Wtyczka do Photoshopa obsługująca duże pliki RAW z Olympusa E-M5 II

Autor: Maciej Luśtyk

24 Luty 2015
Artykuł na: minutę
Producent poinformował o udostępnieniu wtyczki umożliwiającej edycję plików RAW zrobionych aparatem Olympus OM-D E-M5 Mark II w trybie High Res Shot, za pomocą programu Adobe Photoshop.

W niedawno opublikowanym przez nas teście aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II mogliście przeczytać o działaniu funkcji High Res Shot, która umożliwia wykonywanie 40-megapikselowych kompozycji poprzez przesunięcie matrycy między kolejnymi ujęciami. Właśnie pojawiła się wtyczka Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in, która umożliwia przetworzenie 40-megapiskelowych plików RAW (pliki .orf) zrobionych w trybie High Res Shot do formatu możliwego do wyświetlenia przez 64-bitową wersję programu Adobe Photoshop CS5.

Niestety wtyczka nie jest kompatybylina z 32-bitowymi systemami operacyjnymi dlatego aby z niej korzystać, konieczne będzie posiadanie 64-bitowej wersji systemu Windows 7,8, 8.1 lub Mac OS X w wersji 10.6 lub wyższej. Używanie wtyczki wymaga przydzielenia 4GB pamięci RAM programowi Photoshop. Plugin możemy pobrać za pomocą poniższego linku.

Olympus High Res Shot Raw File Photoshop Plug-in - pobierz wtyczkę

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Francuzi odpowiedzialni za stworzenie oryginalnego aparatu Pixii, prezentują jego kolejną odsłonę czy może raczej aktualizację. Nowa konstrukcja otrzymała usprawniony...
9
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
10
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)