!ART COME OUT! – spotkanie z Jackiem Fotą

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie oraz FotoBzik zapraszają do udziału w jutrzejszym spotkaniu autorskim z serii !ART COME OUT!. Gościem wieczoru będzie Jacek Fota - fotograf i autor takich książek jak „Some Things are Quieter than Others”, czy „PKiN”.

!ART COME OUT! to trwający od 2011 roku cykl spotkań z mistrzami fotografii promujący ich twórczość i poszerzający wiedzę odbiorców na temat fotografii i sztuk wizualnych. Zaproszony autor nie tylko prezentuje swój dorobek artystyczny, lecz także – podczas otwartego spotkania – dzieli się swoją wizją i podejściem do fotografowania

Tym razem zaproszonym gościem będzie fotograf i dokumentalista Jacek Fota. Głównie pracuje nad realizacją długoterminowych projektów fotograficznych. Jako pierwszy fotograf w Polsce, podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki oraz uzyskał dostęp do wszystkich zakamarków tego najbardziej rozpoznawalnego budynku w Polsce, czego efektem jest wydana w tym roku książka fotograficzna pod tytułem „PKiN”. Podczas pracy autor poznał wiele związanych z budynkiem osób, z wieloma się zaprzyjaźnił i utrzymuje kontakty do dziś. Dzięki temu na fotografiach pojawiają się nie tylko miejsca niedostępne dla niewtajemniczonych: zaplecza gospodarcze, podziemia, warsztaty, stolarnie, wentylatornie, bojlerownie ale także przestrzenie, które użytkownicy pałacu zmieniali i porządkowali po swojemu - niesamowite, niedzisiejsze, prywatne. Zestawione w autorski sposób kadry tworzą osobisty portret gmachu, gdzie to co najciekawsze dzieje się na styku monumentalnej architektury i codziennego życia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Spotkanie odbędzie się już jutro, 9 grudnia 2015 roku o godzinie 18:00 w auli głównej krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (pl. Jana Matejki 13). Więcej informacji możecie dowiedzieć się z facebookowej strony wydarzenia.

Jacek Fota – fotograf pochodzący z Trójmiasta, a obecnie mieszkający w Warszawie. Autor między innymi cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, wydanego w książce fotograficznej Some Things are Quieter than Others (2014), serii zdjęć Vacant Florida, prezentowanej na wystawie w galerii Obserwacja (Warszawa, 2014) oraz książki fotograficznej „PKiN”, która oferuje wgląd w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce. Laureat trzeciego miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2013). Od 2013 roku reprezentuje go agencja Anzenberger z Wiednia.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Agnieszka Pajączkowska nominowana do Paszportów Polityki 2023
Agnieszka Pajączkowska nominowana do Paszportów Polityki 2023
Poznaliśmy twórców nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej Paszporty Polityki 2023. W kategorii „Książka” o wyróżnienie walczy Agnieszka Pajączkowska, fotografka,...
6
Wygenerowanie obrazu zużywa tyle prądu, co naładowanie smartfona - ukryte koszty rewolucji AI
Wygenerowanie obrazu zużywa tyle prądu, co naładowanie smartfona - ukryte koszty rewolucji AI
Generatory AI ograniczają czas i środki potrzebne na wykonanie wielu prac graficznych. Szybkość i wygoda niosą jednak za soba wysokie koszty środowiskowe.
5
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w quizie i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w quizie i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Kontrasty T-Maxa i charakterystykę HP5 Plusa rozpoznajesz z kilometra? Spróbuj swoich sił w fotograficznym quizie. Ostrzegamy, nie będzie łatwo.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)