Hello, Is This Planet Earth, czyli kosmiczne zdjęcia, które mogą zachwycić
0
One Photo - znani fotografowie opowiadają o swoich najważniejszych zdjęciach
7 czerwiec 2017
Niektóre zdjęcia znaczą więcej niż inne. One Photo to nowa seria artykułów, w których fotografowie przybliżają historie stojące za ich najważniejszymi zdjęciami.
0
David Douglas Duncan i Nikkor, czyli jak jedno spotkanie zmieniło historię japońskiej branży optycznej
5 czerwiec 2017
W 1950 roku znany fotograf David Douglas Duncan odwiedził Japonię. Nie spodziewał się, że jedno wykonane wtedy zdjęcie odmieni oblicze fotografii reportażowej i da początek światowej popularności jednego z głównych producentów aparatów na świecie.
3
Zostań królem przestworzy, czyli dlaczego powinieneś fotografować dronem - rozmowa z Szymonem Łukasikiem
2 czerwiec 2017
„Większość filmowców i fotografów powinna również być operatorami drona“ - o tym jak rozpocząć swoją przygodę z dronami rozmawiamy z Szymonem Łukasikiem, założycielem i właścicielem www.DroneLand.pl.
3
"Wszystko jest na zdjęciu" - rozmowa z Martinem Kollarem
1 czerwiec 2017
Dziś rusza Fotofestiwal, a wraz z nim wystawa tropiciela fotograficznych absurdów, Martina Kollara. Z autorem rozmawiamy o nowym projekcie, roli kontekstu w fotografii i tym czy dokument warto w ogóle zamykać w sztywne ramy.
1
"Trzeba pamiętać, że ludzie są ważniejsi od zdjęcia" - rozmowa z Robertem Maciągiem
31 maj 2017
O tym dlaczego warto podróżować, jak oswoić nieznane osoby z aparatem i czy aby na pewno zawsze warto po niego sięgać rozmawiamy z podróżnikiem, fotografem, dziennikarzem i autorem książek, Robertem "Robbem" Maciągiem.
4
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Wojciech Grzędziński, „Reminescencje“
31 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Dziś przyglądamy się projektowi „Reminescencje“, polskiego fotografa Wojciecha Grzędzińskiego.
0
Tavepong Pratoomwong „Gdy fotografuję cały mętlik w mojej głowie odchodzi“
29 maj 2017
Tavepong Pratoomwong, trzydziestosześciolatek z Tajlandii, zainteresował się fotografią lata temu podczas studiów. W pewnym momencie jego zainteresowanie zamieniło się w fascynację sprzętem fotograficznym, przez co przestał skupiać się na samej sztuce fotografowania i porzucił to zajęcie aż do 2013 roku. To wtedy jego żona zaskoczyła go prezentem na rocznicę: biletem do Varanasi w Indiach.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Zeng Ge, „Hallucination“
29 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Dziś przyglądamy się projektowi Hallucination, chińskiego fotografa Zeng Ge.
0
Mistrz fotografii koncepcyjnej pokazuje jak tworzył swój ostatni projekt
2