Nie żyje Stanley Greene, jeden z najbardziej uznanych fotoreporterów na świecie
1
Zagadka Tereski ze słynnego zdjęcia Davida Seymoura rozwiązana po 70 latach
18 maj 2017
W 1948 roku David Seymour, założyciel agencji Magnum, fotografował dzieci w 5 krajach europy. Wykonane wtedy zdjęcie kilkuletniej Tereski, uważane za jedną z najważniejszych fotografii w historii, stało się symbolem powojennej traumy. Tożsamość dziewczynki pozostawała jednak nieznana. Do teraz.
2
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Loulou D’aki, „Make a wish“
16 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Oto pierwszy z wyłonionych cykli - „Make a wish“ autorstwa szwedzkiej dokumentalistki, Loulou D’aki.
0
W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej
16 maj 2017
Dzika przyroda to jeden z najwdzięczniejszych tematów zdjęciowych. Ale fotografia przyrodnicza to coś znacznie więcej niż tylko piękne kadry. Zobaczcie ten wyjątkowy dokument o młodym belgijskim fotografie Michelu D’Oultremont.
1
Kirsten Johnson: „Musisz mieć pozwolenie, by wkroczyć z kamerą w czyjś prywatny świat“
3 kwiecień 2017
Kirsten Johnson to uznana amerykańska dokumentalistka, która w swojej karierze zrealizowała dziesiątki reportaży i długoterminowych produkcji. Jak podkreśla, „w pracy filmowca ważne jest to, by pokazywać rzeczy w taki sposób, w jaki nigdy przedtem nie były ukazane“.
0
Elsa Garrison: „Kobiety nie potrafią fotografować sportu? Jasne, pokażę Wam!“
23 marzec 2017
Od 1998 roku współpracuje z Getty Images, fotografuje największe wydarzenia sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie, a przez wielu fotografów jest uznawana za jedną z lepszych w swoim fachu.
0
Ponad 400 numerów magazynu Sovetskoe Foto dostępnych do obejrzenia i pobrania za darmo
21 marzec 2017
Taka gratka nie trafia się często. Dzięki serwisowi archive.org możemy obejrzeć prawie wszystkie wydania klasycznego rosyjskiego magazynu o fotografii, wydawanego w latach 1926-1997.
2
Brooke Shaden: „Musisz tworzyć prace, które są odzwierciedleniem Ciebie, nie innych.“
17 marzec 2017
„Jeśli tylko zaakceptujesz siebie i sztukę, którą tworzysz, to możesz zmienić swoje życie i podejście innych osób. Możesz zmienić świat“ - powiedziała Brooke Shaden, fotografka, artystka i kolejny gość internetowej serii Women of Influence.
0
"Women of Influence“ - zanurz się w fotograficzny świat kobiet
13 marzec 2017
"Women of Influence“ to najnowsza internetowa seria B&H, w której głos zabierają utalentowane kobiety ze świata fotografii i filmu. W wywiadach odkrywać będą przed widzem swoje wspaniałe historie oraz indywidualne podejście do pracy.
0
Nie żyje David Rubinger, jedna z legend izraelskiej fotografii
0