Olympus OM-D E-M5 II - test aparatu

Olympus OM-D E-M5 II - test aparatu
Olympus OM-D E-M5 II to druga generacja niezwykle popularnego bezlusterkowca w systemie Mikro Cztery Trzecie. Najnowszy model został wyposażony w wiele usprawnionych i ciekawych rozwiązań, jednak czy są one na tyle istotne aby w pełni zastąpić poprzednika oraz konkurować z aparatami innych producentów? Zobaczcie, jak nowy OM-D E-M5 II zaprezentował się w naszym teście.

5. Filmowanie


Obsługa
Nowy Olympus OM-D E-M5 II dzięki 5-osiowej stabilizacji obrazu, małym gabarytom, a także odchylanemu i obrotowemu ekranowi może być doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących bardzo dobrej jakości nagranych filmów.

Tryb filmowania w aparacie uruchamiamy poprzez przełączenie pokrętła trybów pracy znajdującego się na górnej ściance korpusu. Po wybraniu ikonki kamery na ekranie zostaną wyświetlone opcje dotyczące nagrywania filmów. Zmiany ustawień parametrów ekspozycji dokonujemy w taki sam sposób, jak w przypadku fotografowania. Będziemy mogli korygować na przykład głębię ostrości czy czas naświetlania. Ponadto, producent umożliwia nałożenie trzynastu filtrów artystycznych, które jeszcze bardziej spotęgują końcowy efekt. Nagrywanie filmów standardowo rozpoczynamy poprzez wciśnięcie dedykowanego klawisza z charakterystyczną czerwona kropką, znajduje się on obok spustu migawki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Aparatem nagramy filmy w jakości Full HD (1920x1080) z prędkością zapisu od 24p do 60p i przesyłem danych wynoszącym 77 Mb/s. Do wyboru mamy dwa formaty: MOV (MPEG‑4AVC/H.264) i AVI (Motion JPEG).

Olympus OM-D E-M5 II to naprawdę udana konstrukcja, której swobodnie możemy użyć do nagrywania zaawansowanych produkcji. Na szczególne pochwały zasługuje stabilizacja obrazu, dzięki której jesteśmy w stanie nagrywać bez konieczności użycia dodatkowych stabilizatorów. Pochwalić także należy ruchomy ekran, który możemy obrócić o 180 stopni, dzięki czemu będziemy w stanie widzieć siebie podczas nagrywania. Co więcej, dedykowane gniazda mini-jack na słuchawki i mikrofon jeszcze bardziej podkreślają fakt, że nowy model Olympusa został stworzony także z myślą o entuzjastach ruchomych obrazów.

Kliknij, aby pobrać film przykładowy.

Podsumowanie tej części:

+ bogaty tryb filmowania
+ pełna kontrola nad aparatem w czasie nagrywania
+ możliwość użycia trybów artystycznych
+ dedykowany przycisk nagrywania umieszczony w wygodnym miejscu

- brak trybu 4K


Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0