Sigma Cine 28 mm T1.5 FF, 40 mm T1.5 FF, 105 mm T1.5 FF - kolejne superjasne stałki dla filmowców
0
The Portrait of Humanity Award - nowy konkurs tworzony przez Magnum Photos
11 wrzesień 2018
Magnum Photos i 1854 Media, wydawca British Journal of Photography poszukują portretu ludzkości. Nowy konkurs, który jest już otwarty na zgłoszenia, ma udowodnić, że „jest więcej rzeczy, które nas łączą niż dzielą“.
0
Chcesz wziąć udział w XIII BEiKS RoadShow? Zarejestruj się już dziś
11 wrzesień 2018
Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa i Lublin to miasta, do których zawita XIII edycja BEiKS RoadShow. Chcesz wziąć udział w cyklu prezentacji i warsztatów poświęconych produkcji, postprodukcji i emisji? Wszystko, co musisz zrobić to dokonać bezpłatnej rejestracji!
0
ExperimentalOptics 35 mm f/2.7 - oto najmniejszy pełnoklatkowy obiektyw typu pancake na świecie
11 wrzesień 2018
7 mm grubości, stała przysłona f/2.7 i ogniskowa 35 mm, optyka o ponadprzeciętnej jakości obrazu oraz kompatybilność z większością systemów - to tylko niektóre cechy obiektywu ExperimentalOptics 35 mm f/2.7 pancake.
0
Wypróbuj Lumix G9 i dobierz do niego jeden z zaawansowanych obiektywów Panasonic
10 wrzesień 2018
Panasonic wystartował z programem Try&Buy. Już teraz możesz wypożyczyć i przetestować aparat Lumix G9 z wybranym zaawansowanym obiektywem producenta. To świetna okazja, by sprawdzić i dopasować sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb.
1
„Plewiński. Na scenie“ - już niebawem premiera albumu jednego z najbardziej wszechstronnych polskich fotografów
10 wrzesień 2018
„Plewiński. Na scenie“ to wyjątkowy album z około dwustoma fotografiami prezentującymi polskie życie teatralne od 1959 roku. Premiera tej jedynej w swoim rodzaju publikacji odbędzie się 15 września w ramach Dni Otwartych Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
0
Czy Profoto zaprezentuje kompaktową, przenośną lampę o dużej mocy?
10 wrzesień 2018
W świecie lamp trudno obecnie o nowe rewolucyjne rozwiązania, ale pewnym trendem jest miniaturyzacja głowic. Wygląda na to, że swoją cegiełkę dołoży do niego także Profoto, zapowiadając „coś małego”.
0
Rusza przedsprzedaż Fujifilm X-T3 - przedłużona gwarancja i rabat 860 zł przy zakupie obiektywu. Duże upusty na inne modele
7 wrzesień 2018
Fujifilm rusza z nowymi promocjami, w ramach których dużo taniej kupimy aparaty X-T20, X100F i X-T100, a także pokazany raptem wczoraj uniwersalny model X-T3. Rabaty aż do 860 zł.
0
W 1993 roku Krzysztof Miller, Andrzej Chętko i Piotr Bikont wsiedli w kolej transsyberyjską. Wyprawa ta okazała się dla nich podróżą życia
7 wrzesień 2018
Dziś rusza festiwal W Ramach Sopotu, a wraz z nim wyjątkowa, niepokazywana dotąd, pośmiertna wystawa Krzysztofa Millera “Podróż koleją transsyberyjską”. Jej uczestnicy opowiadają o wydarzeniach sprzed 25 lat.
0
Canon Speedlite EL-100 - ciekawa propozycja na start
0
Provoke 2.0, czyli młoda japońska fotografia, która prowokuje do myślenia
7 wrzesień 2018
Już za tydzień w Żorach wystartuje Festiwal Fotografii Plener 2018, którego głównym celem jest zaprezentowanie młodej fotografii japońskiej. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowali dla was organizatorzy i skąd dokładnie wzięła się nazwa „Provoke 2.0“.
0
Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Tamron w Polsce
6 wrzesień 2018
Od 1 października dystrybucją obiektyw marki Tamron będzie zajmować się firma Focus Nordic, która ma wieloletnie doświadczenie na tym polu na innych rynkach europejskich.
0
„Arktyczny pył“ Cato Leina to podróż, która zabiera nas daleko od utartych ścieżek
6 wrzesień 2018
„Postawiłem sobie nie udokumentować, tylko poprzez fotografie uchwycić spotkanie. To dlatego każde zdjęcie staje się ekskluzywnym i intymnym spojrzeniem w głąb ludzkiej natury“ - mówi Cato Lein autor „Arktycznego pyłu“. Wernisaż jego prac już jutro w Katowicach.
0
Luma Pod - czy “najszybszy statyw świata” okaże się rewolucją?
6 wrzesień 2018
Czy w kwestii statywów wymyślono już wszystko? Okazuje się, że nie. Luma Pod to zupełnie nowa koncepcja fotograficznego trójnoga, która omija to, co najbardziej uciążliwe w tego typu pracy i ma szansę wpłynąć na rynek lekkich, przenośnych statywów.
0
Dziś startuje TIFF Festival 2018
6 wrzesień 2018
9 wyjątkowych wystaw i ponad 40 wydarzeń, w których w centrum będzie fotografia - tak w wielkim skrócie prezentuje się 8. edycja TIFF Festival. Start już dziś o 19:00 we Wrocławiu.
0
Fujifilm X-T3 - trzecia odsłona bezlusterkowca, który wyznacza nowy kierunek
6 wrzesień 2018
Zupełnie nowa 26 Mp matryca, wydajniejszy procesor, bogaty tryb filmowy i poprawiona ergonomia - to tylko niektóre cechy najnowszego modelu Fujifilm X-T3.
7
Tydzień fotografii w FAF - dowiedz się jak chronić stare zdjęcia, zeskanuj negatywy i obejrzyj dawne fotografie Warszawy
5 wrzesień 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza w dniach 11-15 września na cykl bezpłatnych wydarzeń zorientowanych wokół archiwizacji zbiorów i zdjęć historycznych. W programie m.in spotkania z konserwatorem, możliwość zeskanowania przyniesionych zdjęć, pokazy slajdów i przegląd archiwum.
0
Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM - jasny standard nareszcie dołącza do systemu EOS M
5 wrzesień 2018
Dziś swoje święto ma nie tylko pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona. Użytkownicy aparatów EOS M doczekali się wreszcie jasnego obiektywu standardowego, który był długo oczekiwanym i potrzebnym dodatkiem w tym systemie.
2