Wystawa Tadeusza Sumińskiego „Z notatnika fotografa“ to subiektywna selekcja zapisków fotograficznych z podróży
0
Czarek Sokołowski gościem cyklu „Decydujący moment“ poświęconego mistrzom polskiej fotografii
16 kwiecień 2019
Już dziś o 18:00 Czarek Sokołowski, fotoreporter amerykańskiej agencji Associated Press, będzie gościem drugiego spotkania nowego cyklu „Decydujący moment“ organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
0
Zwykłość bólu i dramat bezradności. Jacek Poremba wykonał zdjęcia do kampanii społecznej na rzecz osób z chorobą Fabry’ego
15 kwiecień 2019
"Te zdjęcia to apel do nas wszystkich, byśmy dostrzegli drugiego człowieka i jego wołanie o pomoc" - mówi autor zdjęć, które od dzisiaj będzie można oglądać na wystawie plenerowej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.
0
Luminar zostanie wzbogacony o układ AI nowej generacji. Czy obróbka sprowadzi się do obsługi jednego slidera?
15 kwiecień 2019
Panel Accent AI to jedno z najciekawszych rozwiązań oferowanych przez program Luminar i rzecz, którą wyróżnia się spośród innych edytorów RAW. Czy jego kolejna generacja odmieni sposób edycji zdjęć?.
0
Irix z nowym tajemniczym projektem. Czego możemy się spodziewać?
15 kwiecień 2019
Irix wystartował z kampanią teaserową nowego produktu. Odgadniecie, co szykuje dla nas producent?
0
Lomography Sprocket Rocket 2.0 - panoramiczne zdjęcia na całej rozpiętości filmu 35 mm
15 kwiecień 2019
Nietuzinkowe panoramiczne fotografie na całej wielkości klatki filmu 35 mm, wielokrotna ekspozycja i „odkrycie mocy analoga w nowym wydaniu“ - tak można opisać aparat Lomography Sprocket Rocket 2.0, który jest już dostępny w sprzedaży.
0
Już dziś spotkanie z Wojtkiem Wieteską w rakach WJF VOL. 11
15 kwiecień 2019
Jak dziś wystawia się fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź na spotkaniu z Wojtkiem Wieteską. Start już dziś (15 kwietnia) o 18:00 w Warszawie.
0
Szukasz wydajnego programu do edycji zdjęć na iPad'zie? Pixelmator Photo powinien Cię zainteresować
15 kwiecień 2019
Wygodna edycja RAW, możliwość szczegółowej postprodukcji, w tym praca na krzywych, sztuczna inteligencja umożliwiająca automatyczną i skuteczną poprawę wyjściowych zdjęć - to tylko kilka zalet programu Pixelmator Photo, który jest już dostępny do pobrania.
0
Chińczycy próbowali sprzedać zdjęcie czarnej dziury. Efekt? Jeden z największych stocków na świecie zawiesił działanie
12 kwiecień 2019
Emocje związane z pierwszym w historii zdjęciem czarnej dziury jeszcze nie opadły, a już słyszymy o pierwszym związanym z nim skandalu. Korzyści z jego sprzedaży chciała czerpać chińska agencja VCG.
0
Na tym ślubie zdjęcia robił robot. Czy przyszłość będzie potrzebować fotografów ślubnych?
0
“Vulnerable”, czyli lateksowy sen o bliskości i ludzkim ciele. Premiera książki Tadeusza Chudego w Leica 6x7 Gallery Warszawa
12 kwiecień 2019
Książka "Vulnerable" to ostatnia część  i podsumowanie projektu długoterminowego Kinky, w skład którego wchodzi wystawa fotograficzna, film dokumentalny oraz publikacja. Premiera już 18 kwietnia.
0
X-Rite ColorChecker Passport Photo 2 - nowy wzorzec szarości i możliwość tworzenia profili ICC
12 kwiecień 2019
Po 10 latach X-Rite aktualizuje jedną ze swoich głównych i najbardziej popularnych pozycji - wzornik ColorChecker Passport. Otrzymujemy m.in. wzorzec 18-procentowej szarości oraz zaktualizowane oprogramowanie, pozwalające na tworzenie profili ICC.
0
Jazz Free Photo 2018 - wystawa poplenerowa ZPAF
11 kwiecień 2019
Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy poplenerowej Okręgu Wielkopolskiego ZPAF. Start w poniedziałek 15 kwietnia.
0
Samyang AF 85 mm f/1.4 F, 85 mm f/1.4 Z oraz 14 mm f/2.8 Z - optyczna gratka dla nikoniarzy
11 kwiecień 2019
Samyang odsłonił przed nami kolejny etap swojej wiosennej ofensywy. Tym razem ucieszą się użytkownicy Nikona. Otrzymujemy jasną, wyposażoną w silnik AF portretówkę do systemu F oraz dwa pierwsze modele do bezlusterkowego systemu Z.
0
DaVinci Resolve 16 - darmowa alternatywa dla Adobe Premiere jeszcze doskonalsza
11 kwiecień 2019
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Najnowsza wersja wprowadza kolejną garść udogodnień, które sprawiają, że program staje się jeszcze bardziej uniwersalną platformą do edycji wideo.
0
Kwietniowe warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - specjalna oferta Last Minute
11 kwiecień 2019
Marcin Dobas, Olympus Polska oraz National Geographic zapraszają pod koniec kwietnia nad Biebrzę, na wyjątkowe warsztaty fotografii podróżniczej. Teraz taniej o 300 zł.
0
Lexar wraca na rynek w pełni sił! Przyglądamy się ofercie producenta na 2019 rok
11 kwiecień 2019
Ostatnimi czasy losy firmy Lexar to droga pełna wybojów i zakrętów. Jednak wygląda na to, że producent trafił na właściwe tory i w tym roku zamierza namieszać w segmencie kart pamięci.
0
Brałeś udział w konkursie “Wystaw się w CSW”? Zobacz czy jesteś na liście laureatów. Ekspozycja startuje już w piątek
11 kwiecień 2019
Poznaliśmy listę laureatów 7. edycji konkursu Wystaw się w CSW, który co roku kilkudziesięciu twórcom daje możliwość zaprezentowania prac o dowolnej tematyce szerszej publiczności. Wystawa startuje 12 kwietnia w Toruniu.
0