Asus ProArt PQ22UC - przenośny ekran 10-bit 4K, który zawstydza profesjonalne monitory graficzne
1
Fotofestiwal 2019 rusza już w czerwcu. Program główny to fotograficzna podróż w nieznane
16 kwiecień 2019
Czym są zjawiska nadprzyrodzone? Na jakie sposoby możemy opisywać naszą rzeczywistość? Jak wyjaśnić rzeczy umykające definicji? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć goście tegorocznego Fotofestiwalu
0
Wystawa Tadeusza Sumińskiego „Z notatnika fotografa“ to subiektywna selekcja zapisków fotograficznych z podróży
16 kwiecień 2019
„Wybór zdjęć pokazywany na wystawie Tadeusza Sumińskiego to ważne ogniwo między wczesną fotografią uliczną a późniejszą pracą pejzażową“ - zaznaczają organizatorzy. Ekspozycję „Z notatnika fotografa“ można już oglądać w warszawskiej Galerii FAF.
0
Czarek Sokołowski gościem cyklu „Decydujący moment“ poświęconego mistrzom polskiej fotografii
16 kwiecień 2019
Już dziś o 18:00 Czarek Sokołowski, fotoreporter amerykańskiej agencji Associated Press, będzie gościem drugiego spotkania nowego cyklu „Decydujący moment“ organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
0
Zwykłość bólu i dramat bezradności. Jacek Poremba wykonał zdjęcia do kampanii społecznej na rzecz osób z chorobą Fabry’ego
15 kwiecień 2019
"Te zdjęcia to apel do nas wszystkich, byśmy dostrzegli drugiego człowieka i jego wołanie o pomoc" - mówi autor zdjęć, które od dzisiaj będzie można oglądać na wystawie plenerowej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.
0
Luminar zostanie wzbogacony o układ AI nowej generacji. Czy obróbka sprowadzi się do obsługi jednego slidera?
15 kwiecień 2019
Panel Accent AI to jedno z najciekawszych rozwiązań oferowanych przez program Luminar i rzecz, którą wyróżnia się spośród innych edytorów RAW. Czy jego kolejna generacja odmieni sposób edycji zdjęć?.
0
Irix z nowym tajemniczym projektem. Czego możemy się spodziewać?
15 kwiecień 2019
Irix wystartował z kampanią teaserową nowego produktu. Odgadniecie, co szykuje dla nas producent?
0
Lomography Sprocket Rocket 2.0 - panoramiczne zdjęcia na całej rozpiętości filmu 35 mm
15 kwiecień 2019
Nietuzinkowe panoramiczne fotografie na całej wielkości klatki filmu 35 mm, wielokrotna ekspozycja i „odkrycie mocy analoga w nowym wydaniu“ - tak można opisać aparat Lomography Sprocket Rocket 2.0, który jest już dostępny w sprzedaży.
0
Już dziś spotkanie z Wojtkiem Wieteską w rakach WJF VOL. 11
15 kwiecień 2019
Jak dziś wystawia się fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź na spotkaniu z Wojtkiem Wieteską. Start już dziś (15 kwietnia) o 18:00 w Warszawie.
0
Szukasz wydajnego programu do edycji zdjęć na iPad'zie? Pixelmator Photo powinien Cię zainteresować
0
Chińczycy próbowali sprzedać zdjęcie czarnej dziury. Efekt? Jeden z największych stocków na świecie zawiesił działanie
12 kwiecień 2019
Emocje związane z pierwszym w historii zdjęciem czarnej dziury jeszcze nie opadły, a już słyszymy o pierwszym związanym z nim skandalu. Korzyści z jego sprzedaży chciała czerpać chińska agencja VCG.
0
Na tym ślubie zdjęcia robił robot. Czy przyszłość będzie potrzebować fotografów ślubnych?
12 kwiecień 2019
Zawód ten na pewno szybko nie umrze, roboty mają być jednak doskonałym sposobem na urozmaicenie fotograficznej oferty. Jeden z nich właśnie “obsłużył” swój pierwszy ślub.
0
“Vulnerable”, czyli lateksowy sen o bliskości i ludzkim ciele. Premiera książki Tadeusza Chudego w Leica 6x7 Gallery Warszawa
12 kwiecień 2019
Książka "Vulnerable" to ostatnia część  i podsumowanie projektu długoterminowego Kinky, w skład którego wchodzi wystawa fotograficzna, film dokumentalny oraz publikacja. Premiera już 18 kwietnia.
0
X-Rite ColorChecker Passport Photo 2 - nowy wzorzec szarości i możliwość tworzenia profili ICC
12 kwiecień 2019
Po 10 latach X-Rite aktualizuje jedną ze swoich głównych i najbardziej popularnych pozycji - wzornik ColorChecker Passport. Otrzymujemy m.in. wzorzec 18-procentowej szarości oraz zaktualizowane oprogramowanie, pozwalające na tworzenie profili ICC.
0
Jazz Free Photo 2018 - wystawa poplenerowa ZPAF
11 kwiecień 2019
Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy poplenerowej Okręgu Wielkopolskiego ZPAF. Start w poniedziałek 15 kwietnia.
0
Samyang AF 85 mm f/1.4 F, 85 mm f/1.4 Z oraz 14 mm f/2.8 Z - optyczna gratka dla nikoniarzy
11 kwiecień 2019
Samyang odsłonił przed nami kolejny etap swojej wiosennej ofensywy. Tym razem ucieszą się użytkownicy Nikona. Otrzymujemy jasną, wyposażoną w silnik AF portretówkę do systemu F oraz dwa pierwsze modele do bezlusterkowego systemu Z.
0
DaVinci Resolve 16 - darmowa alternatywa dla Adobe Premiere jeszcze doskonalsza
11 kwiecień 2019
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Najnowsza wersja wprowadza kolejną garść udogodnień, które sprawiają, że program staje się jeszcze bardziej uniwersalną platformą do edycji wideo.
0
Kwietniowe warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - specjalna oferta Last Minute
11 kwiecień 2019
Marcin Dobas, Olympus Polska oraz National Geographic zapraszają pod koniec kwietnia nad Biebrzę, na wyjątkowe warsztaty fotografii podróżniczej. Teraz taniej o 300 zł.
0