Magnum Quarantine Conversations - inspirujące rozmowy o fotografii i nie tylko

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Co robią fotografowie Magnum w czasie epidemii? Także siedzą w domu. Ale bynajmniej nie tracą czasu. Magnum Photos prezentuje serię filmów Quarantine Conversations, w której losowo wybrani fotografowie agencji rozmawiają ze sobą na różne tematy.

Na dzień dzisiejszy jesteście już pewnie po dziesiątkach darmowych kursów, warsztatów i webinarów, udostępnianych masowo w ostatnim czasie przez twórców i instytucje, a także macie za sobą wszelakie próby rozbudzania kreatywności i rozwijania umiejętności edycji. Co jeszcze można robić, żeby nie zwariować? Odpowiedź ma dla was legendarna agencja Magnum Photos.

Szczere konwersacje z fotografią w tle

Quarantine Conversations to seria szczerych, nieedytowanych rozmów o fotografii, pracy, bieżących wydarzeniach i wszystkim pomiędzy. W każdym odcinku rozmówcy dobierani są losowo spośród podopiecznych agencji i dyskutują na 3 tematy wybrane przez pierwszego zainteresowanego.

W pierwszym odcinku mieliśmy okazję oglądać konwersację Rafała Milacha i Newshy Tavakoliam, w ostatnich tygodniach do serii dołączyły także rozmowy przeprowadzone między Markiem Powerem i Stuartem Franklinem oraz Davidem Alanem Harveyem i Martinem Parrem. Jak można się spodziewać, losowość dobieranych postaci tworzy tu fantastyczną mieszankę, która nie raz was zaskoczy różnorodonością podejść i podejmowanych tematów.

Każdy z odcinków trwa około 20-30 minut. Te które ukazały się dotychczas możecie obejrzeć powyżej. Po więcej zapraszamy na stronę magnumphotos.com/theme/magnum-photos-on-covid-19/, gdzie możecie śledzić nie tylko najnowsze publikacje z serii Quarantine Conversations, ale także aktualizowane systematycznie „dzienniki pandemii” tworzone przez fotografów Magnum pozostających w domach.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Drony FPV to już nie tylko wyścigowe zabawki i coraz częściej sięgają po nie także filmowcy. Oto przykład tego, na co są w stanie pozwolić w rękach wprawnego...
21
2
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców...
8
0
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
Fundacja Helmuta Newtona poinformowała o śmierci June Newton. Słynna aktora i fotografka tworząca pod pseudonimem Alice Springs zmarła 9 kwietnia w wieku 97 lat w swoim domu w Monte Carlo
78
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)