Sony przeznaczy 100 milionów dolarów na walkę ze skutkami epidemii COVID-19

0
Andrzej Wencel
3 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony Corporation utworzyło właśnie Globalny Fundusz Pomocy, który ma zająć się wsparciem gałęzi zawodowych najbardziej dotkniętych kryzysem. Będzie także wsparcie dla twórców.

Firma chce skupić się na zapewnieniu wsparcia w trzech kluczowych obszarach: pomoc dla osób zaangażowanych w działania medyczne, pomoc dla dzieci i nauczycieli, którzy muszą pracować zdalnie oraz wsparcie dla przemysłu rozrywkowego i twórców, którzy w związku z wprowadzanymi obostrzeniami często zostają pozbawieni możliwości wykonywania zawodu.

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy"

Wsparcie dla branży medycznej obejmie co najmniej 10 milionów dolarów. W pierwszej kolejności pieniądze otrzyma Fundusz Solidarnościowego Reagowania COVID-19, utworzony wspólnie przez WHO, Lekarzy bez Granic, UNICEF i Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Wsparcie edukacyjne będzie polegało na „badaniu sposobów wykorzystania technologii w celu wspierania działań edukacyjnych”.

Jeśli zaś chodzi o społeczność twórczą, Sony połączy wszystkie swoje działy muzyczne, zdjęć, gier, animacji i rozrywki, aby „szukać sposobów wspierania przyszłych twórców, artystów oraz wszystkich osób zawodowo wspierających branżę”.

- Aby przezwyciężyć bezprecedensowe wyzwania, przed którymi stajemy teraz jako społeczeństwo, na całym świecie, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać jednostki na pierwszej linii frontu COVID-19, dzieci, które są naszą przyszłością, oraz te, które wywarły wpływ na społeczność twórczą - mówi prezes i dyrektor generalny Sony, Kenichiro Yoshida.

Sony obiecuje wesprzeć także twórców, ale na tę chwilę nie ma jeszcze żadnych konkretów

Wraz ze spółkami grupy zajmującymi się branżą rozrywkową, Sony będzie poszukiwać sposobów wspierania twórców, artystów i wszystkich osób zawodowo związanych z branżą, na którą miało wpływ odwołanie lub przełożenie koncertów i wydarzeń na żywo lub zamknięcie produkcji filmowych i telewizyjnych.

Choć kwota 100 milionów dolarów wydaje się jednostkowo ogromna, to przy rozłożeniu na tak wiele krajów i obszarów dotkniętych pandemią, jest raczej kroplą w morzu potrzeb. Miejmy jednak nadzieję, że do takich inicjatyw będzie się przyłączało coraz więcej dużych korporacji i dzięki temu pomoc będzie mogła przynieść wymierne efekty.  

Dokładny sposób rozdziału środków z funduszu nie jeszcze znany. Z informacjami aktualnie opublikowanymi przez Sony Corporation możecie się zapoznać w opublikowanej na ich stronie w oficjalnym oświadczeniu.

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Naukowcy stworzyli sztuczne oko, które działa jak prawdziwe. Praktyczne zastosowanie już w przyszłym dziesięcioleciu?
Naukowcy stworzyli sztuczne oko, które działa jak prawdziwe. Praktyczne zastosowanie już w...
Do leczenia ślepoty czy fotograficznych implantów jeszcze daleka droga, ale nowy wynalazek rzuca nowe światło na to jak może wyglądać przyszłość fotografii i...
27
0
Babcia zmuszona przez europejski sąd do usunięcia zdjęć wnucząt z Facebooka
Babcia zmuszona przez europejski sąd do usunięcia zdjęć wnucząt z Facebooka
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Nie w tym wypadku.
16
3
Olympus wycofuje się z rynku foto w Korei Południowej. Co z resztą krajów?
Olympus wycofuje się z rynku foto w Korei Południowej. Co z resztą krajów?
Głównym powodem decyzji, była stale malejąca sprzedaż aparatów. Czy to pierwszy element domina?
36
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)