W czerwcu startuje 7. Wojnowski Festiwal Fotografii. Jedyny taki w Polsce

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Maj 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Wojnowski Festiwal Fotografii to jedyne tego typu wydarzenie, które w całości odbywa się w plenerze. 10 czerwca na 2,5-kilometrowych odcinku Wojnowa zawisną 24 wystawy uznanych polskich fotografów. To w sumie 350 zdjęć, które będzie można oglądać przez całe lato.

„Wojnowski Festiwal Fotografii ma na celu jedno: prezentację fotografii szerokiej grupie odbiorców. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wystawy prezentowane w galeriach odwiedzają stricte ludzie związani z fotografią, zainteresowani nią lub znajomi fotografów. To co daje nam plenerowa galeria to możliwość zaprezentowania dorobku fotografek i fotografików tym którzy niekoniecznie interesują się tą dziedziną sztuki.” - komentuje Bartek Syta, jeden z organizatorów wydarzenia.

2,5-kilometrowa wystawa dostępna do oglądania przez całe lato

Wojnowska plenerowa galeria fotografii jest otwarta przez 4 miesiące letnie dla wszystkich odwiedzających Mazury. Zaletą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest jego różnorodność. Prezentowane na festiwalu prace pochodzą z każdej dziedziny fotografii - od reportażowej, sportowej, portretowej, fashion, makro, architektury, aż po fotografię kreacyjną.

Do tej pory na festiwalu zaprezentowano w sumie około 2800 zdjęć w formacie 100 x 70 cm - ponad 150 wystaw indywidualnych oraz 25 zbiorowych. 2,5 km plenerowej galerii. 720 dni - tyle wisiały wydruki na płotach Wojnowa. Co roku wystawę ogląda średnio 40 tyś osób, co przez 6 lat trwania festiwalu daje ok. 240 tys. odwiedzających.

Tegoroczny festiwal to 24 wystawy indywidualne, ponad 350 zdjęć. Wśród autorów zobaczymy m.in.: Wojciecha Grzędzińskiego z bardzo mocnym przekazem z Ukrainy, Krzysztofa Gołucha z wielokrotnie nagradzanym materiałem “Hotel” (fotograficzną opowieścią o pracy niepełnosprawnych intelektualnie na Śląsku), Rafał Makieła (fotograf modowy, który przenosi nas do świata podwodnego) czy astrofotografie Roberta Szaja.

Kiedy i gdzie?

Zdjęcia w ramach Wojnowskiego Festiwalu Fotografii można oglądać przez 4 miesiące, od 10 czerwca do 1 października 2023 na głównej drodze wsi Wojnowo, położonej w województwie warmińsko-mazurskim (Mazury).

Otwarcie festiwalu odbędzie 10 czerwca 2023 r. o godzinie 16.00 pod budynkiem sołectwa w Wojnowie, skąd zwiedzający wyruszą na 2,5 km spacer w kierunku wojnowskiego klasztoru gdzie odbędzie się koncert inauguracyjny.

W dniu otwarcia (10.06.2023) odbędą się spotkania autorskie z Piotrem Dzięciołowskim autorem książki “Moje fotomigawki z PRL” oraz z psycholożką Joanną Szelugą, która prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z „Fotografii w terapii i rozwoju osobistym” na Akademii Górnośląskiej w Katowicach.

Więcej informacji na stronie: facebook.com/WojnowskiFestiwalFotografii

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)