7 podstawowych technik oświetleniowych w 70 sekund
0
Siła wyobraźni, czyli kilka słów o kreatywnej makrofotografii
25 luty 2019
„Jednym z moich ulubionych tematów w makrofotografii jest woda. Jej piękno jak i duże pole manewru pod względem swobody twórczej przyciąga wielu fotografów. Temat znany choć wbrew pozorom wcale nie łatwy“ - zaznacza Iwona Sikorska, która przedstawiamy kilka sposobów kreatywnego podejścia do fotografowania zbliżeń.
0
Jedna modelka, jedna lampa, pięć popularnych modyfikatorów - efekty mogą Was zaskoczyć
18 luty 2019
W jaki sposób manipulować światłem i cieniem przy użyciu jednej lampy błyskowej? Czy różne modyfikatory faktycznie mają znaczenie i potrafią zmienić charakter portretu? Na te i inne pytania odpowiada Mark Wallace, podróżnik i fotograf współpracujący z kanałem Adorama.
0
Oto 6 rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas edycji zdjęć
11 luty 2019
Chcesz skuteczniej obrabiać zdjęcia w Lightroomie lub Photoshopie? Zastosuj te wskazówki, by postprodukcja była łatwa i przyjemna.
0
Chcesz być lepszym portrecistą? Zobacz, w jaki sposób zapanować nad jednym źródłem światła
7 luty 2019
Odpowiednie ustawienie oświetlenia może sprawić, że portrety będą wymiarowe i magiczne, albo wręcz przeciwnie… płaskie i bez wyrazu. Dowiedz się, jak zapanować nad jedną lampą i sotfbox’em, by bohatera swoich zdjęć przedstawić w jak najlepszym świetle.
0
Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15
5 luty 2019
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Jeśli do tej pory mieliście opory przed wypróbowaniem jej możliwości, być może zachęcą was do tego obszerne kursy udostępnione przez producenta.
1
Makrofotografia oraz fotografia zbliżeniowa w domowych warunkach - zobacz, jak robić to dobrze
31 styczeń 2019
Makrofotografia często kojarzy nam się z łąką, owadami czy kwiatami. Ale nie oznacza to jednak, że spektakularnych ujęć nie wykonamy także w domowym zaciszu. Przedstawiamy kilka sposobów kreatywnego podejścia do fotografowania zbliżeń.
3
Chcesz rozpocząć przygodę z fotografią o długiej ekspozycji? Oto 5 rzeczy, o których powinieneś pamiętać
30 styczeń 2019
Na zdjęciach wykonanych przy długich czasach otwarcia migawki jest coś kojącego, magicznego i pięknego. Jednak w jaki sposób skutecznie wykorzystać tę technikę, by wzburzone morze zamienić w gładką taflę wody, czy też wydobyć subtelne promienie zachodzącego słońca?
5
Wydaje Ci się, że dobrze znasz Lightrooma? Oto 5 ukrytych funkcji, o których mogłeś nie mieć pojęcia
28 styczeń 2019
Choć większość z nas Lightrooma używa na porządku dziennym, to wciąż mogą zdarzyć się sytuacje, w których program może nas zaskoczyć swoimi możliwościami. Zobacz 5 nieoczywistych rozwiązań, o których prawdopodobnie mogłeś nie słyszałeś.
1
Nie masz lampy, a chcesz zrobić ciekawą sesję portretową po zmroku? Wystarczy, że weźmiesz ze sobą smartfon i… będziesz kreatywny
0