Magnum Quarantine Conversations - inspirujące rozmowy o fotografii i nie tylko

0
Maciej Luśtyk
7 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Co robią fotografowie Magnum w czasie epidemii? Także siedzą w domu. Ale bynajmniej nie tracą czasu. Magnum Photos prezentuje serię filmów Quarantine Conversations, w której losowo wybrani fotografowie agencji rozmawiają ze sobą na różne tematy.

Na dzień dzisiejszy jesteście już pewnie po dziesiątkach darmowych kursów, warsztatów i webinarów, udostępnianych masowo w ostatnim czasie przez twórców i instytucje, a także macie za sobą wszelakie próby rozbudzania kreatywności i rozwijania umiejętności edycji. Co jeszcze można robić, żeby nie zwariować? Odpowiedź ma dla was legendarna agencja Magnum Photos.

Szczere konwersacje z fotografią w tle

Quarantine Conversations to seria szczerych, nieedytowanych rozmów o fotografii, pracy, bieżących wydarzeniach i wszystkim pomiędzy. W każdym odcinku rozmówcy dobierani są losowo spośród podopiecznych agencji i dyskutują na 3 tematy wybrane przez pierwszego zainteresowanego.

W pierwszym odcinku mieliśmy okazję oglądać konwersację Rafała Milacha i Newshy Tavakoliam, w ostatnich tygodniach do serii dołączyły także rozmowy przeprowadzone między Markiem Powerem i Stuartem Franklinem oraz Davidem Alanem Harveyem i Martinem Parrem. Jak można się spodziewać, losowość dobieranych postaci tworzy tu fantastyczną mieszankę, która nie raz was zaskoczy różnorodonością podejść i podejmowanych tematów.

Każdy z odcinków trwa około 20-30 minut. Te które ukazały się dotychczas możecie obejrzeć powyżej. Po więcej zapraszamy na stronę magnumphotos.com/theme/magnum-photos-on-covid-19/, gdzie możecie śledzić nie tylko najnowsze publikacje z serii Quarantine Conversations, ale także aktualizowane systematycznie „dzienniki pandemii” tworzone przez fotografów Magnum pozostających w domach.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Od filtra polaryzacyjnego do fotografii natychmiastowej. Edwin Land i historia Polaroida
Od filtra polaryzacyjnego do fotografii natychmiastowej. Edwin Land i historia Polaroida
Dziś stanowią niewielką niszę, ale przez dziesięciolecia aparaty Polaroida były dla wielu głównymi narzędziami do dokumentacji chwil z codziennego życia. Poznajcie...
0
0
f/81 - powstał dokument o fotoreporterach stanu wojennego
f/81 - powstał dokument o fotoreporterach stanu wojennego
Choć wprowadzony już niemal 40 lat temu, stan wojenny rezonuje do dziś. Zobaczcie jego historię oczami tych, którzy ją tworzyli.
517
1
Nie żyje Peter Beard. Ciało znanego fotografa znaleziono w Nowym Jorku
Nie żyje Peter Beard. Ciało znanego fotografa znaleziono w Nowym Jorku
Swoimi afrykańskimi zdjęciami i artystycznym zacięciem w ich prezentowaniu Peter Beard na stałe zapisał się na kartach historii fotografii. Cierpiący na demencję,...
269
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)