Podróż do galaktyki „trójkąta ekspozycji“, czyli jak na przykładzie Star Wars Lego wytłumaczyć czym jest przysłona, czas naświetlania i ISO
0
Fotografia krok po kroku, czyli kilka słów o tym, jak możesz robić lepsze zdjęcia
1 sierpień 2018
Przedstawiamy porady fotograficzne, dzięki którym Twoje zdjęcia będą dokładnie takie, jakie chcesz. A przynajmniej na pewno zbliżą się do tego upragnionego ideału.
0
Oto 5 funkcji Lightrooma, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia
1 sierpień 2018
Lightroom jest pełen trików i skrótów, które włączają zaawansowane funkcje. Jednak od czasu do czasu pojawiają się tutoriale, które prezentują zupełnie nowe możliwości. Oto jeden z takich poradników, dzięki któremu nauczysz się 5 mniej oczywistych możliwości programu Adobe.
1
Spektakularne portrety w ostrym słońcu? Ten wideoporadnik pokaże Ci, że jest to możliwe
30 lipiec 2018
Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zrobić ciekawe portrety w słoneczny dzień, to najnowszy film Bretta Florensa, profesjonalnego fotografa ślubnego, jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, co zrobić, by zdjęcia wykonane w mocnym słońcu prezentowały się możliwie jak najlepiej.
2
"Nie ma tu miejsca na błąd". O tym jak fotografować rajdy opowiada Maciej Niechwiadowicz
27 lipiec 2018
Jak zabrać się za fotografowanie rajdów? Co należy wiedzieć? W jaki sprzęt się wyposażyć? Te i inne kwestie omawia Maciej Niechwiadowicz, który od 10 lat fotografuje na odcinkach specjalnych.
0
Ten wideoporadnik nauczy Cię, jak skutecznie pracować z naturalnym światłem
27 lipiec 2018
Spektakularne portrety w pomieszczeniach bez dodatkowych lamp? To możliwe! Mark Wallace, fotograf i podróżnik, podpowiada, jak nauczyć się rozpoznawać naturalne światło i skutecznie nim operować, by zdjęcia nabrały blasku.
2
Twórz lepsze zdjęcia HDR dzięki wykorzystaniu masek jasności w Adobe Photoshop
26 lipiec 2018
Umiejętność tworzenia zdjęć o rozszerzonej dynamice tonalnej to dziś podstawa pracy fotografów krajobrazowych, wnętrz, architektury i wielu innych. Nie warto jednak w tym zakresie zdawać się na możliwości aparatu czy funkcję automatycznego łączenia ekspozycji w postprodukcji. Znacznie lepsze efekty uzyskanie dzięki opanowaniu techniki masek jasności.
4
Chcesz tworzyć filmy o podwójnej ekspozycji? Ten poradnik podpowie Ci, jak zacząć
25 lipiec 2018
Jeżeli kiedykolwiek chciałeś wykonać film o podwójnej ekspozycji, ale nie wiedziałeś jak się za to zabrać, to najnowszy wideoporadnik DSLR Video Shooter jest dla Ciebie. Caleb Pike podpowiada, jak tego dokonać bez dodatkowych świateł i zbędnego sprzętu.
0
Oto 11 wskazówek, dzięki którym eksploracja opuszczonych miejsc będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna
20 lipiec 2018
Masz w sobie żyłkę odkrywcy, który z aparatem chce zgłębiać piękno i tajemnice opuszczonych miejsc? Jeśli tak, to najnowszy film przygotowany przez kanał COOPH jest dla Ciebie. Z tego wideoporadnika nie tylko dowiesz się jak robić to bezpiecznie, lecz także, co powinieneś uwzględnić, by wrócić z takiej wyprawy z dobrymi zdjęciami.
1
10 wskazówek, dzięki którym staniesz się lepszym retuszerem
0