Olympus M.Zuiko 7-14 mm f/2,8 PRO - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Cena / Jakość:
6
Optyka:
7
Budowa:
8
Marka:
Olympus
Nasza ocena:

76%

Olympus M.Zuiko 7-14 mm f/2,8 PRO to konstrukcja, która poszerza linię profesjonalnych obiektywów z serii PRO przeznaczonych do aparatów z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Jednak czy sprosta ona wyśrubowanym wymaganiom zaawansowanych fotografów, poszukujących jasnego ultraszerokokątnego zooma? Sprawdźcie, jak nowe szkło Olympusa wypadło w naszym teście.

0
Michał Chrzanowski
1 Październik 2015
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

 

3. Autofokus


Po zamocowaniu obiektywu do aparatu Olympus OM-D E-M1 otrzymaliśmy duet, który oferuje solidny i płynnie działający mechanizm autofokusa. Zarówno w trybie pojedynczym, jak i ciągłym wyniki były więcej niż zadowalające, porównywalne z tymi, które możemy osiągnąć podczas fotografowania zaawansowanymi lustrzankami. Przeostrzanie przez cały zakres zajmuje około 0,3-0,4 sekundy, co jest dobrym wynikiem. Warto również zauważyć, że prędkość AF nie zmienia się wraz ze zmianą ogniskowej. Ponadto, Olympus M.Zuiko 7-14 mm f/2,8 PRO został wyposażony w system wewnętrznego ogniskowania (polega na przesuwaniu mniejszych soczewek środkowych i tylnych bez przesuwania większych soczewek umieszczonych z przodu) oraz sprzęgło manualnego ustawiania ostrości, które umożliwia szybkie przełączanie z AF na MF poprzez zmianę położenia pierścienia ostrzenia - przesunięcie go w stronę korpusu aparatu. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 7,5 cm.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)