Magnum Quarantine Conversations - inspirujące rozmowy o fotografii i nie tylko

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Co robią fotografowie Magnum w czasie epidemii? Także siedzą w domu. Ale bynajmniej nie tracą czasu. Magnum Photos prezentuje serię filmów Quarantine Conversations, w której losowo wybrani fotografowie agencji rozmawiają ze sobą na różne tematy.

Na dzień dzisiejszy jesteście już pewnie po dziesiątkach darmowych kursów, warsztatów i webinarów, udostępnianych masowo w ostatnim czasie przez twórców i instytucje, a także macie za sobą wszelakie próby rozbudzania kreatywności i rozwijania umiejętności edycji. Co jeszcze można robić, żeby nie zwariować? Odpowiedź ma dla was legendarna agencja Magnum Photos.

Szczere konwersacje z fotografią w tle

Quarantine Conversations to seria szczerych, nieedytowanych rozmów o fotografii, pracy, bieżących wydarzeniach i wszystkim pomiędzy. W każdym odcinku rozmówcy dobierani są losowo spośród podopiecznych agencji i dyskutują na 3 tematy wybrane przez pierwszego zainteresowanego.

W pierwszym odcinku mieliśmy okazję oglądać konwersację Rafała Milacha i Newshy Tavakoliam, w ostatnich tygodniach do serii dołączyły także rozmowy przeprowadzone między Markiem Powerem i Stuartem Franklinem oraz Davidem Alanem Harveyem i Martinem Parrem. Jak można się spodziewać, losowość dobieranych postaci tworzy tu fantastyczną mieszankę, która nie raz was zaskoczy różnorodonością podejść i podejmowanych tematów.

Każdy z odcinków trwa około 20-30 minut. Te które ukazały się dotychczas możecie obejrzeć powyżej. Po więcej zapraszamy na stronę magnumphotos.com/theme/magnum-photos-on-covid-19/, gdzie możecie śledzić nie tylko najnowsze publikacje z serii Quarantine Conversations, ale także aktualizowane systematycznie „dzienniki pandemii” tworzone przez fotografów Magnum pozostających w domach.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Nie żyje Natalia LL - jedna z najważniejszych polskich artystek XX wieku
Nie żyje Natalia LL - jedna z najważniejszych polskich artystek XX wieku
W wieku 85 lat odeszła kultowa polska artystka Natalia Lach-Lachowicz, tworząca pod pseudonimem Natalia LL. W swojej twórczości łączyła szerokie spektrum technik i...
7
Nie żyje Patrick Demarchelier - jedna z ikon fotografii mody
Nie żyje Patrick Demarchelier - jedna z ikon fotografii mody
Przed jego obiektywem stały największe gwiazdy światowego modelingu. Gdy światem rządziły supermodelki i styl „Heroin Chic” on potrafił zachwycać zmysłowością i elegancją. Zmarł 31 marca w wieku...
24
SWPA 2022 - Marcin Giba z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2022 - Marcin Giba z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Marcin Giba został laureatem nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2022. Fotograf opowiada nam o zwycięskim kadrze.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)