Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jesteś kobietą przed 30-tką i pracujesz nad projektem długoterminowym? Magnum ma dla ciebie 5 tys. dolarów

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu Inge Morath Award, w którym młode fotografki mają szansę otrzymać grant w wysokości 5 tys. Dolarów na realizację projektu długoterminowego.

Jak słusznie zauważają na stronie konkursu organizatorzy, twórcy wizualni potrzebują dzisiaj wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Tym razem szansę na przygarnięcie okrągłej sumki mają młode fotografki dokumentalne, które poruszają się w obszarze projektów długoterminowych.

W ramach Inge Morath Award 2020, założona przez fotografów agencji Magnum fundacja Magnum Foundation przyzna grant w wysokości 5 tys. dolarów, mający pomóc w realizacji projektu długoterminowego. Warunki? Wystarczy być kobietą przed 30-tką i być w trakcie realizacji ciekawego projektu.

Jak aplikować?

fot. Zen Chen, z projektu "Bees", zwyciężczyni Inge Morath Award w roku 2011

Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, udostępniając dane osobowe i załączając opis projektu wraz ze zdjęciami, które powstały w jego ramach do tej pory. Aplikacje możne nadsyłać do 30 kwietnia. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze jedna zwyciężczynię i dwie finalistki, których projekty będą promowane przez fundację. Ewaluację nadesłanych projektów uczestniczki otrzymają jeszcze w czerwcu, natomiast ostateczne wyniki ogłoszone zostaną w lipcu.

Inge Morath Award

Inge Morath Award to grant przyznawany co roku młodym fotografkom pracującym na pograniczu dokumentu i reportażu. Konkurs powstał w celu upamiętnienia australijskiej fotograf, która była związana z agencją Magnum przez prawie 50 lat i stale starała się wspomagać pracę młodych adeptek fotograficznego fachu.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem magnumfoundation.org.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
1
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)