Nikon przegrywa proces patentowy, który sam wytoczył. Musi zapłacić prawie pół miliona euro
1
Tenba Cooper Backpack to funkcjonalny plecak fotograficzny na każdą okazję
13 czerwiec 2018
Odporna na warunki pogodowe konstrukcja, dwie komory z szybkim dostępem, jedna na sprzęt, druga na rzeczy osobiste, dodatkowe kieszenie na akcesoria i wygodny system nośny - to główne cechy plecaka z serii Tenba Cooper.
0
Przetestuj i wygraj konsolę Loupedeck - poznaliśmy zwycięzcę
13 czerwiec 2018
Pod koniec marca wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować konsolę do edycji zdjęć Loupedeck. Dziś poznaliśmy autora zwycięskiego testu.
0
Quadralite Roadshow 2018 - cykl warsztatów, podczas których poznasz najnowszy sprzęt oświetleniowy i porozmawiasz z ekspertami
12 czerwiec 2018
Quadralite (wcześniej Quantuum) obchodzi w tym roku okrągłe 10-lecie istnienia na rynku. Organizowanych jest wiele wydarzeń i konkursów dla użytkowników sprzętu marki. Z tej okazji producent ma także zaszczyt zaprosić na cykl warsztatów RoadShow 2018. Pierwsze spotkanie już w czwartek we Wrocławiu.
0
Fomei LED Wifi 100B i 210B - nowe lampy światła ciągłego do filmu i fotografii
12 czerwiec 2018
Fomei rozszerza swoją ofertę o dwa modele lamp LED z możliwością sterowania temperaturą barwową, komunikacja bezprzewodową i mocowaniem typu Bowens, które pozwoli na wygodne montowanie modyfikatorów.
0
Peak Design bezpłatnie wymieni wadliwe zaczepy V3 na nową wersję Anchor V4
12 czerwiec 2018
Ostatnio w sieci mogliśmy natrafić na komentarze o wadliwych zaczepach Anchor V3, gdzie cienka linka mocowania ulegała przetarciu. Teraz „wszyscy użytkownicy produktów z Anchor V3 mogą liczyć na otrzymanie bezpłatnego kompletu kotwic Anchor V4, w celu zastąpienia ich w posiadanych produktach“ - zaznacza producent.
0
„Już tu nie wrócę“ - wernisaż projektu Krzysztofa Jabłonowskiego już dziś w Warszawie
12 czerwiec 2018
Tytuł wystawy Krzysztofa Jabłonowskiego niepokoi niedopowiedzeniami: dokąd nie wróci autor, dlaczego? Odpowiedzi na pytania możecie poznać podczas dzisiejszego wernisażu „Już tu nie wrócę“, który odbędzie się w Warszawie.
0
Instant Magny 35 Instant Back to adapter do fotografii natychmiastowej, który przymocujesz do niemal każdego analoga na film 35 mm
12 czerwiec 2018
Zaprezentowany Instant Magny 35 Instant Back to rozwiązanie, którego świat fotografii jeszcze nie widział. Umożliwia korzystanie z analogowych aparatów i szybkie wywoływanie zdjęć natychmiastowych bez żadnych dodatkowych modyfikacji.
2
Polaroid Originals OneStep 2 teraz także w limitowanej odsłonie
11 czerwiec 2018
Pamiętacie OneStep 2 - aparat, który ma być „duchowym następcą ikonicznego Polaroida OneStep“. Aparat pojawił się właśnie w sprzedaży w limitowanej miętowej wersji kolorystycznej.
0
Dowiedz się wszystkiego o RODO. Szkolenie dla fotografów i operatorów filmowych
0
Albert Watson autorem kalendarza Pirelli 2019
9 czerwiec 2018
Albert Watson już od przeszło 5 dekad znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych fotografów portretowych na świecie. Teraz stanie za sterami produkcji kolejnej edycji kalendarza Pirelli. W jakim kierunku podąży jego tegoroczna odsłona?
0
Nowe podróżnicze statywy w serii Manfrotto Befree - konstrukcja z włókna węglowego, głowica dla filmowców
8 czerwiec 2018
Seria Manfrotto Befree to jedne z najbardziej przyjaznych podróżnikom statywów na rynku, które łączą kompaktowe wymiary i niewielką wagę z dużą wytrzymałością. Nowe modele to propozycje dla najbardziej wymagających.
1
“Element krajobrazu” to spojrzenie na 50 lat pracy jedynego zawodowego fotografa w niewielkim miasteczku
8 czerwiec 2018
Marian Musiał przez ponad 50 lat uwiecznił kilka pokoleń mieszkańców, poczynając od licznych portretów dzieci, aż po fotografię dokumentującą pogrzeby. Pasjonował się też krajobrazem. Nowa wystawa Fundacji Archeologia Fotografii to gratka dla fanów dokumentu.
0
Parrot Anafi - nowa konkurencja dla DJI Mavic Air
8 czerwiec 2018
Drony Parrot, choć nie tak dobrze znane jak produkcje DJI, już od lat cieszą się dobrą opinią użytkowników. Model Anafi, dzięki rozwiniętej specyfikacji ma szansę zwiększyć rozpoznawalność marki i zdobyć uznanie nawet bardziej wymagających użytkowników. To bezpośredni konkurent modelu DJI Mavic.
0
Chcesz w tym roku zaskoczyć wszystkich świetnymi zdjęciami z wakacji? Akademia Nikona przygotowała coś specjalnego dla Ciebie
8 czerwiec 2018
Dziś niemal każdy ma aparat, ale nie każdy potrafi zrobić interesujące zdjęcie. Najnowszy kurs Akademii Nikona jest o tym jak je wykonać. Dowiesz się między innymi co powoduje, że fotografia jest interesująca, że wracamy do niej i oglądamy z zaciekawieniem.
0
Wyniki konkursu TIFF Open - poznajcie zwycięzców
8 czerwiec 2018
Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas, Patrycja Wojtas to laureatki tegorocznej edycji konkursu TIFF Open w ramach TIFF Festival 2018 // Współpraca. Dodatkowo jury wybrało 14 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshow podczas Festiwalu.
0
Obiektywy Sigma Art z mocowaniem Sony E już dostępne w sprzedaży. Znamy ich polskie ceny
8 czerwiec 2018
Sigma A 50 mm f/1.4 DG HSM i Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM to pierwsze obiektywy z linii Art w wersji do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych z mocowaniem Sony E, które trafiły właśnie do sprzedaży. W przyszłym tygodniu dołączą do nich kolejne dwie stałki: Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM oraz Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM.
1
Kono! Rekorder i Monolit 64 - nowe filmy w ofercie
7 czerwiec 2018
Na rynku pojawiły się dwie nowe pozycje dla fanatyków fotografii analogowej. Filmy Kono! Rekorder i Monolit 64 to czarno-białe materiały o niskiej czułości, cięte z błon tworzonych na potrzeby niezwiązane z tradycyjną fotografią.
0