Nie żyje znany fotograf sportowy Anthony Causi. 48-latek kolejną ofiarą koronawirusa

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Z powodu zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2 zmarł uznany nowojorski fotograf sportowy. „Myślałem, że jestem niezniszczalny” - pisał jeszcze 3 tygodnie temu na Instagramie.

Zagrożenie staje się bardziej realne, gdy dotyka sfer bliskim naszemu życiu. Do tej pory śmiertelne żniwo koronawirusa zdawał się omijać branżę fotograficzną - większość z nas bezpiecznie izoluje się w domach, a brak zleceń i tak w większości uniemożliwia pracę z aparatem. Jeśli jednak do tej pory bagatelizowaliście problem pandemii, właśnie otrzymujecie dobitne przypomnieniem o tym, że póki można, należy zostać w domu, gdyż wirus nie wybiera i nie zagraża wyłącznie osobom starszym.

W świąteczną niedzielę zmarł znany, amerykański fotograf sportowy Anthony Causi. Swoją karierę zaczynał jako osoba odpowiedzialna za przesyłanie zdjęć. Później był także fotoedytorem, a w końcu sam wziął do ręki aparat by fotografować czołowe wydarzenia sportowe. Od 25 lat związany był z redakcją gazety New York Post.

"Był jednym z najlepszych fotografów sportowych w Nowym Jorku"

Zawodowo skupiał się głównie na fotografowaniu rozgrywek baseballa, ale nie stronił od innych zleceń. Polscy odbiorcy mogą kojarzyć go ze słynnych juz zdjęć nokautu Artura Szpilki w sparingu z Deontayem Wilderem.

"Causi był naszym kolegą, przyjacielem i świetnym dziennikarzem. Był jednym z najlepszych fotografów sportowych w Nowym Jorku, który fotografował większość najważniejszych wydarzeń w ostatnich 25 latach. Zabawny, a przede wszystkim uprzejmy - był szanowany przez tych, których fotografował i tych, z którymi pracował. Nasze serca są dziś z jego rodziną, z którą łączymy się w bólu" - czytamy w pożegnaniu opublikowanym przez New York Post.

Anthony Causi miał 48 lat

Fotograf trafił do szpitala pod koniec marca, skąd jeszcze zdążył publikować na instagramie. „Nigdy nie sądziłem, że dotknie mnie coś takiego. Myślałem, że jestem niezniszczalny.” - pisał w swoim ostatnim poście.

Causi miał tylko 48 lat. Pozostawił po sobie żonę i dwójkę dzieci.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Drony FPV to już nie tylko wyścigowe zabawki i coraz częściej sięgają po nie także filmowcy. Oto przykład tego, na co są w stanie pozwolić w rękach wprawnego...
12
1
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców...
8
0
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
Fundacja Helmuta Newtona poinformowała o śmierci June Newton. Słynna aktora i fotografka tworząca pod pseudonimem Alice Springs zmarła 9 kwietnia w wieku 97 lat w swoim domu w Monte Carlo
77
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)