Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Witkacy, Hiller, Rydet, Lewczyński, Horowitz, Niedenthal i inni - prace mistrzów polskiej fotografii ponownie zagoszczą w Warszawie na wystawie i aukcji, które odbędą się w ramach 15. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Ekspozycja zostanie otwarta 7 listopada 2015 roku i tradycyjnie zakończy się aukcją wszystkich zaprezentowanych zdjęć.
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Ponad tysiąc profesjonalistów i amatorów z sześćdziesięciu krajów oraz blisko 4500 panoramicznych obrazów. Jury konkursy EPSON International Pano Awards wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii. Wśród nich znaleźli się Polacy!
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Sony, największy producent matryc, chce jeszcze bardziej zmonopolizować rynek. Za 165 milionów dolarów zamierza wykupić równoległy dział od Toshiby. Negocjacje są już na ostatniej prostej.
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Na rynku fotograficznym pojawia się coraz więcej eleganckich, a przy tym bardzo praktycznych akcesoriów. Amerykańska firma Hold Fast zaprezentowała nowy model pasa zaprojektowany z myślą o wymagających fotografach, dla których poza funkcjonalnością liczy się także niepowtarzalny wygląd.
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Dzisiejsza odsłona “Adobe Lightroom w małym pacu” będzie nieco inna niż poprzednie odcinki, a to dlatego, że zamiast poradnika przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę.
24 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Podczas nowojorskich targów PhotoPlus Expo został zaprezentowany długo oczekiwany pełnoklatkowy Pentax. Niestety była to kolejna trójwymiarowa makieta, która tym razem zdradziła nieco więcej szczegółów o samej konstrukcji.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Wielu producentów zaczyna tworzyć akcesoria fotograficzne przeznaczone wyłącznie dla żeńskiej części fotograficznego świata. Do grona takich firm dołączył właśnie Think Thank, który zaprezentował kolekcję Lily Deanne. Nowa linia składa się z trzech toreb, które zostały zaprojektowana z myślą o fotografujących kobietach.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Producent i dystrybutor sprzętu fotograficznego BEiKS zaprasza na dziesiątą edycję otwartych, bezpłatnych prezentacji BEiKS Roadshow, podczas których będzie można zapoznać się z najnowszym, profesjonalnym sprzętem fotograficznym i filmowym.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Już za niespełna miesiąc rozpocznie się festiwal Warsaw Photo Days. Jest to miejsce spotkań i prezentacji różnorodnych form wizualnych - zarówno z perspektywy historycznej, jak i działań współczesnych. Tematem tegorocznej edycji jest testosteron.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
W ostatni weekend odbyło się oficjalne otwarcie 6. FotoArtFestiwalu organizowanego Bielsku-Białej. W tym roku zaprezentowano piętnaście wystaw światowej sławy fotografów w tym między innymi Andreasa Horvatha, Ernesto Bazana, Davida Burdeny’a czy Petruta Calinescu. Ekspozycję można oglądać jeszcze do 30 października 2015 roku.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0