Adobe chce demaskować zmanipulowane zdjęcia. Firma opracowała już specjalny algorytm bazujący na sztucznej inteligencji
2
Zostań bohaterem zdjęć Mikołaja Grynberga - ostatnie dni na zgłoszenia
25 czerwiec 2018
Po raz kolejny znakomici polscy fotografowie zrealizują cztery sesje fotograficzne, a Ty masz właśnie okazję stanąć przed obiektywem Mikołaja Grynberga. Nabór do drugiej odsłony projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…“ organizowanego w ramach znanego już cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Zgłoszenia możesz nadsyłać do 28 czerwca.
0
Nie żyje Marek Karewicz. Słynny polski fotograf muzyczny miał 80 lat
23 czerwiec 2018
Marek Karewicz zasłynął zdjęciami przedstawiającymi scenę jazzową i big-betową czasów PRL-u. Autor ponad 1500 okładek płytowych zmarł 22 czerwca 2018 roku, w wieku 80 lat.
0
98% zawodowych fotografów kocha swoją pracę. A ty?
22 czerwiec 2018
Według ankiety przeprowadzonej przez serwis PolicyBee doskonała większość zawodowych fotografów jest zadowolona z wybranej przez siebie ścieżki. Z kolei ponad połowa zaczynała bez wystarczającego doświadczenia. Ale to nie jedyne ciekawe wnioski.
1
Wyniku konkursu „Kątem Oka“ - zobaczcie nagrodzone prace
22 czerwiec 2018
Poznaliśmy laureatów konkursu „Kątem Oka“ zorganizowanego przez sklep fotograficzny e-oko.pl. „Autorzy zdjęć zabrali nas w barwne podróże dookoła świata“ - podkreślają organizatorzy. Zobaczcie zwycięskie prace.
0
Alexandra Polina zwyciężczynią Grand Prix Fotofestiwal. Rafał Milach z nagrodą za Fotograficzną Publikację Roku
22 czerwiec 2018
Podczas inauguracji tegorocznej odsłony łódzkiego Fotofestiwalu poznaliśmy wyniki dwóch głównych konkursów realizowanych w jego ramach. W tym roku triumfują Alexandra Polina i Rafał Milach.
0
Wakacyjna promocja Quadralite. Lampy Stroboss taniej nawet o ponad 100 zł
22 czerwiec 2018
Letnie miesiące to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody ze strobingiem. Zwłaszcza, że w ramach wakacyjnej promocji Quadralite, speedlighty z linii Stroboss kupicie w znacznie niższych cenach.
0
Hubert Humka „Death Landscapes“ - premiera książki i spotkanie autorskie
22 czerwiec 2018
„Death Landscapes“ Huberta Humki to przede wszystkim opowieść o człowieku, ujawniająca ciemną stronę jego duszy. Czy możliwe jest zbliżenie się do mrocznej prawdy poprzez krajobrazy? Na to i inne pytania poznacie odpowiedź już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca w łódzkiej Galerii Imaginarium.
0
Asus ProArt PA32UC-K - 32-calowy monitor graficzny 4K dla wymagających
21 czerwiec 2018
Nowy profesjonalny monitor ASUS z serii Pro Art ma być odpowiedzią na wszystkie potrzeby osób zawodowo pracujących z kolorem. Oprócz dużego formatu i wysokiej rozdzielczości oferuje 99,5-procentowe pokrycie gamutu Adobe RGB i opcję kalibracji sprzętowej.
0
Rotolight Neo 2 Explorer Kit - zestaw oświetlenia LED do pracy w terenie
0
Diana Instant Square pozwoli fotografować na wkładach Instax Square różnymi obiektywami. Zobaczcie zdjęcia przykładowe
21 czerwiec 2018
Lomography zaprezentowało pierwszy na świecie aparat natychmiastowy z wymiennymi obiektywami, który pozwala fotografować na wkładach Instax Mini. Oferuje też ciekawy system akcesoriów.
0
Wystartował Fotofestiwal 2018! Zobacz dlaczego nie może Cię tam zabraknąć
21 czerwiec 2018
Relacje łączące naturę i człowieka to centrum uwagi tegorocznego Fotofestiwalu. Organizatorzy przygotowali blisko 30 wystaw i prawdziwą masę wydarzeń towarzyszących, a także zaprosili 100 międzynarodowych gości, którzy sprawią, że od dziś Łódź stanie się fotograficzną stolicą świata.
0
Aurora HDR 2018 - zobacz nowości, które wprowadza aktualizacja do wersji 1.2.0
21 czerwiec 2018
Aktualizacja do wersji 1.2.0 ma zapewniać znaczącą poprawę wydajności, lepsze działanie kluczowych narzędzi czy chociażby wsparcie dla najnowszych aparatów. A najlepsze w tym jest to, że dla obecnych użytkowników Aurora HDR 2018, uaktualnienie programu jest całkowicie bezpłatne.
1
Voigtländer Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5 do Sony E - poznaliśmy więcej szczegółów, w tym cenę
21 czerwiec 2018
O modelu Voigtländer Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5, manualnym obiektywie makro do pełnoklatkowego systemu Sony E, po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku tego roku. Jednak dopiero teraz producent zdradził więcej szczegółów oraz zaprezentował kilka zdjęć przykładowych.
0
CineStill Df96 pozwoli ci wywołać czarno-białe filmy w jednej kąpieli, w ciągu 3 minut. Do tego może być wykorzystywany wielokrotnie
20 czerwiec 2018
Fotografia analogowa wraca do łask, praca w ciemni ciągle jednak budzi w początkujących grozę. Z najnowszym wywoływaczem CineStiil wołanie filmów stanie się tak proste, jak to tylko możliwe.
0
Przetestuj stabilizatory Feiyu-Tech, obiektywy Laowa i rejestratory Saramonic podczas dnia otwartego Foxfoto w Krakowie
20 czerwiec 2018
Z okazji pierwszych urodzin, krakowski salon Proclub zaprasza na dzień otwarty z firmą Foxfoto. Oprócz możliwości przetestowania sprzętu, uczestnicy będą mogli liczyć na specjalne oferty cenowe. Start 22 czerwca o 11:00.
0
Loupedeck+ to jeszcze bardziej funkcjonalna i ergonomiczna konsola do edycji zdjęć
20 czerwiec 2018
Popularna konsola do edycji zdjęć doczekała się poważnej aktualizacji. Jak zapewnia producent, nowy Loupedeck+ ma oferować rozbudowaną ergonomię, bogate możliwości personalizacji oraz znacznie lepsze wykonanie.
0
Kolejna aktualizacja Lightrooma, a wraz z nią szereg wyczekiwanych usprawnień
20 czerwiec 2018
Szybka synchronizacja presetów i profili, natychmiastowe implementowanie ustawień na różne zdjęcia, a także ogólna poprawa wydajności - to tylko niektóre z usprawnień Lightrooma zaproponowanych przez Adobe.
0