Jedno zdjęcie może zaważyć na przyszłości kolektywu iN-PUBLiC. Czy to nadal fotografia uliczna?
3
Ciekawy projekt adaptera do digitalizacji negatywów szuka wsparcia na Kickstarterze
14 wrzesień 2018
“Skanowanie” negatywów przy pomocy aparatu i obiektywu makro nie jest niczym nowym. Nowe urządzenie autorstwa Yanchenga Xu i Zhuanga Kang ma jednak ten proces znacznie uprościć, a przy tym jest stosunkowo niedrogie.
0
Poznaj magię fotografii kreacyjnej na bezpłatnych warsztatach z Tomkiem Sikorą
14 wrzesień 2018
Tomek Sikora, Fujifilm i Galeria Pauza w Krakowie zapraszają na wernisaż wystawy „Jesteśmy“, a także na bezpłatne warsztaty z fotografii kreacyjnej.
0
Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka
14 wrzesień 2018
Galerii Miasta Ogrodów zaprasza na wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka - fotografa pejzażu przyrody oraz architektury miejskiej i industrialnej. Start już dziś o 18:00 w Katowicach.
0
Lomo'Instant Explorer - natychmiastowy odkrywca w nowej odsłonie
14 wrzesień 2018
Lomo'Instant Explorer to kolejna limitowana edycja popularnego aparatu natychmiastowego Lomography. Za projektem graficznym stał KristopherH - światowej sławy ilustrator. Nowy model swoim wyglądem przywodzi na myśl ponadczasową chińską porcelanę.
0
Voigtlander Nokton 50 mm f/1.2 Aspherical - już dostępny w przedsprzedaży
14 wrzesień 2018
Voigtlander Nokton 50 mm f/1.2 Aspherical z mocowaniem Leica M trafił wreszcie do przedsprzedaży. Zobaczcie ile trzeba zapłacić za jasny standard, który pod każdym względem ma być „wyjątkową konstrukcją“.
0
Gudsen Moza Air 2 - ręczny gimbal o udźwigu 4,2 kg
13 wrzesień 2018
Gimbale to jedne z najbardziej popularnych akcesoriów filmowych ostatnich lat. Pewnym problemem do niedawna był jednak ich udźwig. Raz na zawsze rozprawić ma się z nim nowy gimbal Gudsen, któremu przy okazji nie brakuje funkcjonalności.
0
Irix Edge 100 mm - system filtrów prostokątnych nareszcie w sprzedaży
13 wrzesień 2018
Niemal rok po swojej premierze, system filtrów prostokątnych Irix nareszcie trafia na rynek. Oprócz najcieńszego i najlżejszego uchwytu, przeznaczonego do filtrów o szerokości 100 mm, w ofercie znajdziemy 4 rodzaje filtrów, w wariantach o różnej gęstości.
0
Jesienny plener z Tokiną w Pieninach. Zapierające dech w piersiach widoki i porcja praktycznej wiedzy
13 wrzesień 2018
Tokina i fotowarsztaty.com zapraszają na kolejny weekendowy plener fotograficzny, podczas którego będziecie mogli wypróbować obiektywy producenta. Tym razem celem warsztatów będą wyjątkowo kolorowe o tej porze roku, malownicze Pieniny.
0
Aurora HDR 2019 - jeszcze lepsza kontrola w tworzeniu zdjęć o zwiększonej dynamice
0
iPhone Xs, Xs Max i Xr - Apple stawia na fotografię obliczeniową
12 wrzesień 2018
Podczas corocznej wrześniowej konferencji, Apple zaprezentowało najnowsze modele iPhone’ów. Choć wiele mówiono o rewolucji, w kwestii aparatu trudno mówić o przełomie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na usprawnienia programowe, które podnieść mają jakość wykonywanych za jego pomocą zdjęć.
0
Michał Wesołek laureatem konkursu Huawei Next Image 2018
12 wrzesień 2018
Poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu fotografii mobilnej Huawei Next Image. Miło nam poinformować, że wśród 6 głównych zwycięzców znalazł się Polak, Michał “Wes” Wesołek. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.
0
Fotofestiwal organizuje bezpłatne warsztaty dla młodych fotografów i kuratorów. Zgłoszenia do 16 września.
12 wrzesień 2018
Jak skutecznie rozwijać i prezentować projekty fotograficzne? Tego będziecie mieli szansę dowiedzieć się w październiku podczas 3-dniowych, bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Fotofestiwal i Parallel. Nie zwlekajcie z aplikacją, nabór trwa tylko do niedzieli.
0
Profoto B10 - duża moc w mocno kompaktowej formie
12 wrzesień 2018
Zaprezentowany model Profoto B10 to najmniejsza i najlżejsza w historii szwedzkiego producenta lampa typu off-camera, która ma zapewniać moc o ekwiwalencie aż pięciu reporterskich fleszy. Lampa jest już dostępna w polskiej sprzedaży.
0
Adobe szykuje aktualizację narzędzia Content-Aware Fill, która czyni cuda
12 wrzesień 2018
“To Pan wytnie w Photoshopie” - na pewno nie raz słyszeliście to zdanie z ust klienta. Problem w tym, że w przypadku niektórych rzeczy retusz potrafi spędzić sen z powiek. Nowe narzędzie Content-Aware Fill sprawi, że usuwanie obiektów ze zdjęć stać ma się prostsze niż kiedykolwiek.
2
Yulii Krivich „Zuchwałość i młodość“ oraz Michał Iwanowski „Go home, Polish“ - podwójna wystawa w ramach Warsaw Gallery Weekend
12 wrzesień 2018
„Zuchwałość i młodość” Yulii Krivich oraz „Go home, Polish” Michała Iwanowskiego to dwa odrębne projekty, które na różne sposoby poruszają temat nasilenia się ruchów nacjonalistycznych, ksenofobicznych i rasistowskich. Wernisaż obu wystaw odbędzie się 21 września w Warszawie.
0
Pixelmator Pro doczekał się aktualizacji. Wraz z nią otrzymamy kilka ciekawych funkcji, w tym całą masę nowych efektów
12 wrzesień 2018
Korzystasz z Pixelmator Pro, oprogramowania do edycji zdjęć na komputerach z Mac OS? Jeśli tak, to powinna Cię zainteresować udostępniona przez producenta aktualizacja do wersji 1.1.4, która wprowadza między innymi nowe narzędzie Auto Selective Color oraz sporo efektów wizualnych.
0
Nagroda im. Krzysztofa Millera - konkurs na najlepszy materiał fotograficzny 2018 roku
12 wrzesień 2018
Nagroda im. Krzysztofa Millera to konkurs, który ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także ma być inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.
1