Dzięki tym zaślepkom gorącej stopki już nigdy nie zapomnisz, jaki film włożyłeś do swojego analoga
2
XIII BEiKS RoadShow - wygraj Edius 9 Pro
5 październik 2018
Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa i Lublin to miejsca, do których zawita XIII edycja BEiKS RoadShow. W każdym mieście między innymi: cykl prezentacji i warsztatów poświęconych produkcji, postprodukcji i emisji, a także losowanie oprogramowanie Edius Pro 9.
0
„Znaki czasu” – spotkanie z fotografem Damianem Chrobakiem
5 październik 2018
Tematem spotkania z Damianem Chrobakiem, fotografem i założycielem grupy Un-Posed, będzie czarno-biała fotografia dokumentalna, która powstaje „w rytmie życia ulicy i miasta”.
0
LG V40 ThinQ - pierwszy smarfton z obiektywem superszerokokątnym i tele
4 październik 2018
Wygląda na to, że na rynku smartfonów trwa obecnie wojna o to, kto pokaże smartfona z większą liczbą obiektywów. Nowy LG V40 ma ich aż pięć, a w dodatku jest obecnie jedynym modelem, który oferuje zarówno moduł superszerokokątny, jak i teleobiektyw.
0
Viltrox 20 mm f/1.8 i 85 mm f/1.8 - ciekawe szkła do bezlusterkowców Sony i Fujifilm. Jasna portretówka z AF za 1500 zł
4 październik 2018
Chiński producent akcesoriów zaprezentował swoje pierwsze obiektywy. Modele PFU RMBH 20 mm f/1.8 ASPH i PFU RBMH 85 mm f/1.8 to manualne szkła do Sony E. Prawdziwą gratką może być jednak wyposażony w silnik AF model PFU RBMH 85 mm f/1.8 STM, dedykowany aparatom Fujifilm.
3
Projekt „The Wax of Poland” Antoniny Konopelskiej to niecodzienne spotkanie z konkretnym bohaterem
4 październik 2018
Cykl „The Wax of Poland” powstaje od pięciu lat. Antonina Konopelska powraca do niego ze zmienną regularnością, pomiędzy innymi projektami. Nie jest to obsesyjnie budowana kolekcja, ale zbiór, który od czasu do czasu domaga się aktualizacji - tym razem do wersji 3.1. Fotografie z tego projektu możecie już oglądać w warszawskiej Galerii Promocyjnej.
0
Microsoft prezentuje trzy nowości: Surface Studio 2, Surface Laptop 2 i Surface Pro 6
4 październik 2018
Zwiększona wydajność oraz szybkość i efektywność pracy to wspólny mianownik zaprezentowanych najnowszych odsłon Surface Studio 2, Surface Laptop 2 i Surface Pro 6. Zobaczcie co się zmieniło względem poprzednich modeli.
0
MeFoto S Collection - nowa linia statywów dla podróżnych. Poprawiona konstrukcja, niższa cena
3 październik 2018
Producent, który dał się poznać za sprawą kolorowych, kompaktowych statywów, oferujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny, aktualizuje swoją ofertę. W linii S Collection znajdziemy te same modele, co uprzednio, jednak o usprawnionej konstrukcji.
1
Pictar Pro - ergonomia aparatu, kompaktowość smartfona
3 październik 2018
Firma Miggo powraca z kolejnym urządzeniem, którego celem jest zrewolucjonizowanie fotografii mobilnej. Nowy i bardziej zaawansowany uchwyt Pictar Pro to jeszcze lepsza ergonomia, wykonanie i funkcjonalniejsza aplikacja.
1
Marzysz o przekształceniu starych analogów w aparaty cyfrowe? Przystawka Film35 może być odpowiedzią
3
Portret z Mistrzem, czyli fotograficzne warsztaty dla dzieci z Tomkiem Sikorą
2 październik 2018
Fujifilm i Wszyscy Jesteśmy Fotografami zapraszają na warsztaty dla najmłodszych miłośników fotografii, którzy będą mieli okazję zostać sportretowani przez Tomka Sikorę i wykonać portrety swoim opiekunom.
0
Po co uczyć się fotografii? Dowiedz się na wystawie absolwentów Studium Fotografii ZPAF
2 październik 2018
Wystawa Dyplomy 2018 to wynik wielomiesięcznej pracy najwytrwalszych słuchaczy Studium Fotografii ZPAF. Kilkanaście autorskich projektów prezentujących różne spojrzenia na otaczający świat można oglądać do 12 października.
0
Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć jako darmowa aktualizacja Luminara
2 październik 2018
Już w grudniu firma Skylum ma udostępnić kolejną aktualizację Luminara. Wraz z nią zawita długo wyczekiwany moduł Digital Asset Manager, który dotychczasowi użytkownicy programu mają otrzymać zupełnie za darmo.
0
Jubileuszowa 10 edycja spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ rusza już 8 października
2 październik 2018
W ramach 10 edycji niezwykle popularnego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ odbędzie się sześć spotkań, których gośćmi będą Tomek Sikora, Izabela Jaroszewska, Karol Hordziej, Vanessa Winship, Marta Zgierska i Kacper Kowalski. Start już w najbliższy poniedziałek w Warszawie.
0
Google będzie wyświetlać informacje o prawach autorskich przy wyszukiwaniu zdjęć
1 październik 2018
Google robi kolejny krok w celu ochrony praw twórców. Czy jednak będzie on miał jakikolwiek wpływ na sytuację?
0
Szukasz konstruktywnej krytyki? ARS to nowy serwis, w którym zdjęcia mamy móc poddać obiektywnej ocenie
1 październik 2018
Jedną z najtrudniejszych w sztuce fotograficznej jest umiejętność obiektywnego spojrzenia na własne zdjęcia. Dlatego warto pokazywać swoje zdjęcia innym. Fotograf Eric Kim stworzył serwis, w którym otrzymamy anonimowe uwagi odnośnie naszych prac.
0
Promocja na lampy Rotolight. Do końca października poszczególne modele i zestawy kupicie taniej nawet o 2 tys. złotych
1 październik 2018
W ramach specjalnej promocji na lampy Rotolight do końca października 2018 roku taniej kupimy modele NEO 2, AEOS, Anova Pro 2 oraz zawierające je zestawy.
0
Od negatywu do wydruku fotograficznego, czyli szkolenie Medikon dla początkujących
1 październik 2018
Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób wywołać negatyw, przygotować zdjęcie do druku lub efektywnie zarządzać barwą? Jeśli tak to jednodniowe warsztaty „Ciemnia hybrydowa - od negatywu do wydruku“ są właśnie dla Ciebie.
0