Archeologia fotografii - reaktywacja. Retrospektywa Jerzego Lewczyńskiego w Galerii Katowice
0
Quad Pixel AF - przełomowy autofokus opisany w nowym patencie Canona
29 marzec 2019
Oparty o technologię Dual Pixel, autofokus aparatów Canon jest jednym z najdoskonalszych tego typu systemów na rynku. Wygląda jednak na to, że już niedługo zobaczymy jego kolejne, doskonalsze wcielenie.
0
Meike 16 mm T2.2 Cine - nowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
29 marzec 2019
Firma Meike zaprezentowała drugi obiektyw ze swojej filmowej linii Cine. W pełni manualny model Meike 16 mm T2.2 Cine do systemu Mikro Cztery Trzecie ma odznaczać się wysoką jakością obrazu i wykonania.
0
Zoemini S i Zoemini C - pierwsze aparaty natychmiastowe Canona błyskawicznie wydrukują zdjęcia. Także te ze smartfona
28 marzec 2019
Canon wkracza na rynek cyfrowej fotografii natychmiastowej. Po zeszłorocznej drukarce do smartfona przyszła kolej na aparaty. Zoemini S i Zoemini C to kieszonkowe kompakty drukujące zdjęcia w technologii Zink, oferowane w dwóch wariantach cenowych.
0
“Fotosy: Renata Pajchel” - najlepsze zdjęcia wybitnej polskiej fotosistki w nowym albumie
28 marzec 2019
Renata Pajchel na przestrzeni lat towarzyszyła największym polskim reżyserom, podnosząc zawód fotosisty do rangi sztuki. Teraz jej prace możecie zobaczyć w monografii podsumowującej jej kilkudziesięcioletnią karierę.
0
Fotografia to niekończące się możliwości wyrazu. Zobacz “Światy Równoległe II” Autorskiego Laboratorium Fotografii
28 marzec 2019
Pokonywanie granic w definiowaniu tego co możliwe, a nawet dozwolone, realne i nierealne, pożyteczne czy absurdalne, to ścieżka rozwoju, którą kultywują członkowie Laboratorium. Ich prace od 5 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Zamkowej w Lubinie.
0
National Geographic Travel Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia
28 marzec 2019
Wystartował jeden z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach: natura, miasta, ludzie. Prace można nadsyłać do 3 maja.
0
Profoto Connect - transmiter bez przycisków, który sam dobierze parametry oświetlenia
27 marzec 2019
Wiele osób boi się pracy ze światłem błyskowym. Właśnie z myślą o nich powstał wyzwalacz Profoto Connect, który dostarczyć ma nam doskonałych ekspozycji bez konieczności zagłębiania się w szczegóły techniczne. Ale skorzystają z niego także zawodowcy.
0
Young Poland, czyli Grand Press Photo dla młodych - ostatnie dni na zgłoszenia!
27 marzec 2019
Jeszcze tylko do 3 kwietnia młodzi twórcy mogą zgłaszać swoje prace w kategorii Young Poland konkursu Grand Press Photo. Kto powinien wysłać swoje zdjęcia? Dlaczego warto stanąć do rywalizacji? I przede wszystkim - na jakie zdjęcia czekają jurorzy? Zapytaliśmy tych, którzy będą je oceniać!
0
Odkryj piękno Moraw na majowych fotowarsztatach z Tokiną
1
“Polska” na eksport - niemal 300 fotografii z kultowego miesięcznika PRL-u do zobaczenia w Zachęcie
27 marzec 2019
Miliony rozkładówek, kilkanaście wersji językowych, kilkuset autorów fotografii, trzy podstawowe edycje, z czego dwie wychodzące prawie nieprzerwanie od roku 1954 do 1989 - to imponujący obraz miesięcznika „Polska” w liczbach. Najciekawsze zdjęcia z magazynu od piątku będzie można oglądać w warszawskiej Zachęcie.
0
Huawei P30 i P30 Pro - nowa era mobilnej fotografii?
26 marzec 2019
Najnowsze flagowe smartfony Huawei obiecują rezultaty, do jakich daleko najlepszym nawet fotograficznym smartfonom na rynku, wyznaczając na rynku nowy standard. Są przy tym tańsze od głównych konkurentów.
0
Nowa wersja Photo Mechanic 6 już dostępna do pobrania. Zobacz co się zmieniło
26 marzec 2019
Znaczna poprawa wydajności, bardziej intuicyjny interfejs z nowymi funkcjami i możliwościami - to tylko niektóre usprawnienia, o które prosili użytkownicy Photo Mechanic.
0
„Decydujący moment“ to nowy cykl Muzeum Powstania Warszawskiego poświęcony mistrzom polskiej fotografii
26 marzec 2019
Tomasz Sikora będzie gościem premierowej odsłony cyklu „Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii”. Już jutro (27 marca) w Muzeum Powstania Warszawskiego opowie o „zabawie fotografią“, a także o najnowszej książce „Kapitalnie” poświęconej jego twórczości. Start o godzinie 18:00.
0
Sony RX0 II - ultrakompaktowe wymiary, wytrzymała budowa i nowa ergonomia
26 marzec 2019
Ultrakompaktowa obudowa odporna na pył, wodę i uderzenia, odchylany ekran, 15.3-megapikselowe zdjęcia, wewnętrzny zapis 4K czy zmodernizowana wersja systemu Sony Eye AF - to tylko niektóre cechy kamerki Sony RX0 II.
0
Muzeum Auschwitz kontra turyści - czy zdjęcia na torach to brak szacunku dla ofiar?
25 marzec 2019
Ostatnie tweety Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau odbijają się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wszystko przez apel w sprawie zdjęć pamiątkowych. Reakcje społeczności są podzielone.
2
Ważna aktualizacja oprogramowania Sony A9. Autofokus powalać ma na kolana
25 marzec 2019
Zaprezentowany dwa lata temu Sony A9 to bezsprzecznie najwydajniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowy korpus na rynku. Dzięki nowej aktualizacji firmware'u, m.in. poprawiającej kluczowe aspekty działania i wprowadzającej oparte o sztuczną inteligencję systemy śledzenia, staje się jeszcze doskonalszy.
2
Już dziś startuje 11. edycja „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“
25 marzec 2019
Tomasz Lazar będzie pierwszym gościem 11. edycji cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. Opowie on o kulisach fotografowania światowych pokazów mody. Start już dziś o 18:00 w Warszawie.
0