Fujifilm X-T30 - mocne wnętrze godne flagowca, ta sama zwarta budowa
0
Luty z Quadralite - warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem i konkurs portretowy
14 luty 2019
Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w dwóch ciekawych wydarzeniach. Pierwszym z nich są warsztaty z fotografem portretowym Arcadiusem Mauritzem, drugim konkurs fotografii portretowej.
0
Canon pracuje nad sześcioma obiektywami RF do systemu EOS R. Premier możemy spodziewać się jeszcze w tym roku
14 luty 2019
Dwie portretówki 85 mm f/1.2, w tym jedna z funkcją Defocus Smoothing, reporterskie konstrukcje 15-35 mm, 24-70 mm i 70-200 mm ze stałym światłem f/2.8 oraz „travel zoom“ o uniwersalnym zakresie 24-240 mm f/4-6.3 - oto zapowiedziane modele do systemu EOS R, które na rynku mają pojawić się w tym roku.
0
Canon EOS RP - bezlusterkowa pełna klatka za 6,5 tys. złotych
14 luty 2019
Przecieracie oczy ze zdumienia? My też. Canon EOS RP to tania bezlusterkowa pełna klatka, która celuje w zaawansowanych amatorów i osoby szukające niedrogiego sposobu na wejście w pełnoklatkowy system. I robi to w niezłym stylu.
16
Prograde Digital Recovery Pro - nowy program do odzyskiwania danych z kart pamięci
13 luty 2019
Chyba każdy z nas stanął kiedyś przed problemem utraty zdjęć. Programów do odzyskiwania danych nie brakuje, ale trudno znaleźć program spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Teraz otrzymujemy uniwersalny i jak się wydaje funkcjonalny soft stworzony przez producenta kart.
0
Adobe uaktualnia ekosystem Lightrooma i wprowadza nową funkcję Enhance Details. Ale to nie jedyne zmiany
13 luty 2019
Lightroom CC i Lightroom Classic CC doczekały się kolejnej aktualizacji. Spośród wprowadzonych nowości najciekawiej prezentuje się funkcja Enhance Details, która zdaniem Adobe o 30% poprawia szczegółowość RAW oraz optymalizuje wyświetlanie kolorów zarejestrowanych aparatami z matrycami o układzie Bayera oraz X-Trans.
1
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-200 mm f/3.5-6.3 to rekordowy 16.6x zoom optyczny w kompaktowym wydaniu
13 luty 2019
Niespotykany zakres ogniskowych o ekwiwalencie 24-400 mm, zaawansowana optyka, szybki i precyzyjny AF, a także wyjątkowo kompaktowa, a do tego w pełni uszczelniona konstrukcja - oto najważniejsze cechy zaprezentowanego M.Zuiko Digital ED 12-200 mm f/3.5-6.3.
2
Datacolor SpyderX - precyzja, wygoda i pełna kalibracja w niespełna dwie minuty
12 luty 2019
Firma Datacolor zaprezentowała zaawansowane kalibratory SpyderX w wersjach Pro i Elite. Nowe modele mają zapewniać optymalne połączenie pomiędzy szybkością i dokładnością a prostotą obsługi.
1
„Wycinki“ Magdy Hueckel i Agnieszki Rayss to wystawa prac o obrazach ciała
12 luty 2019
Wystawa „Wycinki“ łączy kolaże Magdy Hueckel i fotografie Agnieszki Rayss. Oba cykle krążą wokół tematyki ciała, jednak ukazują je w odmienny sposób. Wernisaż już jutro o 19:00 w warszawskiej Galerii Wizytującej.
0
Kamlan 7.5 mm f/3.2 - „rybie oko“ do Mikro Cztery Trzecie
0
„The Falling Soldier“ Roberta Capy - legendarne reportażowe ujęcie czy jedno z największych fotograficznych oszustw XX wieku?
12 luty 2019
Czy jedna z najbardziej ikonicznych fotografii minionego stulecia jest oszustwem? Zdania co do autentyczności „The Falling Soldier“ Roberta Capy są podzielone, a z biegiem czasu pojawia się coraz więcej głosów, że legendarny fotograf mógł upozorować kadr, który na dobre już zapisał się na kartach historii.
1
Chemia CineStill dostępna także w proszku. Czy w końcu zobaczymy ją na naszym rynku?
11 luty 2019
CineStill zyskało rozgłos dzięki filmom tworzonym na bazie materiałów wykorzystywanych w kinematografii. Od niedawna oferuje także ciekawą chemię, która teraz stanie się dużo bardziej dostępna.
1
Zakrzywione matryce już niebawem w aparatach? Francuska firma chce wprowadzić je na rynek
11 luty 2019
O zakrzywionej matrycy słyszymy z różną częstotliwością już od dobrych kilku lat. Jak do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się jednak zamienić tego pomysłu w ogólnodostępny produkt. Czy ten stan rzeczy zmienią Francuzi?
0
Leica prezentuje limitowane odsłony swoich trzech stałek
11 luty 2019
Leica APO-Summaron-M 50 mm f/2 ASPH, Summaron-M 28mm f/5.6 i Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH to trzy obiektywy niemieckiego producenta, które teraz są dostępne w nowych limitowanych wersjach stylistycznych.
1
„Portret wewnętrzny“ Wojciecha Prażmowskiego - zobacz prace jednego z mistrzów polskiej fotografii kreacyjnej
11 luty 2019
Już w najbliższy czwartek wernisaż wystawy „Portret wewnętrzny“ Wojciecha Prażmowskiego. Jest to świetna okazja, by zapoznać się z pracami jednego z najbardziej uznanych polskich przedstawicieli nurtu fotografii kreacyjnej. Start o 18:00 w gliwickiej Czytelni sztuki.
0
Warsztaty fotograficzne Quadralite w ramach Olympus Perspective Playground
11 luty 2019
Budowanie klimatu zdjęć za pomocą sztucznego oświetlenia oraz podstawy pracy w studiu - to główne zagadnienia nadchodzących warsztatów Quadralite, które odbędą się w ramach Olympus Perspective Playground. Ale to nie jedyne atrakcje i zajęcia, na które możecie liczyć.
0
Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już niebawem dostępna w sklepach BEIKS
8 luty 2019
Jednocalowy 15-megapikselowy sensor typu MOS, nowy kodek HEVC oraz HDR 4K, a także ulepszona łączność sieciowa do transmisji na żywo - to tylko kilka z cech zaawansowanej kamery Panasonic 4K AG-CX350, która już wkrótce będzie dostępna w ofercie BEIKS.
0
Była parasolka, przyszła pora na… daszek. Camera Canopy to nowy pomysł na ochronę sprzętu przed deszczem
8 luty 2019
Gdy myśleliśmy, że już żadne akcesorium nie może nas zaskoczyć, pojawia się coś takiego. W dodatku może się rozsuwać, by ochronić także długie zoomy. Dzieło geniuszu czy szaleństwa?
2