Olympus OM-D E-M1 i E-M5 Mark II - firmware v3.1 i v2.1

0
Maciej Luśtyk
16 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent udostępnił aktualizację oprogramowania do aparatów Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II. Nowy firmware wzbogaca tryb zdjęć podwodnych, a dodatkowo w modelu E-M1 pojawił się tryb “Nocne kadry II”, który ułatwia fotografowanie po zmroku.
Aktualizacja oprogramowania aparatu Olympus E-M1 w wersji 3.1 wprowadza tryb "Nocne Kadry II", w którym zmniejszona częstotliwość odświeżania wyświetlacza daje lepszą kontrolę obrazu na ekranie aparatu, ułatwiając obserwację słabo oświetlonych obiektów. Dzięki temu dużo łatwiej jest wykonywać zdjęcia rozgwieżdżonego nieba. Funkcji można używać we wszystkich trybach fotografowania.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dodatkowo nowy firmware, wraz z aktualizacją dla aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II wprowadzają tryb obrazu "Podwodne", który łączy w sobie znane z poprzednich wydań możliwości trybu szerokokątnych zdjęć podwodnych i podwodnych zdjęć makro, oraz daje do nich dostęp w trybach P,A,S,M. Poza balansem bieli, kompensacją ekspozycji i błysku, wymagający fotografowie morskiego świata mogą teraz ustawiać także wartość przysłony i czas otwarcia migawki.

Aktualizacje dostępne są do pobrania za pomocą oprogramowania Olympus Digital Camera Updater. Więcej informacji o nowym oprogramowaniu znajdziecie na stronie Olympus.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)