Magnum Quarantine Conversations - inspirujące rozmowy o fotografii i nie tylko

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Co robią fotografowie Magnum w czasie epidemii? Także siedzą w domu. Ale bynajmniej nie tracą czasu. Magnum Photos prezentuje serię filmów Quarantine Conversations, w której losowo wybrani fotografowie agencji rozmawiają ze sobą na różne tematy.

Na dzień dzisiejszy jesteście już pewnie po dziesiątkach darmowych kursów, warsztatów i webinarów, udostępnianych masowo w ostatnim czasie przez twórców i instytucje, a także macie za sobą wszelakie próby rozbudzania kreatywności i rozwijania umiejętności edycji. Co jeszcze można robić, żeby nie zwariować? Odpowiedź ma dla was legendarna agencja Magnum Photos.

Szczere konwersacje z fotografią w tle

Quarantine Conversations to seria szczerych, nieedytowanych rozmów o fotografii, pracy, bieżących wydarzeniach i wszystkim pomiędzy. W każdym odcinku rozmówcy dobierani są losowo spośród podopiecznych agencji i dyskutują na 3 tematy wybrane przez pierwszego zainteresowanego.

W pierwszym odcinku mieliśmy okazję oglądać konwersację Rafała Milacha i Newshy Tavakoliam, w ostatnich tygodniach do serii dołączyły także rozmowy przeprowadzone między Markiem Powerem i Stuartem Franklinem oraz Davidem Alanem Harveyem i Martinem Parrem. Jak można się spodziewać, losowość dobieranych postaci tworzy tu fantastyczną mieszankę, która nie raz was zaskoczy różnorodonością podejść i podejmowanych tematów.

Każdy z odcinków trwa około 20-30 minut. Te które ukazały się dotychczas możecie obejrzeć powyżej. Po więcej zapraszamy na stronę magnumphotos.com/theme/magnum-photos-on-covid-19/, gdzie możecie śledzić nie tylko najnowsze publikacje z serii Quarantine Conversations, ale także aktualizowane systematycznie „dzienniki pandemii” tworzone przez fotografów Magnum pozostających w domach.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Ten wielokrotnie nagradzany fotograf opowiada nam o swojej przygodzie z fotografią, inspirowaniu do działania innych oraz... o flamingu imieniem Bob!
42
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Macie 10 minut? Usiądźcie wygodnie i dajcie zabrać się w podróż po najciekawszych technikach i trendach w historii fotografii.
12
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Yasuhiro „Hiro” Wakabayashi był jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów mody XX wieku. Twórca, którego zdjęcia kipiały stylem zmarł w wieku 90 lat.
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)