Canon EOS 200D - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
6
Marka:
Canon
Nasza ocena:

77%

Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!

1
Maciej Luśtyk
13 Październik 2017
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Filmowanie

Tryb filmowy modelu Canon EOS 200D niczym nie zaskakuje, ale też nie odstrasza. Jak zwykle w przypadku lustrzanek producenta otrzymujemy pełne manualne możliwości kontroli nad parametrami ekspozycji, także w trakcie rejestracji materiału, a filmy nagramy w maksymalnej jakości Full HD 1080p z prędkością 60 kl./s, z przepływnością 60 Mb/s, w formacie MP4. W parze ze świetnie działającym system Dual Pixel AF, który pozwala na wykonywanie płynnych przeostrzeń przy pomocy ekranu dotykowego i pracę w trybie ciągłym (w przypadku szkieł STM), otrzymujemy całkiem sprawne, budżetowe narzędzie do filmowania. Zwłaszcza, że na pokładzie znajduje się także port mikrofonu.

Niestety na tym możliwości trybu filmowego się kończą. Nie otrzymujemy bowiem bardziej rozbudowanych funkcji, do których zdążyły przyzwyczaić nas już bezlusterkowce. I nie mówimy nawet o braku możliwości filmowania w jakości 4K, która powinna być już standardem. Aparat nie oferuje nawet tak podstawowych funkcji jak zebra czy focus peaking, nie wspominając już nawet o płaskich profilach obrazu, które mogłyby ułatwić gradację materiału na etapie edycji. W odróżnieniu od innych aparatów z 3-cyfrowej serii EOS, aparat nie oferuje też elektronicznej stabilizacji, co w przypadku filmowania z ręki będzie skutkować mocno "wytrzęsionym" obrazem.

Kliknij, aby pobrać film przykładowy

Nie jesteśmy też w stanie wybrać sposobu kompresji (IPB), a wyjściowa jakość materiałów wideo jest dość przeciętna. Mimo to zupełnie wystarczająca dla potrzeb amatorskich, takich jak vlogi czy jakiekolwiek inne filmy nagrywane do internetu.

 

Zwłaszcza, że sprawnie działa także system śledzenia twarzy, który ułatwia nagrywanie filmów w pojedynkę. Mimo to osoby zainteresowane tworzeniem materiałów wysokiej jakości powinny zainteresować się innymi modelami.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
1
0
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły