Koniec pewnej epoki. Leica zaprzestaje produkcji legendarnego modelu M7
2
„Rok w sanatorium“ Doroty Buczkowskiej to pytania o rolę artysty w ożywianiu fotograficznych zbiorów
28 maj 2018
„Rok w sanatorium“ Doroty Buczkowskiej to najnowsza wystawa prezentowana w Fundacji Kultura Obrazu. Ekspozycja stawia pytanie o rolę artysty w ożywianiu fotograficznych zbiorów - tak instytucjonalnych, jak i prywatnych czy niczyich, porzuconych na targach staroci. Zachęca do odczytywania zawartych w nich historii i tworzenia własnych opowieści.
0
Zapowiedziany bezlusterkowiec Nikona ma być bezpośrednim konkurentem Sony A7 III. Ale to nie wszystko - poznaliśmy więcej szczegółów
25 maj 2018
Od jakiegoś czasu plotki o pierwszym pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona zaczynają coraz mocniej krążyć po sieci. Jedne z nich zostały potwierdzone przez samego producenta, inne natomiast to czyste spekulacje - choć niektóre z nich wydają się trafione. Oto najważniejsze (i najnowsze) informacje o aparacie, który „podniesie poprzeczkę“ w segmencie zaawansowanych bezlusterkowców.
0
„Stany widzenia“ Krzysztofa Szlapy - fotografie jak pocztówki przesłane z dalekiej podróży
25 maj 2018
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wystawę Krzysztofa Szlapy. Wernisaż „Stany widzenia“ odbędzie się 6 czerwca w Galerii ZPAF Katowice.
0
Portrait Lighting to już przeżytek. Aplikacja Apollo otwiera przed iPhone'ami zupełnie nowe możliwości
25 maj 2018
Podczas premiery ostatnich iPhone’ów producent zaprezentował także nową funkcję Portrait Lighting, która pozwala symulować różne rodzaje oświetlenia. Nie jesteś zadowolony z efektów? Apollo przenosi tę funkcję na wyższy poziom.
0
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - znamy polską cenę
25 maj 2018
Dziś poznaliśmy cenę portretowego monstrum Sigmy. Ta, jak zwykle w przypadku szkieł producenta jest wyjątkowo atrakcyjna.
2
W ciągu nadchodzących 3 lat Sony zamierza objąć pozycję lidera rynku aparatów
24 maj 2018
Cieszące się coraz większą popularnością aparaty Sony zdołają odebrać koszulkę lidera Canonowi? Przedstawiciele firmy twierdzą, że stanie się to już niebawem.
1
Czy już niedługo zdjęcia obrobi za nas sztuczna inteligencja? Skylum otwiera laboratorium ds. rozwiązań SI w postprodukcji
24 maj 2018
Rozwiązania z zakresu SI powoli wkraczają w każdą sferę naszego życia. Czy zawładną też fotografią? Tego chcą programiści Skylum, firmy odpowiedzialnej za takie aplikacje jak Luminar czy Aurora HDR.
0
Rok 1989 w obiektywie Krzysztofa Millera. Od 6 czerwca w Domu Spotkań z Historią
24 maj 2018
“Rok 1989 przyniósł wolność i nadzieję. I o tym są te zdjęcia” - pisze Paweł Smoleński w tekście otwierającym wystawę. Krzysztof Miller zrobił je na początku swojej kariery. Jak wygląda rok ’89 w jego obiektywie? Już niebawem dowiecie się tego na wystawie w warszawskim DSH.
0
„Śladami powstańczej Warszawy, czyli fotografuj nie pstrykaj“ - ostatnie dni zgłoszeń na bezpłatne warsztaty
0
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro już dostępny w przedsprzedaży
24 maj 2018
Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to przede wszystkim zaawansowany układ optyczny, maksymalne powiększenie obrazu wynoszące 5:1, wysoka rozdzielczość oraz odpowiednia kolorystyka zdjęć. Zobaczcie ile będzie trzeba zapłacić za to szkło.
0
Fujifilm X-T100 - amatorskie body z aspiracjami
24 maj 2018
Plotki o najnowszym amatorskim bezlusterkowcu Fujifilm krążyły po sieci już od dobrych kilku tygodni. Jednak dopiero dziś producent odsłonił wszystkie karty i zaprezentował model X-T100 - „aparat adresowany do szerokiej gamy użytkowników, którzy są na różnych etapach swojej przygody z fotografią“.
7
„Ginące plemiona“ - wernisaż długoterminowego projektu Krzysztofa Weremy już jutro w Lublinie
23 maj 2018
„Ginące plemiona” to długofalowy projekt Krzysztofa Weremy, a nadchodząca wystawa jest pierwszą odsłoną tego cyklu. Prezentowane na niej zdjęcia są zapisem podróży fotografa do Namibii w 2013 roku. Wernisaż odbędzie się jutro w lubelskim Centrum Spotkania Kultur.
1
ASUS ZenBook Pro 15 to laptop skrojony na miarę profesjonalisty
23 maj 2018
Fabrycznie skalibrowany 15-calowy dotykowy monitor 4K UHD, 8 generacja procesora Intel Core i9, a także karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 - to tylko niektóre aspekty zaawansowanej specyfikacji najnowszego ASUSA ZenBook Pro 15 UX550GD.
1
Canon wkracza na rynek matryc. Czy już wkrótce zobaczymy 120-megapikselowy aparat?
22 maj 2018
Canon zamierza ugryźć kawałek tortu, który przywłaszczyło sobie Sony i zaczyna oferować swoje matryce zewnętrznym firmom. W ofercie znajduje się między innymi pokazywany od kilku lat 120-megapikselowy sensor, ale i inne ciekawe konstrukcje.
0
Znamy specyfikację bezkorpusowca Yongnuo. Czy YN43 może kogoś zachwycić?
22 maj 2018
Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o nowym, niekonwencjonalnym aparacie Yongnuo. Dziś poznaliśmy już dokładną specyfikację modułu, który pozwoli na fotografowanie smartfonem przy użyciu szkieł Canona.
0
SPLOT to wystawa absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos
22 maj 2018
Już 26 maja podczas weekendu otwarcia Miesiąca Fotografii w Krakowie i w ramach Kraków Photo Fringe odbędzie się po raz pierwszy wystawa absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos.
0
Luke Willis Thompson zwycięzcą Deutsche Börse Photography Foundation Prize 2018
22 maj 2018
W tym roku laureatem prestiżowej nagrody Deutsche Börse Photography Foundation Prize został Luke Willis Thompson, który wykonał portrety Diamond Reynolds. Wśród finalistów znalazł się także Rafał Milach ze swoim projektem „Odmowa“.
0