Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT

Autor: Maciej Luśtyk

14 Luty 2024
Artykuł na: 6-9 minut

Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.

Emocje towarzyszące miłości warto zachować na dłużej. Co jednak zrobić, by nasze zdjęcie nie było tylko kolejnym w potoku takich samych walentynkowych kadrów zalewających instagramowe feedy? My radzilibyśmy zdać się na spontaniczność, ale ta niekoniecznie podbije algorytmy i gusta oglądających. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co na temat pokazywania miłości ma do powiedzenia twór, który o algorytmach powinien wiedzieć najwięcej - sztuczną inteligencję.

Zapytaliśmy Chat GPT o propozycje na kadry, które nie będą powielać oczywistych schematów, a które mają szansę wzbudzić zainteresowanie wsród oglądających w mediach społecznościowych. Sposród propozycji wybraliśmy 9 najciekawszych. Radzimy potraktować to zestawienie w przymrużeniem oka - paradoksalnie to raczej przykład tego, czego nie robić, jeśli chcemy wyróżnić się oryginalnością - choć trzeba również przyznać, że jest tu kilka pomysłów na dobrą zabawę, które przy odpowiednim wykonaniu mogłyby stać się instagramowym viralem wśród zakochanych. Przy okazji możecie zobaczyć, jak SI "wyobraża sobie" kadry wykonane według własnych poleceń.

Pomysły na zdjęcia zakochanych według sztucznej inteligencji

1. Podróż w czasie

Stwórz zdjęcie inspirowane epoką, która jest bliska sercom fotografowanych osób, ale unikaj popularnych okresów, jak lata 20. XX wieku. Może to być stylizacja na średniowiecze, renesans, czy futurystyczna wizja miłości. Użyj odpowiednich kostiumów, rekwizytów i tła, aby stworzyć autentyczną atmosferę i przenieść widza w inny wymiar.

2. Sylwetki w nietypowym świetle

Zamiast tworzenia klasycznych sylwetek o zachodzie słońca, eksperymentuj z różnymi źródłami światła i sceneriami. Sylwetki pary mogą być uchwycone w taki sposób, by tworzyć interesujące kształty i wzory, dodając tajemniczości i nowoczesności zdjęciu.

3. Miniatury i perspektywa

Wykorzystaj technikę forsowania perspektywy, aby stworzyć zabawne zdjęcia, na których para wygląda jak postacie z miniaturowego świata. Można na przykład stworzyć scenkę, w której jedna osoba "trzyma" drugą na dłoni, lub para "siedzi" na krawędzi kubka. To wymaga kreatywności i precyzyjnego ustawienia kadru, ale efekt może być zachwycający i bardzo oryginalny.

4. Interakcja z naturą w nietypowy sposób

Wykorzystaj naturalne otoczenie, ale w nieoczekiwany sposób. Na przykład zrób zdjęcie pary, która ozdabia sobie wzajemnie twarze kolorowymi liśćmi lub tworzy "serce" z naturalnie ułożonych kamieni nad brzegiem rzeki. To pokazuje związek nie tylko między osobami, ale również ich relację z naturą.

5. Analogowe czary

W dobie fotografii cyfrowej, powrót do technik analogowych może dodać zdjęciom unikalnego charakteru. Eksperymentuj z fotografią natychmiastową, gdzie każde zdjęcie niepowtarzalne. Dodaj do tego ręcznie napisane notki lub rysunki, sprawiając że będzie ono nie tylko zdjęciem, ale też osobistym przesłaniem.

6. Zakochane selfie ze zwierzęcym fotobombingiem

Jeśli macie zwierzę, pozwólcie mu „przerwać” wasze walentynkowe selfie. Może to być zabawne zdjęcie, na którym wasz pies skacze do obiektywu lub kot leniwie przeciągający się na pierwszym planie. To doda kadrom ciepła i domowego uroku, pokazując codzienne życie zakochanych.

7. Kolaż miłosnych wiadomości

Napiszcie na karteczkach samoprzylepnych lub kawałkach papieru rzeczy, które w sobie uwielbiacie, a następnie utwórzcie z nich kolaż na ścianie lub stole. Zróbcie zdjęcie waszych rąk, trzymających się nad tym kolażem lub po prostu samego kolażu z walentynkowym akcentem, jak czerwone serce w centrum.

8. Zdjęcie z ulubioną książką lub filmem

Zrób zdjęcie, na którym razem trzymacie otwartą książkę z fragmentem o miłości, który do was przemawia, lub pozujecie z okładką ulubionego filmu romantycznego. To prosta, ale osobista metoda pokazania wspólnych zainteresowań i tego, co was łączy.

9. Sztuka cieni

Eksperymentuj z cieniami w taki sposób, aby tworzyły one opowieści na ścianach lub podłodze. Może to być na przykład cień pary tworzący kształt serca, lub cienie rzucone przez rośliny i przedmioty tworzące romantyczną scenę wokół nich. To proste, ale efektowne podejście, które wymaga jedynie dobrego źródła światła i gładkiej powierzchni.

Parę słów na koniec

Podsumowując, sztuczna inteligencja w wymyślaniu scenariuszy na zdjęcia jest zarówno zaskakująco dobra, jak i zaskakująco zła. Z jednej strony naprawdę dobrze wydaje się rozumieć naturę "instagramowych" kadrów i podpowiada rozwiązania, które mają szansę zdobyć popularność i mogą okazać się świetną fotograficzną zabawą (co w przypadku zakochanych może być szczególnie ważne). Z drugiej nie ma co liczyć, że zastąpi naszą inwencję twórczą. Pod względem kreatywności nadal ma do zaoferowania po prostu dość generyczny kolaż mniej lub bardziej popularnych współczesnych trendów. Co więcej wydaje się być pod tym względem znacznie ograniczona - mimo dziesiątek pytań zadawanych na różne sposoby w kółko podpowiadała różne wariacje podobnych pomysłów.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły