Odbitki fotografów Magnum za 100 dolarów. Kupując wspomożesz walkę z koronawirusem

Autor: Maciej Luśtyk

10 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Akcje sprzedażowe z serii Magnum Square Print Sale to świetna okazja, by niedużym kosztem zakupić podpisane odbitki legendarnych fotografów. Teraz możecie połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jacob Aue Sobol, Elliot Erwitt, Steve McCurry, Alex Webb, Stuart Franklin, David Alan Harvey czy Bruce Gilden to tylko kilkoro światowej sławy fotografów, których odbitki możemy nabyć w ramach najnowszej wyprzedaży Magnum Square Print Sale.

Zdjęcia, które zmieniły życie fotografów

Jak zawsze w ramach akcji, prace fotografów możemy kupić w stosunkowo niskiej cenie 100 dolarów (około 400 zł). Co prawda prace są bardzo małe, bo samo passe-partout, w które oprawione są zdjęcia ma rozmiar raptem 15,24 x 15,24 cm, a samo zdjęcie jest jeszcze mniejsze, ale wartość zakupu podnosi fakt, że większość z oferowanych odbitek jest ręcznie sygnowana przez fotografów. Poza tym, małe jest piękne, czyż nie?

Zestaw specjalny zawierający 33 odbitki sprzedawane w ramach Magnum Square Print Sale

Najnowsza edycja Magnum Square Print Sale prowadzona jest pod hasłem „Turning Points” i oferuje zdjęcia, które w jakiś sposób odmieniły karierę, lub życie fotografów, którzy je wykonali. Nie znajdziemy tu więc być może znanych na całym świecie zdjęć z pierwszych stron gazet (choć i takie się znajdą), ale fotografie bardziej osobiste, a przez to być może ważniejsze.

Magnum przeznaczy połowę przychodów na walkę z epidemią

Dodatkowo, Magnum Photos przeznaczy 50% przychodów ze sprzedaży zdjęć na walkę z epidemią koronawirusa, przekazując je organizacji humanitarnej Médecins Sans Frontières’s, oferującej pomoc ludziom dotkniętym epidemiami, konfliktami i katastrofami. Dodatkowo sumę tę  (maksymalnie do 500 tys. dolarów) podwoi prywatny darczyńca, która zobowiązał się pomóc agencji.

Jak zwykle akcja sprzedażowa Magnum jest ograniczona czasowo. Zdjęcia można kupować do niedzieli 12 kwietnia 2020 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com. Prace z serii „Turning Points” możecie kupić w sklepie internetowym agencji.

(fot. okładkowa: Elliot Erwitt)

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Sony startuje z kolejnymi świetnymi promocjami. W najnowszym zimowym cashbacku do 15 stycznia kupisz ponad 40 aparatów i obiektywów z dużymi upustami. 
17
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Wystartował nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez magazyn ViVA! Najlepsze zdjęcia w pięciu kategoriach wybiorą m.in. Ryszard Horowitz, Gosia Baczyńska, Marlena Bielińska...
13
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Pasjonujesz się lub zajmujesz zawodowo geologią, a przy tym fotografujesz lub filmujesz? Nie przegap Konkursu Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”. Na zwycięzców czekają...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)