„Wro Arch“ Jurko Morykwasa to geometryczne kompozycje wrocławskiej przestrzeni
0
Light chce zrewolucjonizować fotografię mobilną. Firma planuje wypuścić smartfon z 9 modułami kamer
2 lipiec 2018
Pięć szerokokątnych obiektywów 28 mm f/2 i cztery o ogniskowej 56 mm i świetle f/2.6 oraz zdjęcia o łącznej rozdzielczości 64-megapikseli - tak w liczbach prezentuje się prototypowy smartfon Light.
0
Lexar wraca na polski rynek. Dostawy nowych serii już na początku lipca. Na Karty XQD i CFast przyjdzie nam jednak poczekać
29 czerwiec 2018
Dobra wiadomość dla fotografów przywiązanych do produktów Lexar. Po rocznej nieobecności marka oficjalnie powraca na polski rynek, a już niebawem na sklepowych półkach znajdziemy pełną ofertę najnowszych produktów.
1
Letnie promocje Fujifilm. Rabaty na modele X-H1, X-T2 i obiektywy do 1290 zł
29 czerwiec 2018
Fujifilm rusza z tegoroczną promocją wakacyjną. W jej ramach do 30 września będziemy mogli uzyskać znaczny rabat na wybrane aparaty, obiektywy i zestawy.
0
Pentax FA* 50 mm f/1.4 SDM AW - jasny standard nowej generacji niebawem w sprzedaży
29 czerwiec 2018
Zapowiedziany jesienią zeszłego roku obiektyw 50 mm f/1.4, reprezentujący nową, wysokiej jakości linię obiektywów nareszcie trafia na rynek. W swoje ręce użytkownicy aparatów Pentax będą mogli wziąć go już w lipcu.
0
SDUC Express to nowy standard kart SD, a wraz z nim 128TB pojemności i maksymalny transfer na poziomie 985 MB/s
28 czerwiec 2018
Już niebawem będziemy mogli zapomnieć o problemach z przesyłem danych i pojemnością nośników pamięci. SD Association zaprezentowało właśnie zupełnie nowy standard - SDUC Express, czyli maksymalnie 128TB karty z szybkością transferu sięgającą nawet 985 MB/s.
1
Czym jest sztuka portretowania? Odpowiedź poznasz podczas dziesiejszego spotkania z Rafałem Milachem
28 czerwiec 2018
Już dziś w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie organizowane w ramach projektu "Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 2“. Jego bohaterami będą: Rafał Milach - fotograf i Marcin Cecko - poeta i dziennikarz. Obaj rozmawiać będą o sztuce portretowania, o emocjach i energii.
0
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - jasny teleobiektyw dla zawodowców ukaże się już we wrześniu. Nie liczcie na niską cenę
27 czerwiec 2018
Sony zaprezentowało długo oczekiwany superteleobiektyw 400 mm f/2.8, który ma być odpowiedzią na potrzeby fotografów sportowych czy dzikiej przyrody. Szkło, jak na swoją klasę będzie stosunkowo lekkie, a producent obiecuje najwyższą jakość optyki. To wszystko ma jednak swoją cenę.
0
Kanadyjscy naukowcy opracowali technikę pozwalającą odtworzyć nawet najbardziej skorodowane dagerotypy
27 czerwiec 2018
Pierwsza w historii technika fotograficzna oferuje wyjątkowe spojrzenie na naszą przeszłość. Z czasem niestety wiele obrazów powstałych przy jej pomocy uległo degradacji, uniemożliwiając ich odczytanie. Madalena Kozachuk z Uniwersytetu Zachodniego Ontario znalazła jednak sposób na odtworzenie nawet najbardziej zniszczonych zdjęć.
0
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
1
MagnetMod MagBox to nie tylko pierwszy magnetyczny softbox, lecz także kompletny i rewolucyjny system
27 czerwiec 2018
Firma MagnetMod zaprezentowała uniwersalny softbox z systemem magnetycznego mocowania, który może znacznie ułatwić wykorzystanie błysku w plenerze.
0
Rafał Milach z nominacją Magnum Photos
27 czerwiec 2018
Rafał Milach otrzymał nominację Magnum Photos i tym samym ma szansę dołączyć do prestiżowego grona światowej sławy fotoreporterów.
0
MUWI - niedroga jazda z silnikiem, którą zmieścisz w kieszeni. Udźwignie nawet lustrzankę
26 czerwiec 2018
W czasach mediów społecznościowych, mobilność ma dla twórców ogromne znaczenie. Jak jednak połączyć ją z profesjonalnie wyglądającymi rezultatami? Twórcy miniaturowej jazdy MUWI twierdzą, że znają odpowiedź na to pytanie.
0
Weź udział w lipcowym kursie Photoshopa i kalibracji monitora w Warszawie
26 czerwiec 2018
Photoshop to podstawowe narzędzie pracy większości zawodowców. Jego tajniki będziecie mogli zgłębić na wakacyjnym kursie, organizowanym przez serwis fotowarsztaty.com. Pracując na profesjonalnych monitorach graficznych, nauczycie się też procesu kalibracji.
0
Fujifilm uruchamia stronę poświęconą modelowi X-T100. Co miesiąc aparat do wygrania
26 czerwiec 2018
Zaprezentowany miesiąc temu Fujifilm X-T100 to jeden z najciekawszych amatorskich korpusów ostatnich lat. Producent zdaje sobie z tego sprawę i uruchamia specjalny serwis, który ma za zadanie przybliżyć ten model odbiorcy. To także konkurs, w którym co miesiąc można wygrać aparat.
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - ważna aktualizacja, a wraz z nią poprawa AF
26 czerwiec 2018
Wprowadzone przez Tokinę usprawnienie oprogramowania obiektywu FíRIN 20 mm f/2 FE AF poprawia działanie układu autofokusa, zwłaszcza w trybie AF-C, podczas pracy z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Sony.
0
Michał Mrozek przez 5 lat dokumentował futbol amerykański w Polsce. Książka “More than a sport” to hołd złożony tej dyscyplinie
25 czerwiec 2018
5 lat, 32 mecze, 43 treningi i prawie 14 tys. fotografii.  Tak w skrócie można opisać najnowszy projekt Michała Mrozka. Ale pierwsza książka fotograficzna o futbolu amerykańskim w Polsce to coś więcej niż zwykły reportaż.
0
Doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF. Najlepsze prace słuchaczy można oglądać do 20 lipca
25 czerwiec 2018
Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż XVII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii ZPAF. Ekspozycja to przekrój całorocznej pracy słuchaczy roku podstawowego i warsztatowego. Wernisaż już dziś o godzinie 20:00.
0