Olympus OM-D E-M1 i E-M5 Mark II - firmware v3.1 i v2.1

Olympus OM-D E-M1 i E-M5 Mark II - firmware v3.1 i v2.1
Producent udostępnił aktualizację oprogramowania do aparatów Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II. Nowy firmware wzbogaca tryb zdjęć podwodnych, a dodatkowo w modelu E-M1 pojawił się tryb “Nocne kadry II”, który ułatwia fotografowanie po zmroku.
Aktualizacja oprogramowania aparatu Olympus E-M1 w wersji 3.1 wprowadza tryb "Nocne Kadry II", w którym zmniejszona częstotliwość odświeżania wyświetlacza daje lepszą kontrolę obrazu na ekranie aparatu, ułatwiając obserwację słabo oświetlonych obiektów. Dzięki temu dużo łatwiej jest wykonywać zdjęcia rozgwieżdżonego nieba. Funkcji można używać we wszystkich trybach fotografowania.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Dodatkowo nowy firmware, wraz z aktualizacją dla aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II wprowadzają tryb obrazu "Podwodne", który łączy w sobie znane z poprzednich wydań możliwości trybu szerokokątnych zdjęć podwodnych i podwodnych zdjęć makro, oraz daje do nich dostęp w trybach P,A,S,M. Poza balansem bieli, kompensacją ekspozycji i błysku, wymagający fotografowie morskiego świata mogą teraz ustawiać także wartość przysłony i czas otwarcia migawki.

Aktualizacje dostępne są do pobrania za pomocą oprogramowania Olympus Digital Camera Updater. Więcej informacji o nowym oprogramowaniu znajdziecie na stronie Olympus.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8