Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie już dostępna w przedsprzedaży
0
Rode Wireless Go - miniaturowy mikrofon bezprzewodowy i transmiter w jednym. Najlepszy dla vlogera?
4 kwiecień 2019
W świecie wideo, dźwięk jest równie ważny co obraz. Nowy bezprzewodowy mikrofon, pełniący również funkcję mikroportu, dzięki kompaktowym wymiarom i wygodzie znacznie ułatwić ma uzyskanie wysokiej jakości nagrań zarówno vlogerom jak i zawodowcom.
0
Sharp dołącza do systemu Mikro Cztery Trzecie. Niebawem premiera aparatu filmującego w 8K?
4 kwiecień 2019
Podczas trwania styczniowych targów CES informowaliśmy Was o prototypie kompaktowej kamery Sharp, stworzonej w oparciu o mocowanie M43, która ma szanse namieszać na rynku wideo. Teraz już możemy być pewni, że wkrótce urządzenie trafi do sprzedaży. Firma właśnie oficjalnie dołączyła do systemu.
0
Ważna aktualizacja Adobe After Effects, a wraz z nią Content-Aware Fill
4 kwiecień 2019
Moc znanego z Photoshopa narzędzia Content-Aware Fill jest teraz dostępna w Adobe After Effects. Dzięki aktualizacji będziesz można szybko i efektywnie usuwać niechciane obiekty z filmów. Ale to nie jedyne nowości.
0
Canon prezentuję nową linię kinematograficznych obiektywów Sumire Prime. Znamy ich cenę
4 kwiecień 2019
Canon zadebiutował z nową linią filmowych szkieł z mocowaniem PL. Seria Sumire Prime składa się z 7 modeli: 20, 24, 35, 50, 85 i 135 mm, a każdy ma charakteryzować się wysoką rozdzielczością i subtelną, ciepłą kolorystyką znaną z innych kinematograficznych obiektywów Canona.
0
Ikoniczne zdjęcia i portrety sław - dziś kolejna aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej
4 kwiecień 2019
Cenne fotografie Witkacego, konceptualne zdjęcia Kossakowskiego, czy wyjątkowa heliografika Hillera z 1938 roku. Z drugiej strony wizerunki gwiazd w obiektywie jednego z najsłynniejszych fotografów Hollywood  - Miltona H. Greene’a. To tylko kilka przykładów z ponad 150 prac, które już dziś (4 kwietnia) będzie można wylicytować na aukcji Fotografia Kolekcjonerska.
0
Pełnoklatkowy aparat z 16-bitową matrycą o rozdzielczości 100 Mp? Wyciekła specyfikacja nowego sensora Sony
3 kwiecień 2019
Myśleliście, że 50 megapikseli to dużo jak na pełną klatkę? Według doniesień, Sony szykuje już matryce o dwukrotnie większej rozdzielczości, która ma szansę namieszać nie tylko na rynku, fotografii, ale także w branży filmowej.
1
Przetestuj za darmo gimbala Reddog R1
3 kwiecień 2019
Nagrywasz aparatem? Interesuje Cię filmowanie? Jesteś zawodowcem, a może zapalonym vlogerem? Jeśli tak to firma Benro wystartowała z ciekawą propozycją - bezpłatnego przetestowania zaawansowanego gimbala Reddog R1.
0
Getty Images pozwane za nieetyczne praktyki i sprzedawanie darmowych zdjęć
3 kwiecień 2019
Stockowy gigant na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie był już bohaterem mniejszych i większych skandali dotyczących licencjonowania fotografii. Kolejny proces wytacza firma marketingowa CixxFive Concepts, a tym razem chodzi o nieetyczne zagrania, polegające na wprowadzaniu w błąd klientów.
0
Warsztaty fotograficzne z Raffaele Ingegno pozwolą Ci okiełznać moc światła
0
Wybierz jeden z monitorów do edycji BenQ SW i bezpłatnie przetestuj go przed zakupem
3 kwiecień 2019
Szukasz rozwiązań do edycji zdjęć? Chciałbyś sam zdecydować, czy dany monitor sprosta Twoim wymaganiom? Firma BenQ wystartowała z ciekawym programem, dzięki któremu będziesz mógł bezpłatnie przetestować wybrane modele z serii SW.
0
Dziś upływa termin zgłoszeń do Grand Press Photo 2019
3 kwiecień 2019
Jeszcze tylko dziś (3 kwietnia do północy) można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Organizatorzy przyjmują już także zapisy na warsztaty z Espenem Rasmussenem, przewodniczącym jury tegorocznej edycji GPP.
0
Luminar Flex to wtyczka, która wprowadzi technologię AI do popularnych programów graficznych
3 kwiecień 2019
Firma Skylum zaprezentowała Luminar Flex - specjalną wtyczkę współpracującą m.in. z Photoshopem i Lightroomem, która wprowadzi nowe możliwości oraz rozwiązania wsparte sztuczną inteligencją.
0
Prism Lens FX prezentuje trzy filtry efektowe z wbudowanym pryzmatem. Cena może Was zaskoczyć
2 kwiecień 2019
Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass to trzy filtry z wbudowanym w soczewkę pryzmatem, które mają gwarantować ciekawe i nietuzinkowe efekty świetlne.
3
„Obrazy (w) transformacji“ - otwarte seminarium z Iwoną Kurz
2 kwiecień 2019
Białostocka Galeria Arsenał wystartowała z nowym cyklem „Czytelnia obrazów“. Premierowe spotkanie „Obrazy (w) transformacji“, które dotykać będzie m.in. polskiej kultury wizualnej, poprowadzi Iwona Kurz. Start już 4 kwietnia o 18:00.
0
Jakie problemy stwarza odmienność? Nowy projekt Karola Pałki do zobaczenia w ZPAF Gallery
1 kwiecień 2019
“Wszystko dla Ciebie” to opowieść o życiu upośledzonej Basi, która żyje z matką w skrajnej nędzy, w gospodarstwie na skraju niewielkiej wsi. Realizowany od kilku lat projekt zadaje pytania o naturę i wpływ odmienności na społeczeństwo. Wernisaż już 12 kwietnia.
0
Spotkanie wokół książki „Land“ Lorenzo Castore
1 kwiecień 2019
Już dziś, 1 kwietnia w poznańskiej galerii PIX.HOUSE odbędzie się spotkanie wokół książki „Land“. Jest to podróż po Śląsku pod przewodnictwem włoskiego fotografa o międzynarodowej sławie - Lorenzo Castore. Start o godzinie 19:00.
0
„Retrospektywa“ to sentymentalny przegląd i dokumentacja artystycznej drogi Emila Bilińskiego
1 kwiecień 2019
Przez cały kwiecień w warszawskim Sklepie Bez Nazwy będzie można oglądać wystawę „Retrospektywa“. To pierwsza taka ekspozycja prac Emila Bilińskiego w Polsce, na której zobaczymy m.in wcześniej niepublikowane zdjęcia. Wernisaż już jutro, 2 kwietnia.
0