Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Tematem dzisiejszego poradnika z serii „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” będzie postprodukcja prześwietlonych zdjęć.
25 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
Do naszej redakcji trafił obiektyw Tamron 16-300 mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO. To zmiennoogniskowe szkło zostało stworzone z myślą o entuzjastach fotografii, którzy cenią sobie uniwersalne obiektywy typu superzoom. Sprawdźmy zatem, jak nowy obiektyw Tamrona poradził sobie w naszym teście.
23 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszej odsłonie poradnika „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” pokażemy, w jaki sposób za pomocą obniżenia nasycenia kolorów oraz zwiększenia kontrastu uzyskać na zdjęciu „filmowy” efekt (ang. cinema effect).
18 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
Canon 24mm f/2.8 EF-S STM to jasny, szerokokątny obiektyw typu pancake przeznaczony dla aparatów z matrycą APS-C. Zobaczcie, jak to małe szkło sprawdza się w praktyce.
17 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
Do naszej redakcji trafił obiektyw Canon 24mm f/2.8 EF-S STM. Nowe szkło to zwarta i lekka konstrukcja, która bardzo dobrze sprawdzi się podczas fotografii ulicznej lub dokumentowania różnych wydarzeń.
13 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszym poradniku z serii „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” opiszemy, w jaki sposób uzyskać na zdjęciach efekt ziarnistego matu.
11 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
SIGMA Corporation w trzecim kwartale tego roku zaprezentuje kolejny obiektyw z profesjonalnej linii ART. Tym razem, do cenionej serii, dołączy specjalistyczny obiektyw Sigma A 24 mm f/2,8 SL DG HSM, który znajdzie zastosowanie jedynie w fotografii autoportretowej.
1 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszej odsłonie poradnika „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” opiszemy zaawansowaną edycję kolorystyczną przy użyciu suwaków dostępnych w zakładce HSL/Color/B&W programu Lightroom 5.
28 Mar 2015
Michał Chrzanowski
0
Fujifilm Fujinon XF16-55mm f/2,8 R LM WR to profesjonalny obiektyw zmiennoogniskowy stworzony z myślą o zaawansowanych fotografach. Zoom charakteryzuje się stałym, jasnym światłem, uszczelnieniami oraz standardowym zakresem ogniskowania 24-84 mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego). Sprawdźmy zatem, czy nowy obiektyw Fujifilm sprosta wymaganiom profesjonalistów.
27 Mar 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszym poradniku „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” opiszemy, w jaki sposób osiągnąć efekt vintage.
21 Mar 2015
Michał Chrzanowski
0