Olympus OM-D E-M1 i E-M5 Mark II - firmware v3.1 i v2.1

Autor: Maciej Luśtyk

16 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent udostępnił aktualizację oprogramowania do aparatów Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II. Nowy firmware wzbogaca tryb zdjęć podwodnych, a dodatkowo w modelu E-M1 pojawił się tryb “Nocne kadry II”, który ułatwia fotografowanie po zmroku.

Aktualizacja oprogramowania aparatu Olympus E-M1 w wersji 3.1 wprowadza tryb "Nocne Kadry II", w którym zmniejszona częstotliwość odświeżania wyświetlacza daje lepszą kontrolę obrazu na ekranie aparatu, ułatwiając obserwację słabo oświetlonych obiektów. Dzięki temu dużo łatwiej jest wykonywać zdjęcia rozgwieżdżonego nieba. Funkcji można używać we wszystkich trybach fotografowania.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dodatkowo nowy firmware, wraz z aktualizacją dla aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II wprowadzają tryb obrazu "Podwodne", który łączy w sobie znane z poprzednich wydań możliwości trybu szerokokątnych zdjęć podwodnych i podwodnych zdjęć makro, oraz daje do nich dostęp w trybach P,A,S,M. Poza balansem bieli, kompensacją ekspozycji i błysku, wymagający fotografowie morskiego świata mogą teraz ustawiać także wartość przysłony i czas otwarcia migawki.

Aktualizacje dostępne są do pobrania za pomocą oprogramowania Olympus Digital Camera Updater. Więcej informacji o nowym oprogramowaniu znajdziecie na stronie Olympus.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Francuzi odpowiedzialni za stworzenie oryginalnego aparatu Pixii, prezentują jego kolejną odsłonę czy może raczej aktualizację. Nowa konstrukcja otrzymała usprawniony...
9
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
10
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)