Fuji Instax Mini 50S - test

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.
0
Marcin Grabowiecki
27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Podsumowanie

Fuji Instax Mini 50S to aparat, który znakomicie sprawdza się w sytuacjach towarzyskich. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia możemy je podpisać po czym z dumą wręczyć znajomym. To także doskonałe narzędzie do autorskiej fotografii. Instax może być wykorzystywany do tworzenia wizualnych notatek oraz dzienników. Poręczny format odbitek znajdzie swoje miejsce w portfelu, notesie oraz (po zeskanowaniu) na blogu. Ten sprzęt trafi do tych, którzy w fotografii szukają czegoś więcej niż technicznej doskonałości.

Wadą aparatu jest brak możliwości wyłączenia błysku oraz problemy z ustawianiem ostrości. Siłą tego sprzętu jest możliwość nieskrępowanego i spontanicznego dokumentowania najdrobniejszych przejawów życia. Aparat sprawdzi się w każdej sytuacji, w której pragniemy uchwycić urok mijającej chwili.

Instax Mini 50S jest bardzo podobny do modelu Mini 7S, ale w porównaniu do niego oferuje więcej możliwości. Podstawowe z nich to:
  • większy zakres czasów
  • tryb makro
  • kompensacja ekspozycji
  • samowyzwalacz
Aparat jest ponadto mniejszy i lżejszy, ale droższy. Cena modelu 50S to ok. 500 zł (Mini 7S - 330 zł). Koszt 10 sztuk wkładów to ok. 30 zł.

+ kontrola korekcji ekspozycji
+ tryb makro
+ tryb błysku dopełniającego
+ poręczność
+ prostota obsługi

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej
- problemy z poprawnym ustawianiem ostrości

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)