Fuji Instax Mini 50S - test

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.
0
Marcin Grabowiecki
27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Podsumowanie

Fuji Instax Mini 50S to aparat, który znakomicie sprawdza się w sytuacjach towarzyskich. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia możemy je podpisać po czym z dumą wręczyć znajomym. To także doskonałe narzędzie do autorskiej fotografii. Instax może być wykorzystywany do tworzenia wizualnych notatek oraz dzienników. Poręczny format odbitek znajdzie swoje miejsce w portfelu, notesie oraz (po zeskanowaniu) na blogu. Ten sprzęt trafi do tych, którzy w fotografii szukają czegoś więcej niż technicznej doskonałości.

Wadą aparatu jest brak możliwości wyłączenia błysku oraz problemy z ustawianiem ostrości. Siłą tego sprzętu jest możliwość nieskrępowanego i spontanicznego dokumentowania najdrobniejszych przejawów życia. Aparat sprawdzi się w każdej sytuacji, w której pragniemy uchwycić urok mijającej chwili.

Instax Mini 50S jest bardzo podobny do modelu Mini 7S, ale w porównaniu do niego oferuje więcej możliwości. Podstawowe z nich to:
  • większy zakres czasów
  • tryb makro
  • kompensacja ekspozycji
  • samowyzwalacz
Aparat jest ponadto mniejszy i lżejszy, ale droższy. Cena modelu 50S to ok. 500 zł (Mini 7S - 330 zł). Koszt 10 sztuk wkładów to ok. 30 zł.

+ kontrola korekcji ekspozycji
+ tryb makro
+ tryb błysku dopełniającego
+ poręczność
+ prostota obsługi

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej
- problemy z poprawnym ustawianiem ostrości

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Najnowszy przedstawiciel podstawowej linii bezlusterkowców systemu Fuji X stara się zaakcentować swoje filmowe aspiracje, które dotąd nie były mocną stroną tej serii aparatów japońskiego...
7
0
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Czy druga generacja A9 to na pewno niewielka aktualizacja, czy może jednak znaczący krok do świata zawodowych fotoreporterów? Po sesji w ośrodku sportowym, mamy już...
11
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)