Wtyczka do Photoshopa obsługująca duże pliki RAW z Olympusa E-M5 II

0
Maciej Luśtyk
24 Luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent poinformował o udostępnieniu wtyczki umożliwiającej edycję plików RAW zrobionych aparatem Olympus OM-D E-M5 Mark II w trybie High Res Shot, za pomocą programu Adobe Photoshop.
W niedawno opublikowanym przez nas teście aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II mogliście przeczytać o działaniu funkcji High Res Shot, która umożliwia wykonywanie 40-megapikselowych kompozycji poprzez przesunięcie matrycy między kolejnymi ujęciami. Właśnie pojawiła się wtyczka Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in, która umożliwia przetworzenie 40-megapiskelowych plików RAW (pliki .orf) zrobionych w trybie High Res Shot do formatu możliwego do wyświetlenia przez 64-bitową wersję programu Adobe Photoshop CS5.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Niestety wtyczka nie jest kompatybylina z 32-bitowymi systemami operacyjnymi dlatego aby z niej korzystać, konieczne będzie posiadanie 64-bitowej wersji systemu Windows 7,8, 8.1 lub Mac OS X w wersji 10.6 lub wyższej. Używanie wtyczki wymaga przydzielenia 4GB pamięci RAM programowi Photoshop. Plugin możemy pobrać za pomocą poniższego linku.

Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in - pobierz wtyczkę

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
4
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)