Viltrox 20 mm f/1.8 i 85 mm f/1.8 - ciekawe szkła do bezlusterkowców Sony i Fujifilm. Jasna portretówka z AF za 1500 zł
3
Projekt „The Wax of Poland” Antoniny Konopelskiej to niecodzienne spotkanie z konkretnym bohaterem
4 październik 2018
Cykl „The Wax of Poland” powstaje od pięciu lat. Antonina Konopelska powraca do niego ze zmienną regularnością, pomiędzy innymi projektami. Nie jest to obsesyjnie budowana kolekcja, ale zbiór, który od czasu do czasu domaga się aktualizacji - tym razem do wersji 3.1. Fotografie z tego projektu możecie już oglądać w warszawskiej Galerii Promocyjnej.
0
Microsoft prezentuje trzy nowości: Surface Studio 2, Surface Laptop 2 i Surface Pro 6
4 październik 2018
Zwiększona wydajność oraz szybkość i efektywność pracy to wspólny mianownik zaprezentowanych najnowszych odsłon Surface Studio 2, Surface Laptop 2 i Surface Pro 6. Zobaczcie co się zmieniło względem poprzednich modeli.
0
MeFoto S Collection - nowa linia statywów dla podróżnych. Poprawiona konstrukcja, niższa cena
3 październik 2018
Producent, który dał się poznać za sprawą kolorowych, kompaktowych statywów, oferujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny, aktualizuje swoją ofertę. W linii S Collection znajdziemy te same modele, co uprzednio, jednak o usprawnionej konstrukcji.
1
Pictar Pro - ergonomia aparatu, kompaktowość smartfona
3 październik 2018
Firma Miggo powraca z kolejnym urządzeniem, którego celem jest zrewolucjonizowanie fotografii mobilnej. Nowy i bardziej zaawansowany uchwyt Pictar Pro to jeszcze lepsza ergonomia, wykonanie i funkcjonalniejsza aplikacja.
1
Marzysz o przekształceniu starych analogów w aparaty cyfrowe? Przystawka Film35 może być odpowiedzią
3 październik 2018
Pomysłów o przekształceniu analoga w cyfrowy aparat było co niemiara, ale żaden z nich nie ujrzał światła dziennego. Czy z Film35, adapterem montowanym w miejsce filmów, będzie podobnie?
3
Portret z Mistrzem, czyli fotograficzne warsztaty dla dzieci z Tomkiem Sikorą
2 październik 2018
Fujifilm i Wszyscy Jesteśmy Fotografami zapraszają na warsztaty dla najmłodszych miłośników fotografii, którzy będą mieli okazję zostać sportretowani przez Tomka Sikorę i wykonać portrety swoim opiekunom.
0
Po co uczyć się fotografii? Dowiedz się na wystawie absolwentów Studium Fotografii ZPAF
2 październik 2018
Wystawa Dyplomy 2018 to wynik wielomiesięcznej pracy najwytrwalszych słuchaczy Studium Fotografii ZPAF. Kilkanaście autorskich projektów prezentujących różne spojrzenia na otaczający świat można oglądać do 12 października.
0
Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć jako darmowa aktualizacja Luminara
2 październik 2018
Już w grudniu firma Skylum ma udostępnić kolejną aktualizację Luminara. Wraz z nią zawita długo wyczekiwany moduł Digital Asset Manager, który dotychczasowi użytkownicy programu mają otrzymać zupełnie za darmo.
0
Jubileuszowa 10 edycja spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ rusza już 8 października
0
Google będzie wyświetlać informacje o prawach autorskich przy wyszukiwaniu zdjęć
1 październik 2018
Google robi kolejny krok w celu ochrony praw twórców. Czy jednak będzie on miał jakikolwiek wpływ na sytuację?
0
Szukasz konstruktywnej krytyki? ARS to nowy serwis, w którym zdjęcia mamy móc poddać obiektywnej ocenie
1 październik 2018
Jedną z najtrudniejszych w sztuce fotograficznej jest umiejętność obiektywnego spojrzenia na własne zdjęcia. Dlatego warto pokazywać swoje zdjęcia innym. Fotograf Eric Kim stworzył serwis, w którym otrzymamy anonimowe uwagi odnośnie naszych prac.
0
Promocja na lampy Rotolight. Do końca października poszczególne modele i zestawy kupicie taniej nawet o 2 tys. złotych
1 październik 2018
W ramach specjalnej promocji na lampy Rotolight do końca października 2018 roku taniej kupimy modele NEO 2, AEOS, Anova Pro 2 oraz zawierające je zestawy.
0
Od negatywu do wydruku fotograficznego, czyli szkolenie Medikon dla początkujących
1 październik 2018
Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób wywołać negatyw, przygotować zdjęcie do druku lub efektywnie zarządzać barwą? Jeśli tak to jednodniowe warsztaty „Ciemnia hybrydowa - od negatywu do wydruku“ są właśnie dla Ciebie.
0
Obiektywy Sigma kompatybilne z aparatami Nikon Z7 i Z6
1 październik 2018
To już pewne. Wszystkie obiektywy Sigmy są w pełni kompatybilne z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Nikona za pośrednictwem dedykowanego adaptera FTZ. Takie oświadczenie wydał producent optyki.
0
ON1 Photo RAW 2019 oficjalnie zapowiedziany. Premiera w listopadzie, a wraz z nią cała masa nowości
1 październik 2018
Usprawniona praca na warstwach, lepsza edycja lokalna z efektywniejszym wydobyciem detali z jasnych i ciemnych partii kadru, czy wreszcie wsparcie sztucznej inteligencji i ogólna poprawa wydajności - to tylko kilka z zapowiedzianych zmian, które zostaną wprowadzone z najnowszą odsłoną ON1 Photo RAW 2019.
0
To nie koniec niespodzianek. Dziś poznać mamy PIXII - zupełnie nowy aparat dalmierzowy
28 wrzesień 2018
#Photokina2018 Wczoraj, gdy wydawało się, że emocje związane z Photokiną powoli opadają, Zeiss zaprezentował swój wizjonerski pełnoklatkowy kompakt. To jednak nie koniec zaskoczeń. Już dziś zobaczyć mamy nowy aparat dalmierzowy z segmentu premium.
0
Wystawa „Dzień dobry”, czyli prace najlepszych polskich twórców i otwarcie nowej siedziby galerii Jednostka
28 wrzesień 2018
Dorota Buczkowska, Weronika Gęsicka, Andrzej Kramarz, Rafał Milach, Maciej Pisuk, Andrzej Tobis, Tomek Tyndyk to artyści, których prace złożyły się na wystawę „Dzień dobry”, która oficjalnie inauguruje działalność galerii Jednostka w nowej siedzibie przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Wernisaż 4 października.
0