Lomography Sprocket Rocket 2.0 - panoramiczne zdjęcia na całej rozpiętości filmu 35 mm
0
Już dziś spotkanie z Wojtkiem Wieteską w rakach WJF VOL. 11
15 kwiecień 2019
Jak dziś wystawia się fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź na spotkaniu z Wojtkiem Wieteską. Start już dziś (15 kwietnia) o 18:00 w Warszawie.
0
Szukasz wydajnego programu do edycji zdjęć na iPad'zie? Pixelmator Photo powinien Cię zainteresować
15 kwiecień 2019
Wygodna edycja RAW, możliwość szczegółowej postprodukcji, w tym praca na krzywych, sztuczna inteligencja umożliwiająca automatyczną i skuteczną poprawę wyjściowych zdjęć - to tylko kilka zalet programu Pixelmator Photo, który jest już dostępny do pobrania.
0
Chińczycy próbowali sprzedać zdjęcie czarnej dziury. Efekt? Jeden z największych stocków na świecie zawiesił działanie
12 kwiecień 2019
Emocje związane z pierwszym w historii zdjęciem czarnej dziury jeszcze nie opadły, a już słyszymy o pierwszym związanym z nim skandalu. Korzyści z jego sprzedaży chciała czerpać chińska agencja VCG.
0
Na tym ślubie zdjęcia robił robot. Czy przyszłość będzie potrzebować fotografów ślubnych?
12 kwiecień 2019
Zawód ten na pewno szybko nie umrze, roboty mają być jednak doskonałym sposobem na urozmaicenie fotograficznej oferty. Jeden z nich właśnie “obsłużył” swój pierwszy ślub.
0
“Vulnerable”, czyli lateksowy sen o bliskości i ludzkim ciele. Premiera książki Tadeusza Chudego w Leica 6x7 Gallery Warszawa
12 kwiecień 2019
Książka "Vulnerable" to ostatnia część  i podsumowanie projektu długoterminowego Kinky, w skład którego wchodzi wystawa fotograficzna, film dokumentalny oraz publikacja. Premiera już 18 kwietnia.
0
X-Rite ColorChecker Passport Photo 2 - nowy wzorzec szarości i możliwość tworzenia profili ICC
12 kwiecień 2019
Po 10 latach X-Rite aktualizuje jedną ze swoich głównych i najbardziej popularnych pozycji - wzornik ColorChecker Passport. Otrzymujemy m.in. wzorzec 18-procentowej szarości oraz zaktualizowane oprogramowanie, pozwalające na tworzenie profili ICC.
0
Jazz Free Photo 2018 - wystawa poplenerowa ZPAF
11 kwiecień 2019
Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy poplenerowej Okręgu Wielkopolskiego ZPAF. Start w poniedziałek 15 kwietnia.
0
Samyang AF 85 mm f/1.4 F, 85 mm f/1.4 Z oraz 14 mm f/2.8 Z - optyczna gratka dla nikoniarzy
11 kwiecień 2019
Samyang odsłonił przed nami kolejny etap swojej wiosennej ofensywy. Tym razem ucieszą się użytkownicy Nikona. Otrzymujemy jasną, wyposażoną w silnik AF portretówkę do systemu F oraz dwa pierwsze modele do bezlusterkowego systemu Z.
0
DaVinci Resolve 16 - darmowa alternatywa dla Adobe Premiere jeszcze doskonalsza
0
Kwietniowe warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - specjalna oferta Last Minute
11 kwiecień 2019
Marcin Dobas, Olympus Polska oraz National Geographic zapraszają pod koniec kwietnia nad Biebrzę, na wyjątkowe warsztaty fotografii podróżniczej. Teraz taniej o 300 zł.
0
Lexar wraca na rynek w pełni sił! Przyglądamy się ofercie producenta na 2019 rok
11 kwiecień 2019
Ostatnimi czasy losy firmy Lexar to droga pełna wybojów i zakrętów. Jednak wygląda na to, że producent trafił na właściwe tory i w tym roku zamierza namieszać w segmencie kart pamięci.
0
Brałeś udział w konkursie “Wystaw się w CSW”? Zobacz czy jesteś na liście laureatów. Ekspozycja startuje już w piątek
11 kwiecień 2019
Poznaliśmy listę laureatów 7. edycji konkursu Wystaw się w CSW, który co roku kilkudziesięciu twórcom daje możliwość zaprezentowania prac o dowolnej tematyce szerszej publiczności. Wystawa startuje 12 kwietnia w Toruniu.
0
Ważna aktualizacja modeli Sony A7 III i A7R III - superszybki system wykrywania oczu u ludzi i zwierząt oraz tryb zdjęć poklatkowych
11 kwiecień 2019
O wyjątkowych możliwościach układu Real-time Eye AF mieliśmy już okazję przekonać się podczas premiery modelu Sony A6400. Teraz trafia on do głównych reprezentantów linii A7.
1
Oto pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury
11 kwiecień 2019
Raczej nie wygra World Press Photo, ale jego wykonanie wymagało nie lada starań.
1
Czy pokazywanie odbitek wciąż ma sens? Przekonaj się na spotkaniu z Wojtkiem Wieteską
10 kwiecień 2019
W poniedziałek 15 kwietnia kolejne spotkanie z 11. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem gościem będzie Wojtek Wieteska, który opowie jakie przygody obrazy przeżywają w przestrzeniach galeryjnych i jak wędrują poza ich granice.
0
Nowy powód, by wykupić konto na flickr. Współpraca z Pixsy pomoże wyśledzić skradzione zdjęcia i odzyskać pieniądze
10 kwiecień 2019
W ostatnich latach flickr przeszedł szereg zmian, zniechęcając do siebie część użytkowników. Z krytyką spotkały się zwłaszcza powrót do płatnych profili Pro oraz zawężenie możliwość darmowych kont. Teraz jednak pojawia się nowy argument za wykupieniem subskrypcji.
1
7Artisans prezentuje drugą odsłonę obiektywu 7.5 mm f/2.8 Fisheye
10 kwiecień 2019
Druga generacja modelu 7Artisans 7.5 mm f/2.8 to ciekawa stałka typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą APS-C i Mikro Cztery Trzecie. Stałka już niebawem powinna pojawić się w sprzedaży.
0