Canon EOS 200D - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
6
Marka:
Canon
Nasza ocena:

77%

Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!

Autor: Maciej Luśtyk

13 Październik 2017
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Pokazany w 2013 roku Canon EOS 100D, choć był korpusem typowo amatorskim, przykuł uwagę wielu osób. Okazało się bowiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, by lustrzanka, ze wszystkimi swoimi zaletami, miała rozmiar bezlusterkowca, a przy tym w przystępnej cenie oferowała funkcje, które zaspokoją potrzeby większości osób, dla których fotografia stanowi wyłącznie hobby.

Druga generacja przesuwa jeszcze tę granicę, a to za sprawą wielu usprawnień dzięki którym ten miniaturowy korpus staje się jeszcze wygodniejszy i bardziej uniwersalny. Po pierwsze otrzymujemy 24-milionową matrycę APS-C (zakres czułości ISO 100 - 25600), zarezerwowaną do tej pory dla bardziej zaawansowanych modeli z oferty, wspieraną nowym procesorem DIGIC 7 i oparty o piksele detekcji fazy system Dual Pixel AF, który znacznie usprawnia ustawianie ostrości w trybie Live View i podczas filmowania.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Oprócz tego, w aparacie pojawił się nowy, obracany i dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 1 040 000 punktów i szybszy tryb seryjny 5 kl./s, usprawniono też tryb filmowy, ergonomię, a także funkcje bezprzewodowe, które pozwolą zdalnie sterować aparatem i wygodnie przesyłać wykonane zdjęcia na smartfony.

Na pierwszy rzut oka korpus ma szansę stać się przyjacielem wszystkich, którzy szukają kompaktowego, ale poręcznego body w przystępnej cenie. Pozostaje jednak pytanie, na ile miniaturowa lustrzanka będzie konkurencyjna wobec analogicznych konstrukcji innych producentów. Wśród lustrzanek, oprócz leciwego już Pentaksa K-S2, w swojej klasie nie ma w zasadzie żadnej konkurencji. Jest co prawda Nikon D3400, ale to bardziej konkurencja dla zupełnie amatorskiego Canona 1300D. Trudniejszy bój nowy 200D będzie musiał stoczyć zapewne z konstrukcjami bezlusterkowymi, pokroju Olympusa OM-D E-M10 II lub III, Panasonikiem GX80, Sony A6000 czy Fujifilm X-T10 i X-T20.

Na polskim rynku za body aparatu zapłacimy 2499 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajdziemy:

  • pasek na ramię
  • akumulator
  • ładowarkę
  • instrukcję

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Canon EOS 200D - amatorska lustrzanka z profesjonalnymi rozwiązaniami

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
20
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
61
Leica D-Lux 8 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica D-Lux 8 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Z miejsca okrzyknięta mianem „baby Q” Leica D-Lux 8 to kolejna luksusowa odsłona popularnego kompaktu z matrycą 4/3 i jasnym zoomem 24-75 mm. Aparat ma oferować „doświadczenia spod znaku...
74
Powiązane artykuły