Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony przeznaczy 100 milionów dolarów na walkę ze skutkami epidemii COVID-19

0

Autor: Andrzej Wencel

3 Kwiecień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Sony Corporation utworzyło właśnie Globalny Fundusz Pomocy, który ma zająć się wsparciem gałęzi zawodowych najbardziej dotkniętych kryzysem. Będzie także wsparcie dla twórców.

Firma chce skupić się na zapewnieniu wsparcia w trzech kluczowych obszarach: pomoc dla osób zaangażowanych w działania medyczne, pomoc dla dzieci i nauczycieli, którzy muszą pracować zdalnie oraz wsparcie dla przemysłu rozrywkowego i twórców, którzy w związku z wprowadzanymi obostrzeniami często zostają pozbawieni możliwości wykonywania zawodu.

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy"

Wsparcie dla branży medycznej obejmie co najmniej 10 milionów dolarów. W pierwszej kolejności pieniądze otrzyma Fundusz Solidarnościowego Reagowania COVID-19, utworzony wspólnie przez WHO, Lekarzy bez Granic, UNICEF i Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Wsparcie edukacyjne będzie polegało na „badaniu sposobów wykorzystania technologii w celu wspierania działań edukacyjnych”.

Jeśli zaś chodzi o społeczność twórczą, Sony połączy wszystkie swoje działy muzyczne, zdjęć, gier, animacji i rozrywki, aby „szukać sposobów wspierania przyszłych twórców, artystów oraz wszystkich osób zawodowo wspierających branżę”.

- Aby przezwyciężyć bezprecedensowe wyzwania, przed którymi stajemy teraz jako społeczeństwo, na całym świecie, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać jednostki na pierwszej linii frontu COVID-19, dzieci, które są naszą przyszłością, oraz te, które wywarły wpływ na społeczność twórczą - mówi prezes i dyrektor generalny Sony, Kenichiro Yoshida.

Sony obiecuje wesprzeć także twórców, ale na tę chwilę nie ma jeszcze żadnych konkretów

Wraz ze spółkami grupy zajmującymi się branżą rozrywkową, Sony będzie poszukiwać sposobów wspierania twórców, artystów i wszystkich osób zawodowo związanych z branżą, na którą miało wpływ odwołanie lub przełożenie koncertów i wydarzeń na żywo lub zamknięcie produkcji filmowych i telewizyjnych.

Choć kwota 100 milionów dolarów wydaje się jednostkowo ogromna, to przy rozłożeniu na tak wiele krajów i obszarów dotkniętych pandemią, jest raczej kroplą w morzu potrzeb. Miejmy jednak nadzieję, że do takich inicjatyw będzie się przyłączało coraz więcej dużych korporacji i dzięki temu pomoc będzie mogła przynieść wymierne efekty.  

Dokładny sposób rozdziału środków z funduszu nie jeszcze znany. Z informacjami aktualnie opublikowanymi przez Sony Corporation możecie się zapoznać w opublikowanej na ich stronie w oficjalnym oświadczeniu.

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Kodak Alaris zapowiada podniesienie od nowego roku cen materiałów światłoczułych o nawet 20 procent. Tłumaczy to wzrostem kosztów spowodowanych przez światową pandemią...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)