Paweł Krok w finale konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2015
0
Piotr Pietryga - finalista konkursu Hasselblad Masters 2016
3 lipiec 2015
Miło nam poinformować, że polski fotograf Piotr Petryga znalazł się w finale konkursu Hasselblad Masters 2016. Jego zdjęcie zostało odznaczone w kategorii portretowej. Na wybrane prace można głosować za pośrednictwem strony internetowej konkursu.
0
Karol Pałka nagrodzony w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris
25 czerwiec 2015
Wczoraj informowaliśmy Was o wyróżnieniu Marka Lapisa. Na konkursowym podium stanął jeszcze jeden Polak. Karol Pałka zdobył pierwsze miejsce w amatorskiej kategorii portretowej.
0
Marek Lapis wyróżniony w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris
24 czerwiec 2015
Konkurs PX3, Prix de la Photographie Paris jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Europie. W tegorocznej, 9 edycji plebiscytu Marek Lapis otrzymał wyróżnienie w w profesjonalnej kategorii portretowej za cykl "Sunrise Festival - Black & White Series”.
0
Nie żyje Mary Ellen Mark
27 maj 2015
W poniedziałek 25 maja 2015 roku, w wieku 75 lat zmarła światowej sławy fotografka Mary Ellen Mark. Była autorką wielu przejmujących fotoreportaży, wydała 17 albumów, a jej prace publikowane były w najbardziej prestiżowych magazynach na świecie.
0
Alex Webb opowiada o 30 latach przygody z fotografią
16 marzec 2015
Magazyn Vogue miał okazję przeprowadzić ciekawy wywiad z fotografem przy okazji wystawy “The Suffering of Light” odbywającej się w Mediolanie. W 20-minutowym filmie Alex Webb opowiada o doświadczeniach, które zgromadził podczas swojej 30-letniej kariery fotograficznej. Zapraszamy do obejrzenia materiału.
0
Nie żyje Zbyszko Siemaszko
5 marzec 2015
Z przykrością zawiadamiamy, że opuścił nas wybitny fotograf i dokumentalista, Zbyszko Siemaszko. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako mistrz warszawskiej fotografii.
0
Michał Solarski i Tomasz Liboska "Postrzyżyny"
5 grudzień 2014
Prezentujemy historię Michała Solarskiego i Tomasza Liboski poświęconą ich młodości, która przyniosła im główną nagrodę w konkursie Lens Culture Awards 2014.
0
Vivian Maier - prawdziwa miłośniczka
3 czerwiec 2014
Do 23 czerwca 2014 w Leica Gallery Warszawa prezentowana jest wystawa zdjęć "Vivian Maier. Amatorka", a w kinach wyświetlany jest film "Szukajac Vivian Maier", którego dystrybutorem jest Gutek Film. Kim była zagadkowa niania?
0