Olympus OM-D E-M1 i E-M5 Mark II - firmware v3.1 i v2.1

0
Maciej Luśtyk
16 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent udostępnił aktualizację oprogramowania do aparatów Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II. Nowy firmware wzbogaca tryb zdjęć podwodnych, a dodatkowo w modelu E-M1 pojawił się tryb “Nocne kadry II”, który ułatwia fotografowanie po zmroku.
Aktualizacja oprogramowania aparatu Olympus E-M1 w wersji 3.1 wprowadza tryb "Nocne Kadry II", w którym zmniejszona częstotliwość odświeżania wyświetlacza daje lepszą kontrolę obrazu na ekranie aparatu, ułatwiając obserwację słabo oświetlonych obiektów. Dzięki temu dużo łatwiej jest wykonywać zdjęcia rozgwieżdżonego nieba. Funkcji można używać we wszystkich trybach fotografowania.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dodatkowo nowy firmware, wraz z aktualizacją dla aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II wprowadzają tryb obrazu "Podwodne", który łączy w sobie znane z poprzednich wydań możliwości trybu szerokokątnych zdjęć podwodnych i podwodnych zdjęć makro, oraz daje do nich dostęp w trybach P,A,S,M. Poza balansem bieli, kompensacją ekspozycji i błysku, wymagający fotografowie morskiego świata mogą teraz ustawiać także wartość przysłony i czas otwarcia migawki.

Aktualizacje dostępne są do pobrania za pomocą oprogramowania Olympus Digital Camera Updater. Więcej informacji o nowym oprogramowaniu znajdziecie na stronie Olympus.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)