Nexgear Frodo - czy to nowy action cam przyszłości?

0
Michał Chrzanowski
11 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Kamera sportowa, monitor aktywności fizycznej, a może zwykły zegarek? Po co wybierać jeżeli to wszystko możemy mieć dostępne w jednym urządzeniu. Frodo to debiutancki projekt indyjskiej firmy Nexgear, która swoją ofertę kieruje do miłośników mocnych wrażeń.
Frodo to urządzenie wielkości smart watch’a i jak zapewnia producent, w przyszłości ma zrewolucjonizować rynek niewielkich kamer sportowych. Dlaczego? Ponieważ Frodo to produkt, który może służyć jako action cam, monitor aktywności fizycznej lub zwykły zegarek. A taka wszechstronność połączona z uszczelnieniami oraz odpornością na wstrząsy i wodę może być wręcz pożądana wśród miłośników sportów ekstremalnych. Ponadto, ciekawie prezentują się unikalne sposoby mocowania urządzenia. Frodo będziemy mogli nosić na nadgarstku, kostce lub jako opaskę na głowie, co zdaniem konstruktorów ma pozytywnie wpłynąć na kreatywność i efektowne komponowanie kadrów. W tym celu pomocny okaże się także odchylany i odczepiany moduł kamery.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Za obraz odpowiada 8MP kamera o rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli oraz obiektyw o świetle f/2.6, który zapewnia 120-stopniowy kąt widzenia. Frodo będziemy wstanie nie tylko wykonywać zdjęcia, lecz także filmować w jakości Full HD (30 kl/s.) w formacie H.264 i Mp4. Co więcej, obraz będzie stabilizowany, a dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi prześlemy go na urządzenie mobilne. Producent zadbał także o odpowiednie oprogramowanie. Będziemy mogli pobrać dedykowaną aplikację przeznaczoną na tablety lub smartfony, która umożliwi szybką edycję zdjęć lub filmów oraz natychmiastową możliwość udostępniania plików w mediach społecznościowych. Urządzenie posiada również złącze USB oraz Bluetooth.

Jeżeli zainteresował was ten produkt to niestety, ale będzie trzeba na niego jeszcze trochę poczekać. Obecnie kamera sportowa Frodo znajduje się w zaawansowanej fazie testów. Niemniej jednak data premiery, jak i ewentualna cena nie są jeszcze znane. Urządzenie ma być dostępne w trzech wersjach - o pojemności 16, 32 lub 64 GB. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.frodocam.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły