Strzelaj portrety, zamiast do ludzi - sprzęt fotograficzny w niecodziennej odsłonie w projekcie Jasona Siegela
0
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
13 grudzień 2017
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
0
Nie żyje Pete Turner - ikona kolorowej fotografii
25 wrzesień 2017
Pete Turner był jednym z pierwszych mistrzów kolorowej fotografii. Amerykański fotograf przez lata zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 83 lat.
0
Przerwa na fotografię - 11 dokumentów, odsłaniających kulisy portretowania znanych osób
20 wrzesień 2017
Arte Po Polsku udostępnia za darmo kolejny cykl krótkich fotograficznych dokumentów. Tym razem jest to zapis pracy Stéphane Lavoué, który zdradza jak robił zdjęcia osobistościom ze świata polityki, sztuki i sportu.
0
Zanurz się w magiczny świat Edwarda Westona
28 sierpień 2017
Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób i gdzie dokładnie powstawały prace legendarnego Edwarda Westona? Ten film zabierze Cię w wyjątkową podróż do serca sanktuarium Westona - jego fotograficznej ciemni.
0
Wyjątkowy projekt „Ludzie Nowego Jorku“ teraz także jako program telewizyjny
25 sierpień 2017
Brandon Stanton, fotograf którego stronę śledzi ponad 18 mln ludzi, zaskoczył wszystkich. Jego fotograficzny projekt „Ludzie Nowego Jorku“ doczeka się programu telewizyjnego. Emisja pierwszego odcinka już w przyszłym tygodniu.
0
Zmarł Eugeniusz Warmiński. Legendarny polski fotoreporter sportowy miał 91 lat
18 sierpień 2017
Eugeniusz Warmiński to nestor polskiej fotografii sportowej. Przez pół wieku relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Jednak dla wielu jest znany głównie z ikonicznych już zdjęć Legii Warszawa, którą sobie ukochał.
0
Hawana oczami fotograf Sary Caron - 10 krótkich dokumentów opisujących kubańskie społeczeństwo
17 sierpień 2017
Na platformie internetowej telewizji Arte możemy za darmo obejrzeć serię 10 dokumentów, w których laureatka programu World Press Photo Masterclass, Sarah Caron opowiada o zdjęciach wykonanych na kubie i ich bohaterach.
0
Nie żyje uznana dokumentalistka Arlene Gottfried
10 sierpień 2017
Mimo iż nie była tak popularna jak inne legendy fotografii kojarzone zazwyczaj ze zdjęciami ulicznymi, jej prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach, a ona sama wydała 5 dobrze przyjętych albumów. W wieku 66 lat odeszła uznana fotograf, Arlene Gottfried.
0
John G. Morris, legendarny fotoedytor, zmarł w wieku 100 lat
2