Przerwa na fotografię - 11 dokumentów, odsłaniających kulisy portretowania znanych osób
0
Zanurz się w magiczny świat Edwarda Westona
28 sierpień 2017
Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób i gdzie dokładnie powstawały prace legendarnego Edwarda Westona? Ten film zabierze Cię w wyjątkową podróż do serca sanktuarium Westona - jego fotograficznej ciemni.
0
Wyjątkowy projekt „Ludzie Nowego Jorku“ teraz także jako program telewizyjny
25 sierpień 2017
Brandon Stanton, fotograf którego stronę śledzi ponad 18 mln ludzi, zaskoczył wszystkich. Jego fotograficzny projekt „Ludzie Nowego Jorku“ doczeka się programu telewizyjnego. Emisja pierwszego odcinka już w przyszłym tygodniu.
0
Zmarł Eugeniusz Warmiński. Legendarny polski fotoreporter sportowy miał 91 lat
18 sierpień 2017
Eugeniusz Warmiński to nestor polskiej fotografii sportowej. Przez pół wieku relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Jednak dla wielu jest znany głównie z ikonicznych już zdjęć Legii Warszawa, którą sobie ukochał.
0
Hawana oczami fotograf Sary Caron - 10 krótkich dokumentów opisujących kubańskie społeczeństwo
17 sierpień 2017
Na platformie internetowej telewizji Arte możemy za darmo obejrzeć serię 10 dokumentów, w których laureatka programu World Press Photo Masterclass, Sarah Caron opowiada o zdjęciach wykonanych na kubie i ich bohaterach.
0
Nie żyje uznana dokumentalistka Arlene Gottfried
10 sierpień 2017
Mimo iż nie była tak popularna jak inne legendy fotografii kojarzone zazwyczaj ze zdjęciami ulicznymi, jej prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach, a ona sama wydała 5 dobrze przyjętych albumów. W wieku 66 lat odeszła uznana fotograf, Arlene Gottfried.
0
John G. Morris, legendarny fotoedytor, zmarł w wieku 100 lat
31 lipiec 2017
John G. Morris, guru wśród fotoedytorów, który odcisnął swoje piętno na kartach historii fotografii prezentując na łamach magazynów ikoniczne już obrazy II wojny światowej, zmarł w szpitalu niedaleko swojego domu w Paryżu. Miał 100 lat.
2
Pete Souza: „Musisz działać szybko i jednocześnie pozostawać w cieniu“
27 czerwiec 2017
Każdego dnia wykonywał około 2 tys. fotografii - zarówno tych z oficjalnych delegacji, jak i bardziej prywatnych momentów. Teraz Pete Souza - osobisty fotograf prezydenta Obamy, który spędził z nim 8 lat w Białym Domu - opowiada swoją historię oraz zdradza kulisy powstania niektórych z ikonicznych już obrazów.
0
Andrew Harnik: 'Dobra fotografia polityczna musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale i czytelna dla każdego"
21 czerwiec 2017
Fotografia polityczna to trudny temat, zwłaszcza jeśli relacjonuje się jedne z najważniejszych wydarzeń na świecie, dla jednej z największych agencji fotograficznych. Poznajcie Andrew Harnika, który na co dzień  zajmuje się fotografowaniem wydarzeń rozgrywających się w Białym Domu.
0
Fotografia mobilna ma już 20 lat. Oto historia, od której wszystko się zaczęło
1