Jesteś kobietą przed 30-tką i pracujesz nad projektem długoterminowym? Magnum ma dla ciebie 5 tys. dolarów

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu Inge Morath Award, w którym młode fotografki mają szansę otrzymać grant w wysokości 5 tys. Dolarów na realizację projektu długoterminowego.

Jak słusznie zauważają na stronie konkursu organizatorzy, twórcy wizualni potrzebują dzisiaj wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Tym razem szansę na przygarnięcie okrągłej sumki mają młode fotografki dokumentalne, które poruszają się w obszarze projektów długoterminowych.

W ramach Inge Morath Award 2020, założona przez fotografów agencji Magnum fundacja Magnum Foundation przyzna grant w wysokości 5 tys. dolarów, mający pomóc w realizacji projektu długoterminowego. Warunki? Wystarczy być kobietą przed 30-tką i być w trakcie realizacji ciekawego projektu.

Jak aplikować?

fot. Zen Chen, z projektu "Bees", zwyciężczyni Inge Morath Award w roku 2011

Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, udostępniając dane osobowe i załączając opis projektu wraz ze zdjęciami, które powstały w jego ramach do tej pory. Aplikacje możne nadsyłać do 30 kwietnia. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze jedna zwyciężczynię i dwie finalistki, których projekty będą promowane przez fundację. Ewaluację nadesłanych projektów uczestniczki otrzymają jeszcze w czerwcu, natomiast ostateczne wyniki ogłoszone zostaną w lipcu.

Inge Morath Award

Inge Morath Award to grant przyznawany co roku młodym fotografkom pracującym na pograniczu dokumentu i reportażu. Konkurs powstał w celu upamiętnienia australijskiej fotograf, która była związana z agencją Magnum przez prawie 50 lat i stale starała się wspomagać pracę młodych adeptek fotograficznego fachu.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem magnumfoundation.org.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)