Wtyczka do Photoshopa obsługująca duże pliki RAW z Olympusa E-M5 II

Wtyczka do Photoshopa obsługująca duże pliki RAW  z Olympusa E-M5 II
Producent poinformował o udostępnieniu wtyczki umożliwiającej edycję plików RAW zrobionych aparatem Olympus OM-D E-M5 Mark II w trybie High Res Shot, za pomocą programu Adobe Photoshop.
W niedawno opublikowanym przez nas teście aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II mogliście przeczytać o działaniu funkcji High Res Shot, która umożliwia wykonywanie 40-megapikselowych kompozycji poprzez przesunięcie matrycy między kolejnymi ujęciami. Właśnie pojawiła się wtyczka Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in, która umożliwia przetworzenie 40-megapiskelowych plików RAW (pliki .orf) zrobionych w trybie High Res Shot do formatu możliwego do wyświetlenia przez 64-bitową wersję programu Adobe Photoshop CS5.

Niestety wtyczka nie jest kompatybylina z 32-bitowymi systemami operacyjnymi dlatego aby z niej korzystać, konieczne będzie posiadanie 64-bitowej wersji systemu Windows 7,8, 8.1 lub Mac OS X w wersji 10.6 lub wyższej. Używanie wtyczki wymaga przydzielenia 4GB pamięci RAM programowi Photoshop. Plugin możemy pobrać za pomocą poniższego linku.

Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in - pobierz wtyczkę

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8