Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Było o nich głośno przy okazji sesji brytyjskiej rodziny królewskiej, ale warto stale podglądać, co robią. Krzysztof Gadomski i Tomasz Kozakiewicz, tworzący krakowskie studio House of Retouching, obsługują nie tylko rodzinę królewską, ale również ekipę Agenta 007. Specjalnie dla Was opowiedzieli jakie są główne etapy procesu postprodukcji takiej sesji.
26 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma BEiKS poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o dwa uniwersalne panele LED - modele Akurat Lighting S4 i S8. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom mogę one znaleźć zastosowanie w produkcjach filmowych, jak i fotograficznych.
26 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Ponad 12500 zgłoszeń, każde przedstawiające wyjątkowy moment. Canon ogłosił listę dziesięciu finalistów konkursu na ikoniczne zdjęcie. Wśród nich jest także Polak, Oskar Żak.
25 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Znany producent nośników pamięci zaprezentował nową, odporną na ekstremalne warunki pogodowe kartę microSDXC z linii Industrial. Nośnik o pojemności 64GB może pracować w temperaturach od -40 do +85 stopni Celsjusza.
24 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Opowieść o związku człowieka z ziemią, jego przywiązaniu do niej i przynależności do natury - tak w skrócie można opisać fotograficzny projekt “Karczeby” autorstwa Adama Pańczuka. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 listopada w Łodzi.
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Selfie przez ostatnie lata zyskały na ogromnej popularności. Na różnego rodzaju portalach społecznościowych aż roi się od autoportretów robionych “z ręki”. Jednak czy każde wykonane zdjęcie jest dobre i zasługuje na opublikowanie? Jak sprawdzić, czy dana fotografia zyska wiele odsłon i polubień?
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica Gallery Warszawa zaprasza na wystawę zdjęć młodego polskiego fotografa, Tomasza Wysockiego. Ekspozycja będzie się składać z trzech projektów zrealizowanych na przełomie 2013-2015 roku. Poza prezentacją zdjęć będzie mieć miejsce również premiera pierwszej książki fotograficznej artysty.
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
COOPH, znany producent ubrań kierowanych głównie dla fotografów, zaprezentował swój najnowszy produkt. Gray Chart Cap jest to czapka z daszkiem, która dzięki specjalnemu materiałowi i wewnętrznym obszyciom pomoże w poprawnym ustawieniu balansu bieli.
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Po dłuższej przerwie zapraszamy na cykl „Foto porady Szkoły Perfekcyjnej Fotografii”. W 39 odcinku Bryan Peterson zabierze nas do stanu Wisconsin, serca Środkowego Zachodu w USA, gdzie powie jak wykonać dynamiczną fotografię techniką zamrażania akcji.
22 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszej odsłonie poradnika „Adobe Lightroom w małym palcu” opiszemy, jak – głównie za pomocą filtra gradientowego – utworzyć efekt, jaki moglibyśmy uzyskać z aparatu Holga.
21 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0