

Prace będzie oceniać jury w składzie: Marek Szyryk (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury w Warszawie) i Sławomir Mielnik (Fundacja 2.8).

Wernisaż podczas otwarcia OFF

Wernisaż wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu podczas otwarcia wystaw 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 1 października 2022 roku.

Więcej informacji o konkursie i festiwalu znajdziecie na stronie offoto.pl.

(fot. okładkowa: Michał Konrad, z serii "Koniunkcje", zwycięzca zeszłorocznej edycji "Pokaż się")

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
Materia dokumentu - w lipcu startuje festiwal XPRINT 2022
W poznaniu startuje kolejna edycja festiwalu książek fotograficznych i fotografii dokumentalnej XPrint. W programie wystawy, spotkania i warsztaty. Start 8...
10
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Portret w plenerze z lampą błyskową - krakowski spacer fotograficzy z Quadralite
Chcesz nauczyć się efektywnie wykorzystywać światło błyskowe w sesjach plenerowych? Weź udział w warsztatach fotograficznych Quadralite z Adamem Laube. Start 27 lipca...
9
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Wrześniowe warsztaty fotograficzne z Tokiną w Górach Stołowych
Tokina i Fotowarsztaty zapraszają na wrześniowe warsztaty plenerowe w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych. W programie m.in. wschód słońca na...
0