Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Oficjalne stanowisko Sony w sprawie pandemii. Co z produkcją aparatów?

2

Autor: Maciej Luśtyk

30 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

W oficjalnym komunikacie korporacja otwarcie poinformowała, jak epidemia koronawirusa Sars-Cov2 odbija się na poszczególne odnogi działalności firmy. Jaki los czeka segmenty matryc i aparatów?

Skutki epidemii nowego koronawirusa dotykają niemal wszystkich, nie oszczędzając firm produkujących elektronikę. Już dziś mówi się, że jeżeli pandemia Covid-19 potrwa dłużej, niektórzy producenci sprzętu foto mogą nie przetrwać tego kryzysu. Warto więc przeczytać co do powiedzenia na ten temat mają sami zainteresowani.

Sony Group opublikowało oficjalny komunikat dotyczący obecnej sytuacji rynkowej. Oprócz złożenia kondolencji rodzinom zmarłych osób i poinformowaniu o tymczasowym zamknięciu większości biur w Europie i USA, firma odnosi się także do skutków, jakie epidemia wywołała w poszczególnych segmentach biznesu.

Jedno jest pewne. W najbliższym czasie raczej nie zobaczymy Sony A7S III ani A7 IV

Wygląda na to, że w najbliższym czasie zobaczymy niewiele premier sprzętowych. Choć fabryki w Chinach wznawiają działanie, łańcuchy dostaw w regionie nadal są niestabilne, odbijając się na produkcji komponentów. Ponadto na segmencie elektroniki odbija się także trudność dystrybucji sprzętu w obecnym czasie, co wiąże się ze zmniejszoną sprzedażą.

Raczej więc nie należy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach zobaczymy długo oczekiwany model Sony A7S III czy kolejną generację modelu A7, która także od pewnego czasu pojawia się w plotkach. Biorąc pod uwagę spowolnienie na rynku i trudne do przewidzenie skutki, można spodziewać się, że Sony przeniesie większość istotnych premier na koniec roku, lub w ogóle na rok 2021.

Produkcja sensorów nie jest zagrożona. Gorzej z klientami

Co ciekawe, jak na razie z istotnymi problemami nie boryka się dział produkcji matryc. Sony informuje, że dostawy surowców są stabilne, jednak zaznacza, że większość obecnych klientów stanowią producenci smartfonów, co w obliczu spowolnienia rynku mobile może negatywnie odbić się na sprzedaży.

Cała sytuacja może mieć też pozytywne skutki. Biorąc pod uwagę ogólnoświatową recesję, producenci mogą być zmuszeni do obniżenia marży na poszczególne produkty, aby wzmocnić sprzedaż w segmentach, które najbardziej odczuwają obecne spowolnienie. Inni wróżą z kolei podwyżki. O tym, jak będzie przekonamy się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Pełny komunikat firmy znajdziecie pod adresem sony.net.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)