Zimowa promocja Olympus - E-M10 III i E-M5 II z obiektywem do 900 zł taniej. Do 2850 zł zwrotu za sprzęt profesjonalny
0
Dzięki Preset Converter będziesz mógł używać presetów z Lightrooma w programie Capture One
30 listopad 2018
Jeśli do tej pory przed wypróbowaniem edytora C1 powstrzymywała Was niewielka dostępność presetów, już nie macie wymówki. Preset Converter pozwoli jego użytkownikom korzystać ze wszystkich symulacji i presetów dostępnych dla aplikacji Lightroom.
3
Tomasz Lazar autorem plakatu dla Paryskiej Opery Narodowej
30 listopad 2018
Tomasz Lazar wykonał fotografię do plakatu promującego balet „Kopciuszek” wystawiany przez Paryską Operę Narodową, która świętuje jubileusz 350-lecia istnienia.
0
Katarzyna Kubiak zwyciężczynią Leica Street Photo 2018
29 listopad 2018
Dziś zadebiutowała wystawa finalistów 8. edycji Leica Street Photo. Podczas wernisażu poznaliśmy także laureata nagrody głównej. Została nim Katarzyna Kubiak.
0
Capture One 12 - nowy interfejs, wsparcie dla zewnętrznych wtyczek i doskonalsze funkcje maskowania
29 listopad 2018
Phase One zaprezentowało dziś najnowszą odsłonę softu Capture One Pro, czyli głównego konkurenta oprogramowania Adobe. Zobaczcie, co się zmieniło.
1
DJI Osmo Pocket to ultrakompaktowy gimbal z możliwością filmowania 4K 60 kl./s
29 listopad 2018
Firma DJI zaprezentowała „najmniejszy na świecie“ 3-osiowy gimbal. Osmo Pocket zapewni nagrywanie w 4K 60 kl./s lub filmy FULL HD w zwolnionym tempie 120 kl./s czy kreatywne tryby Story Mode i Pro Mode. To tylko niektóre cechy urządzenia, które bez trudu zmieścimy w kieszeni.
1
Dni otwarte z aparatem Canon EOS R w salonach BEiKS
28 listopad 2018
Zastanawiasz się czy najnowszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canon EOS R to aparat dla Ciebie? 12 i 13 grudnia 2018 roku będziesz miał okazję przetestować go podczas dni otwartych w warszawskim i kraśnickim salonie BEiKS.
0
Nagradzany fotoreporter Lu Guang zatrzymany przez chińskie służby specjalne
28 listopad 2018
Jak donosi BBC, trzykrotny laureat World Press Photo, jeden z najbardziej znanych chińskich fotoreporterów Lu Guang miał zostać uprowadzony przez służbę bezpieczeństwa na początku listopada. Czy to odwet za nieprzychylne reportaże?
0
Marzniesz na zleceniu? COOPH Heatable Photo Vest to podgrzewana kamizelka fotograficzna z polskim akcentem
28 listopad 2018
Niemiecka marka odzieży kierowanej do fotografów zaprezentowała bezrękawnik, który dzięki systemowi ogrzewania umilić ma wielogodzinną prace w niesprzyjających warunkach. Jak zawsze możemy też liczyć na praktyczne kieszenie, będące w stanie pomieścić nawet duże obiektywy.
0
„Portret osobisty vol. 2” - wystawa zdjęć Wunsche i Samsel, Grynberga, Milacha, Nabrdalika
0
Wystartował Zeiss Photography Award 2019. Do wygrania nagroda o łącznej wartości 15 tys. euro
28 listopad 2018
Czwarta edycja prestiżowego Zeiss Photography Award czeka na Wasze zgłoszenia. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „niespodziewane i zaskakujące“ historie. Zdjęcia można nadsyłać do początku lutego 2019 roku. Na laureata czeka pula nagród o łącznej wartości 15 tys. euro.
0
Voigtländer Ultron 35 mm f/2 i Color-Skopar 21 mm f/3.5 - nowe szkła z serii Vintage Line
27 listopad 2018
Stylizowana na lata 50. XX wieku, manualna seria Voigtlander Vintage Line doczekała się kolejnych reprezentantów. Tym razem otrzymujemy ogniskowe 21 i 35 mm, a producent jak zawsze obiecuje optykę najwyższej jakości.
0
Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich
27 listopad 2018
Jak sprawić, żeby osoba fotografowana poczuła się przy nas swobodnie? Jak przełamać swoje opory przed zrobieniem nieznajomemu zdjęcia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach „Portret bez barier“, które odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr.
0
„Eksperyment“ to wystawa najlepszej XX-wiecznej fotografii stworzona w hołdzie lwowskim twórcom okresu międzywojennego
27 listopad 2018
Projekt wystawy „Eksperyment! Fotografia początku XX wieku we Lwowie oraz jej polscy i ukraińscy kontynuatorzy XX i XXI wieku” powstał w hołdzie lwowskim twórcom fotografii i filmu okresu międzywojennego. Ekspozycję można już oglądać w trzech łódzkich galeriach.
0
Warsaw Photo Days 2018 - dziś upływa termin zgłoszeń
27 listopad 2018
Tematem nadchodzącej edycji festiwalu jest Manipulacja. W ramach programu Open, w grudniu w warszawskich galeriach będziemy mieli okazję zobaczyć 12 najlepszych konkursowych serii podejmujących ten obszerny temat. Zgłoszenia można nadsyłać do jutra, 28 listopada. Na zwycięzcę czeka 5000 zł. 
0
Karol Nienartowicz gościem specjalnym WroFoto
27 listopad 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie uznany fotogram krajobrazowy, Karol Nienartowicz, który przedstawi swoje spojrzenie na górską przyrodę i przestrzeń.
1
Samyang XP 35 mm f/1.2 - jasny reporterski standard w wersji premium
26 listopad 2018
Koreański producent rozszerza ofertę wysokiej jakości szkieł z rodziny Premium o superjasny model 35 mm f/1.2. Jak zapewnia producent, oczekiwać możemy najwyższej jakości optycznej.
0
„Teatr nie-Teatr” Tobiasza Papuczysa to cykl, którego tematem jest przede wszystkim ludzkie zagubienie i samotność
26 listopad 2018
„Przedstawione na wystawie fotografie zwracają uwagę na współczesną relację między aktorem i widzem“ - podkreśla Tobiasz Papuczys, autor projektu „Teatr nie-Teatr”. Jego prace już można oglądać w Centrum Kultury w Lublinie.
0