Fujifilm Instax Mini LiPlay - hybrydowy aparat z funkcją nagrywania dźwięku
0
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS i FE 600 mm f/4 GM OSS - nowe superteleobiektywy rozszerzają ofertę systemu E
11 czerwiec 2019
W systemie Sony brakuje obiektywów do fotografii sportu? Najnowsze superteleobiektywy mogą stać się mocnym argumentem dla zawodowców, przemawiającym za przesiadką na bezlusterkowca.
0
Monochrom to twoja pasja? Przyjdź na spotkanie z mistrzem fotografii czarno-białej, Szymonem Brodziakiem
11 czerwiec 2019
Gratka dla wszystkim fanów czerni i bieli oraz fotografii modowej. W najbliższą środę, we wrocławskiej Vivid Gallery odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Brodziakiem, który niedawno uznany został najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie.
0
Dlaczego tygodniki zaczynają przypominać tabloidy? Spotkanie w Zachęcie przybliży temat roli, jaką fotografia pełni dziś w prasie
11 czerwiec 2019
Jak fotografia prasowa zmieniła się na przestrzeni lat? Czego polski rynek wydawniczy może nauczyć się od zachodnich sąsiadów? Te i inne kwestie poruszy Monika Szewczyk-Wittek na nadchodzącym spotkaniu w warszawskiej Zachęcie.
0
Fujifilm Neopan 100 Acros II - powrót kultowego filmu w nowej odsłonie
11 czerwiec 2019
Na początku ubiegłego roku Fujifilm poinformowało o wycofaniu z produkcji popularnego filmu Neopan Acros 100, co nie spodobało się wielu fanom analoga. Jednak teraz firma obiecuje nową odsłonę monochromatycznej kliszy, która ma odznaczać się wyjątkową wyrazistością i delikatnym ziarnem.
1
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
11 czerwiec 2019
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz usprawnionej nawigacji.
0
DJI Storm - podniebne monstrum do zadań specjalnych
11 czerwiec 2019
Storm to najpotężniejszy i najbardziej zaawansowany dron, jaki kiedykolwiek wyprodukowało DJI. Opracowany z myślą o branży filmowej ma umożliwiać pracę w najtrudniejszych warunkach. Do tego firma rozszerza DJI Studio - specjalną usługą dla profesjonalistów.
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
10 czerwiec 2019
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony producenta.
1
Nowe wieści z rynku aparatów. Czy liderzy mogą nadal spać spokojnie?
10 czerwiec 2019
To że rynek aparatów fotograficznych od wielu lat przeżywa recesję nikogo już chyba nie dziwi. Jak jednak radzą sobie poszczególni producenci? Zobaczcie jak kształtuje się dane za ostatni rok.
13
Nieznane, niepublikowane zdjęcia Kory autorstwa najlepszych polskich fotografów. Od piątku w Ney Gallery & Prints
1
Astropad nie zniknie z rynku. Aplikacja w nowej odsłonie będzie jeszcze wydajniejsza. Do tego ma pojawić się wersja na Windowsa
10 czerwiec 2019
Twórcy Astropad nie obawiają się Apple i zapowiadają rozwój. Ich flagowa aplikacja, która zamienia iPada Pro w zaawansowany tablet graficzny, właśnie doczekała się kolejnej aktualizacji. Do tego planowana jest wersja na system Windows.
0
Erik Kessels: „Musimy przezwyciężyć naszą potrzebę unikania porażek“
10 czerwiec 2019
Spotkaj się z Erikiem Kesselsem - wybitnym holenderskim artystą - i porozmawiaj o „ odwadze popełniania błędów w fotografii“, która jego zdaniem jest potrzebna, by odkryć coś nowego. Start już dziś (10 czerwca) o 18:00 w warszawskiej Zachęcie.
0
Kamlan 21 mm f/1.8 - szerokokątna stałka do bezlusterkowców z APS-C już dostępna w sprzedaży
10 czerwiec 2019
Kamlan nie zwalnia tempa i prezentuje kolejne ciekawe szkło. Model 21 mm f/1.8 z mocowaniem Fujifilm X, Sony, E, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie ma odznaczać się wyrazistym obrazem oraz kompaktowymi wymiarami. Stałka właśnie trafiła do sprzedaży, a cena - jak zwykle w przypadku tego producenta - nie uszczupli mocno naszego portfela.
1
Jak rok 1989 zapisał się na zdjęciach fotoreportretów? Rusza wystawa “Przełom w Kadrze”
7 czerwiec 2019
Protesty i manifestacje na ulicach polskich miast, pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory i zwycięstwo „Solidarności” - rok 1989 był przełomowy w historii Polski. Startująca dzisiaj wystawa w Domu Spotkań z Historia pokaże jak ten burzliwy okres zapamiętały klisze pracujących w tamtym czasie fotoreportetów.
1
Cenzura nie pozwala ci prezentować swoich prac w internecie? Facebook rozważy złagodzenie polityki dotyczącej nagości
7 czerwiec 2019
Jak to jest, że na facebooku łatwiej umieścić materiały zawierające przemoc niż kobiecy akt? Być może sytuacja zmieni się na lepsze. Pod naciskiem organizacji NCAC facebook zgodził się włączyć w dyskusję na temat obowiązujących na platformie “standardów społeczności”.
3
Cyfrowy aparat natychmiastowy i drukarka z serii Kodak Smile już dostępne w sprzedaży
7 czerwiec 2019
Zaprezentowane na tegorocznych targach CES cyfrowy aparat natychmiastowy i drukarka z linii Kodak Smile trafiły właśnie do sprzedaży. ich mocną stroną jest… aplikacja mobilna, która oferuje kilka ciekawych opcji.
0
Thomas Herbrich: „Zwracam uwagę na kwestie wiarygodności fotografii“
7 czerwiec 2019
Projekt Thomasa Herbricha, zatytułowany „Lądowanie na Księżycu - historia prawdziwa”, rozwiewa szereg wątpliwości, które na przestrzeni pięciu dekad narosły dookoła kosmicznej misji Apollo 11. Wernisaż już w najbliższą środę (12 czerwca) w Leica 6x7 Gallery Warszawa.
1
Nadchodzi Kodak Ektachrome E100 w średnim formacie. Faza testów rusza w lipcu tego roku
7 czerwiec 2019
Jeszcze rok temu nikt w to by nie uwierzył, ale firma Kodak Alaris zdecydowała się rozpocząć produkcję Ektachrome E100 w formacie 120! Szeroko zakrojona faza testów rozpocznie się w lipcu. Jak wszystko potoczy się zgodnie z planem to rynkowej premiery możemy spodziewać się na koniec tego roku.
0