Fotografowie dla służby zdrowia - kup odbitkę i wesprzyj polskich medyków

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Polscy twórcy zrzeszają się w ramach inicjatywy Fotografowie dla służby zdrowia. Dochody ze sprzedaży wydruków zostaną przekazane Oddziałowi Zakaźnemu Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

W obecnym okresie próby, wiele osób i organizacji pełnych empatii mobilizuję się, aby wesprzeć polską służbę zdrowia. Tym razem sprawy w swoje ręce wzięli polscy fotografowie.

- Sztuka ma moc, działaj z Nami!  Jako członek środowiska fotograficznego postanowiłem zorganizować akcję wsparcia Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu - mówi pomysłodawca i organizator akcji, Marek Lapis - Wspólnie z festiwalem Szamotulski Tydzień Fotografii i Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski zapraszam do wsparcia zbiórki na środki ochrony osobistej. W formie gestu od uznanych artystów przekazujemy sygnowaną odbitkę.

Odbitki czołowych polskich fotografów do kupienia za symboliczną kwotę

fot. Kacper Kowalski

Do projektu zaproszonych zostało wielu uznanych i zasłużonych autorów ze świata fotografii kreatywnej, dokumentalnej, portretu, krajobrazu, fotoreportażu czy innych dziedzin sztuk wizualnych. Wśród nich m.in.: Tomasz Tomaszewski, Tomasz Lazar, Chris Niedenthal, Maciej Moskwa, Arek Rataj, Agnieszka Rayss, Maksymilian Rigamonti i wielu innych znamienitych polskich twórców. Każdy z nich przekazał jedno ze swoich dzieł.

„Grupa profesjonalnych fotografów wchodząca w skład środowiska ludzi kultury i sztuki poszkodowanego również w obecnej sytuacji, poczuwa potrzebę podania pomocnej dłoni służbie zdrowia. Z zebranych darowizn kupimy środki ochrony osobistej. Wspieramy tym, co mamy najlepsze. Fotografiami wrażliwymi i wzbudzającymi w nas potrzebę obcowania ze sztuką” - czytamy na stronie projektu.

Jak wesprzeć zbiórkę?

Aby stać się posiadaczem jednej z nich, należy wesprzeć akcję kwotą minimum 300 zł. Wpłat można dokonywać na konto: Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski, PKO BP I Odział Poznań, 38 1020 4027 0000 1802 0030 9948, w tytule przelewu wpisując "Fotografowie dla służby zdrowia" oraz podając autora wybranej fotografii. Jednocześnie należy wysłać informację potwierdzają dokonanie zakupu drogą mailową na adres info@sztf.pl.

fot. Paweł Kosicki, Barcelona, 2014

Wszystkie prace zostaną wydrukowane w profesjonalnym laboratorium i wysłane do osób, które zdecydowały się wesprzeć przedsięwzięcie w przeciągu 30 dni od zakończenia całej akcji. Od sumy darowizny zostaną odliczone koszty wydruku oraz wysyłki w zależności od dostępności w danym okresie usług operatorów pocztowych lub firm kurierskich.

Warto zaznaczyć, że podana suma darowizny 300 złotych jest znacznie niższa niż wartość pojedynczych prac zebranych tutaj twórców. Nie traktują oni tego jako sprzedaż swojej pracy, lecz jako gest wsparcia środowiska służby zdrowia.

Wszelkie pytania na temat akcji można kierować do organizatora na adres marek.lapis@sztf.pl, lub telefonicznie pod nr. +48 606 786 007.

Więcej informacji i pełny zestaw prac dostępnych do kupienia w ramach akcji znajdziecie pod adresem sztf.pl/fotografowie-dla-sluzby-zdrowia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą wystawę w Berlinie
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą...
Maciej Markowicz unowocześnił najstarszą technikę fotograficzną i dziś fotografuje świat z wnętrza vana lub barki, które pełnią rolę ruchomej camery obscury. Abstrakcyjne zdjęcia...
5
Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku
Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku
ŚwiatloSiła 2024 dopiero we wrześniu, ale już teraz warto zapisać się na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu. Joe McNally, światowej sławy fotograf zawita do Gdańska, by zabrać uczestników...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)