Najlepsze zdjęcia Miami Street Photography Festival 2015. Wśród wyróżnionych jest Polak!

Marcin Ryczek został wyróżniony w prestiżowym konkursie Miami Street Photography Festival. Jego monochromatyczne zdjęcie przedstawiające osobę karmiącą łabędzie okazało się faworytem publiczności. To właśnie na tę fotografię oddano najwięcej głosów. Koniecznie zobaczcie także prace innych laureatów – są wyjątkowe.
0
Michał Chrzanowski
14 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Miami Street Photography Festival to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest promowanie wyjątkowych zdjęć prezentujących szeroko rozumianą fotografię uliczną. W tegorocznej edycji konkursu nagroda Grand Prix została przyznana dla pochodzącego z Indii, Swapnil Jedhe. Jego zdjęcie przedstawiające bawiące się dzieci urzekło jury, w którego skład wchodzili David Alan Harvey, Bruce Davidson, Peter Turnley i Maggie Steber. ”Wspaniała kompozycja, która tworzy kilka ramek potęguje wymiarowość tej fotografii. Swapnil w wyjątkowy sposób połączył wiele małych historii, które nie tylko nie wykluczają się wzajemnie, lecz także tworzą harmonijną całość.” – czytamy w werdykcie jurorów.

Drugie miejsce zajęła praca greckiego fotografa George’a Marazakisa. Zaś trzecią lokatę otrzymała, mieszkająca na stałe w Nowym Jorku, Lauren Welles. Jednak to zdjęcie Polaka, Marcina Ryczka okazało się niekwestionowanym ulubieńcem publiczności. ”Prosta, lecz elegancka fotografia zdobyła serca wszystkich, którzy głosowali w tej odsłonie konkursu. Mamy wrażenie, jakby kawałek ziemi wybuch i został pochłonięty przez ciemną wodę, gdzie tak naprawdę jest to skupisko białych łabędzi. Wspaniała i świetnie skomponowana scena! – podkreślili jurorzy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Miami Street Photography Festival został zorganizowany już po raz czwarty. Więcej zdjęć tegorocznych finalistów możecie zobaczyć na stronie www.miamistreetphotographyfestival.org.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
17
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
167
0
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.
36
1