Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu

Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego producenta.

4
Maciej Luśtyk
2 Październik 2019
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Odblaski

Nowe powłoki BBAR-G2 zapewnić miały doskonałe wyniki w przypadku pracy pod światło. Czy tak się stało? Prawdę mówiąc, aby napotkać psujące zdjęcie i trudne do usunięcia w postprodukcji bliki i flary trzeba się dobrze natrudzić, co może poświadczyć poniższy portret znudzonego dziecka, któremu przestało już chcieć się pozować do zdjęcia.

W większości wypadków kwestie te raczej nie będą więc spędzać nam snu z powiek, niemniej jednak pewnym problemem pozostają mało ciekawe, zielone “duszki” pojawiające się w środku kadru niezależnie od wielkości otworu przysłonę, które są najczęstszym mankamentem uwidaczniającym się w przypadku pracy ze światłem w kontrze. Warto natomiast wspomnieć, że problemy te występują w zasadzie wyłącznie gdy ostrość ustawiona jest blisko, a flary takie, jak w dole kadru na poniższym zdjęciu napotkaliśmy tylko raz. W dodatku, gdy założymy osłonę przeciwsłoneczną, wszystkie wspomniane problemy praktycznie przestaną nas dotyczyć.

Warto pochwalić też kontrastowość obiektywu podczas pracy pod słońce. Wyrazistość obrazu oczywiście nieco spada, ale nie na tyle byśmy nie byli w stanie łatwo poradzić sobie z tym na etapie edycji. W żadnym wypadku kolory nie stają się też wyprane.

 

Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
11
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Canon RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM - zdjęcia przykładowe
RF 24-240 mm to pierwszy uniwersalny, "budżetowy" zoom w bezlusterkowym systemie EOS R, który może okazać się ciekawym wyborem dla osób wkraczających w pełnoklatkowy system producenta. Jak duży...
9
0
Powiązane artykuły