!ART COME OUT! – spotkanie z Jackiem Fotą

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie oraz FotoBzik zapraszają do udziału w jutrzejszym spotkaniu autorskim z serii !ART COME OUT!. Gościem wieczoru będzie Jacek Fota - fotograf i autor takich książek jak „Some Things are Quieter than Others”, czy „PKiN”.

!ART COME OUT! to trwający od 2011 roku cykl spotkań z mistrzami fotografii promujący ich twórczość i poszerzający wiedzę odbiorców na temat fotografii i sztuk wizualnych. Zaproszony autor nie tylko prezentuje swój dorobek artystyczny, lecz także – podczas otwartego spotkania – dzieli się swoją wizją i podejściem do fotografowania

Tym razem zaproszonym gościem będzie fotograf i dokumentalista Jacek Fota. Głównie pracuje nad realizacją długoterminowych projektów fotograficznych. Jako pierwszy fotograf w Polsce, podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki oraz uzyskał dostęp do wszystkich zakamarków tego najbardziej rozpoznawalnego budynku w Polsce, czego efektem jest wydana w tym roku książka fotograficzna pod tytułem „PKiN”. Podczas pracy autor poznał wiele związanych z budynkiem osób, z wieloma się zaprzyjaźnił i utrzymuje kontakty do dziś. Dzięki temu na fotografiach pojawiają się nie tylko miejsca niedostępne dla niewtajemniczonych: zaplecza gospodarcze, podziemia, warsztaty, stolarnie, wentylatornie, bojlerownie ale także przestrzenie, które użytkownicy pałacu zmieniali i porządkowali po swojemu - niesamowite, niedzisiejsze, prywatne. Zestawione w autorski sposób kadry tworzą osobisty portret gmachu, gdzie to co najciekawsze dzieje się na styku monumentalnej architektury i codziennego życia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Spotkanie odbędzie się już jutro, 9 grudnia 2015 roku o godzinie 18:00 w auli głównej krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (pl. Jana Matejki 13). Więcej informacji możecie dowiedzieć się z facebookowej strony wydarzenia.

Jacek Fota – fotograf pochodzący z Trójmiasta, a obecnie mieszkający w Warszawie. Autor między innymi cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, wydanego w książce fotograficznej Some Things are Quieter than Others (2014), serii zdjęć Vacant Florida, prezentowanej na wystawie w galerii Obserwacja (Warszawa, 2014) oraz książki fotograficznej „PKiN”, która oferuje wgląd w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce. Laureat trzeciego miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2013). Od 2013 roku reprezentuje go agencja Anzenberger z Wiednia.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)