Podsumowanie

Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Wynik testu
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
6
Nasza ocena
77%
Spis treści
Canon EOS 200D - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratorium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Podsumowanie Zdjęcia przykładowe

Podsumowanie

Canon EOS 200D nie jest na pewno aparatem idealnym, ale bez wątpienia oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Za niewiele ponad 2 tys. złotych otrzymujemy sprawnie i szybko działającą lustrzankę z matrycą APS-C, dotykowym i odchylanym ekranem, funkcjami bezprzewodowymi, bardzo dobrym pomiarem balansu bieli i świetnie działającym autofokusem Dual Pixel podczas filmowania. To wszystko w wyjątkowo kompaktowej obudowie, która oferuje bardzo przyjemną obsługę i daje dostęp do całego systemu szkieł producenta. Model  200D będzie bardzo dobrym aparatem na start, do nauki fotografowania - mimo miniaturowych rozmiarów, nie ogranicza nas znacznie ergonomią i oferuje większość tych samych funkcji, co standardowe modele z 3-cyfrowej linii EOS.

Canon EOS 200D Canon EOS 200D Canon EOS 200D Canon EOS 200D

Aparat nie jest oczywiście wolny od wad. Po pierwsze, niepewny pomiar światła, który wymaga od użytkownika wprowadzania częstych korekt ekspozycji,po drugie, nie należący do najszybszych, 9-punktowy system AF, który lubi sprawiać trudności podczas fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych (punkt centralny czuły tylko do - 0,5 EV). Wreszcie EOS 200D oferuje dość skromny bufor, który widocznie ogranicza użyteczność trybu seryjnego w przypadku fotografowania w formacie RAW.

Wszystko to nie powinno jednak stanowić większego problemu w przypadku dokumentacji codziennych chwil z życia rodzinnego, podróży, czy eksperymentowania z fotografią, do czego najprawdopodobniej zazwyczaj będzie wykorzystywany ten model. Ze względu na obecność systemu Dual Pixel, aparat może stać się także ciekawą budżetową propozycją dla osób zainteresowanych filmowaniem.

Plusy i minusy:

+ najmniejsze lustrzankowe body na rynku

+ dobra ergonomia mimo małych rozmiarów

+ obracany ekran dotykowy

+ szybkość działania

+ jakość zdjęć na niskich czułościach

+ balans bieli z priorytetem bieli

+ Dual Pixel AF w trybie Live View i podczas filmowania

+ skuteczne wykrywanie twarzy

+ funkcje bezprzewodowe

+ cena

 

- znikome możliwości personalizacji

- duże zaszumienie wysokich czułości

- autofokus w słabym świetle

- zakres dynamiczny

- pojemność bufora

- skromny tryb filmowy

- brak elektronicznej stabilizacji podczas filmowania

- niepewny pomiar światła

 

Spis treści
Canon EOS 200D - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratorium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Podsumowanie Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Przeczytaj także
logo logo
Magazyny
Zamów