Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty
1
„Wycinki“ Magdy Hueckel i Agnieszki Rayss to wystawa prac o obrazach ciała
12 luty 2019
Wystawa „Wycinki“ łączy kolaże Magdy Hueckel i fotografie Agnieszki Rayss. Oba cykle krążą wokół tematyki ciała, jednak ukazują je w odmienny sposób. Wernisaż już jutro o 19:00 w warszawskiej Galerii Wizytującej.
0
Kamlan 7.5 mm f/3.2 - „rybie oko“ do Mikro Cztery Trzecie
12 luty 2019
SainSonic nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny model z rodziny Kamlan. Tym razem jest to kompaktowy obiektyw typu „rybie oko“ z ogniskową o ekwiwalencie 15 mm, który zaprojektowano do systemy Mikro Cztery Trzecie.
0
„The Falling Soldier“ Roberta Capy - legendarne reportażowe ujęcie czy jedno z największych fotograficznych oszustw XX wieku?
12 luty 2019
Czy jedna z najbardziej ikonicznych fotografii minionego stulecia jest oszustwem? Zdania co do autentyczności „The Falling Soldier“ Roberta Capy są podzielone, a z biegiem czasu pojawia się coraz więcej głosów, że legendarny fotograf mógł upozorować kadr, który na dobre już zapisał się na kartach historii.
1
Chemia CineStill dostępna także w proszku. Czy w końcu zobaczymy ją na naszym rynku?
11 luty 2019
CineStill zyskało rozgłos dzięki filmom tworzonym na bazie materiałów wykorzystywanych w kinematografii. Od niedawna oferuje także ciekawą chemię, która teraz stanie się dużo bardziej dostępna.
1
Zakrzywione matryce już niebawem w aparatach? Francuska firma chce wprowadzić je na rynek
11 luty 2019
O zakrzywionej matrycy słyszymy z różną częstotliwością już od dobrych kilku lat. Jak do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się jednak zamienić tego pomysłu w ogólnodostępny produkt. Czy ten stan rzeczy zmienią Francuzi?
0
Leica prezentuje limitowane odsłony swoich trzech stałek
11 luty 2019
Leica APO-Summaron-M 50 mm f/2 ASPH, Summaron-M 28mm f/5.6 i Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH to trzy obiektywy niemieckiego producenta, które teraz są dostępne w nowych limitowanych wersjach stylistycznych.
1
„Portret wewnętrzny“ Wojciecha Prażmowskiego - zobacz prace jednego z mistrzów polskiej fotografii kreacyjnej
11 luty 2019
Już w najbliższy czwartek wernisaż wystawy „Portret wewnętrzny“ Wojciecha Prażmowskiego. Jest to świetna okazja, by zapoznać się z pracami jednego z najbardziej uznanych polskich przedstawicieli nurtu fotografii kreacyjnej. Start o 18:00 w gliwickiej Czytelni sztuki.
0
Warsztaty fotograficzne Quadralite w ramach Olympus Perspective Playground
11 luty 2019
Budowanie klimatu zdjęć za pomocą sztucznego oświetlenia oraz podstawy pracy w studiu - to główne zagadnienia nadchodzących warsztatów Quadralite, które odbędą się w ramach Olympus Perspective Playground. Ale to nie jedyne atrakcje i zajęcia, na które możecie liczyć.
0
Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już niebawem dostępna w sklepach BEIKS
0
Była parasolka, przyszła pora na… daszek. Camera Canopy to nowy pomysł na ochronę sprzętu przed deszczem
8 luty 2019
Gdy myśleliśmy, że już żadne akcesorium nie może nas zaskoczyć, pojawia się coś takiego. W dodatku może się rozsuwać, by ochronić także długie zoomy. Dzieło geniuszu czy szaleństwa?
2
Blackmagic Pocket Cinema 4K z aktualizacją, o którą zabiegali użytkownicy
8 luty 2019
Możliwość ponownej kalibracji pikseli, nowy sposób przetwarzania dźwięku, usprawniony autofokus oraz większa wydajność baterii - takie nowości wprowadza ostatnia aktualizacja kompaktowej kamery Blackmagic Pocket Cinema 4K.
1
Fotografujesz na filmie? Dzięki grantom Film Photo Award możesz otrzymać nawet 200 rolek ulubionych materiałów Kodaka
8 luty 2019
Chcesz stworzyć wymarzony projekt na filmie, ale przerażają cie koszta? Aplikuj o grant Film Photo Award i pstrykaj ile chcesz. Do zgarnięcia 200 rolek filmu w formatach 135 i 120, lub 300 arkuszy 4x5.
0
„Portret prowincji” Jacentego Dędka - zobacz przekrojowy projekt dokumentalny poświęcony Polsce małomiasteczkowej
8 luty 2019
Niezwykły dokument będący zapisem sześcioletniej podróży przez małomiasteczkową Polskę - tak w kilku słowach można opisać „Portret prowincji” autorstwa Jacentego Dędka. „To opowieść o nas, o Polsce, która zmienia się na naszych oczach” - zaznacza fotograf. Wernisaż już 22 lutego w Częstochowie.
0
Flickr nie usunie Twoich zdjęć. Na razie…
8 luty 2019
Czystki na darmowych kontach Flickr, które mają łącznie ponad tysiąc zdjęć lub filmów, zostały przełożone do 12 marca. Tak więc masz nieco ponad miesiąc, by uporządkować swój profil i mieć pewność, że nic z niego nie zniknie.
0
Editorial Color Grading Styles - presety do Capture One stworzone przez światowej klasy fotografów i retuszerów
7 luty 2019
Chcesz obrabiać zdjęcia jak Michael Woloszynowicz, Marie Bärsch czy Pratik Naik? Postprodukcja wymaga solidnego warsztatu, ale jeśli chodzi o kolor, pracę mogą ułatwić Wam nowe presety do programu Capture One.
0
Zimowa wyprzedaż w księgarniach Bookoff - wybór najciekawszych tytułów
7 luty 2019
Jak co roku zaprzyjaźniona księgarnia fotograficzna Bookoff zaprasza na wielką zimową wyprzedaż, która zaczyna się już w najbliższy weekend, 9-10 lutego. Tegoroczna akcja promocyjna obejmie ponad 3 tysiące różnych książek. Przyjrzeliśmy się liście tegorocznych tytułów objętych wyprzedażą i jak co roku wybraliśmy nasze typy.
0
Filtr IR Chrome - fotografia w podczerwieni i efekty jak z kultowego filmu Kodak Aerochrome
7 luty 2019
Filtr IR Chrome to cyfrowy odpowiednik Kodak Aerochrome - legendarnego materiału światłoczułego, który zapewniał spektakularne kolorystyczne efekty.
0