Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Najlepsze zdjęcia Miami Street Photography Festival 2015. Wśród wyróżnionych jest Polak!

Marcin Ryczek został wyróżniony w prestiżowym konkursie Miami Street Photography Festival. Jego monochromatyczne zdjęcie przedstawiające osobę karmiącą łabędzie okazało się faworytem publiczności. To właśnie na tę fotografię oddano najwięcej głosów. Koniecznie zobaczcie także prace innych laureatów – są wyjątkowe.
0

Autor: Michał Chrzanowski

14 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Miami Street Photography Festival to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest promowanie wyjątkowych zdjęć prezentujących szeroko rozumianą fotografię uliczną. W tegorocznej edycji konkursu nagroda Grand Prix została przyznana dla pochodzącego z Indii, Swapnil Jedhe. Jego zdjęcie przedstawiające bawiące się dzieci urzekło jury, w którego skład wchodzili David Alan Harvey, Bruce Davidson, Peter Turnley i Maggie Steber. ”Wspaniała kompozycja, która tworzy kilka ramek potęguje wymiarowość tej fotografii. Swapnil w wyjątkowy sposób połączył wiele małych historii, które nie tylko nie wykluczają się wzajemnie, lecz także tworzą harmonijną całość.” – czytamy w werdykcie jurorów.

Drugie miejsce zajęła praca greckiego fotografa George’a Marazakisa. Zaś trzecią lokatę otrzymała, mieszkająca na stałe w Nowym Jorku, Lauren Welles. Jednak to zdjęcie Polaka, Marcina Ryczka okazało się niekwestionowanym ulubieńcem publiczności. ”Prosta, lecz elegancka fotografia zdobyła serca wszystkich, którzy głosowali w tej odsłonie konkursu. Mamy wrażenie, jakby kawałek ziemi wybuch i został pochłonięty przez ciemną wodę, gdzie tak naprawdę jest to skupisko białych łabędzi. Wspaniała i świetnie skomponowana scena! – podkreślili jurorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Miami Street Photography Festival został zorganizowany już po raz czwarty. Więcej zdjęć tegorocznych finalistów możecie zobaczyć na stronie www.miamistreetphotographyfestival.org.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Program Otwarty Fotofestiwalu pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują twórców. Oto 6 finalistów, których...
1
0
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
267
7
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
87
0