Na czym polega miłość do fotografii analogowej?
0
Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej
19 marzec 2018
W wieku 66 lat zmarł Chuck Westfall, prawdziwa legenda branży fotograficznej. Fotograf przez dziesięciolecia był związany z firmą Canon, dla której pracował jako przedstawiciel techniczny i doradca.
0
Historia lubi się powtarzać. W Petersburgu odkryto „nową Vivian Maier“
13 marzec 2018
„Uważam moją matkę za geniusza, ale ona nigdy nie widziała siebie w taki sposób - i nigdy nie pozwoliła nikomu innemu zobaczyć jej prawdziwego oblicza“ - mówi Asya, córka Mashy Ivashintsovej, „zaginionej fotografki Petersburga“. Poznajcie jej historię i zobaczcie kilka zdjęć z odkrytych właśnie prawie 30 tysięcy niewywołanych fotografii.
1
Nie żyje Marian Schmidt - legenda polskiej fotografii. Miał 73 lata
9 marzec 2018
Fotografia humanistyczna, portret i metafora w pejzażu, to trzy główne kierunki twórczości Mariana Schmidta - założyciela i dyrektora Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej. Nazywał siebie „wędrowcem szukającym skarbów życia codziennego“.
1
Pierwszy paparazzo na świecie? Niecodzienne fotograficzne hobby nastolatka z XIX-wiecznej Norwegii
3 styczeń 2018
Carl Størmer zapisał się w dziejach jako fizyk i matematyk, ale w młodości wolne chwile poświęcał zupełnie innej rzeczy. Jako 19-latek pasjonował się wykonywaniem z ukrycia zdjęć znanym osobom na ulicach Oslo.
0
Wielkoformatowa kamera cyfrowa? Wyjątkowy projekt 18-letniego fotografa
2 styczeń 2018
Cyfrowe aparaty wielkoformatowe praktycznie nie istnieją, nie mówiąc już uzyskaniu za ich pomocą ruchomego obrazu. Dzięki pomysłowości, plastykę wielkiego formatu przełożył jednak na język filmowy 18-letni amerykański fotograf Zev Hoover.
2
Strzelaj portrety, zamiast do ludzi - sprzęt fotograficzny w niecodziennej odsłonie w projekcie Jasona Siegela
28 grudzień 2017
Zwykle sprzęt nie odgrywa głównej roli w projektach fotograficznych. Zupełnie odwrotnie sprawa ma się jednak w przypadku projektu “Shoot Portraits, Not People” fotografa Jasona Siegiela, w którym wykorzystywany jest, by nieść ważne przesłanie.
0
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
13 grudzień 2017
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
0
Nie żyje Pete Turner - ikona kolorowej fotografii
25 wrzesień 2017
Pete Turner był jednym z pierwszych mistrzów kolorowej fotografii. Amerykański fotograf przez lata zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 83 lat.
0
Przerwa na fotografię - 11 dokumentów, odsłaniających kulisy portretowania znanych osób
0