Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Adobe Lightroom Mobile bezpłatny na Androida

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, by bezpłatnie korzystać z aplikacji Lightroom Mobile, to teraz jest to możliwe. Adobe w końcu zaprezentowało aktualizację do wersji 1.4, dzięki której możemy za darmo zainstalować i używać popularnego programu na urządzeniach pracujących na systemie Android.

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem od dłuższego czasu mogli patrzeć z zazdrością na tablety i smartfony firmy Apple. Dlaczego? Ponieważ w październiku 2015 roku Adobe udostępniło na system iOS bezpłatną wersję aplikacji Lightroom Mobile. Jednak teraz popularny program służący do postprodukcji zdjęć otrzymał bardzo ważną aktualizację 1.4. Wraz z nią użytkownicy, którzy wykorzystują urządzenia z Androidem, będą mogli bezpłatnie zainstalować i używać mobilnej wersji Lightrooma – bez konieczności posiadania subskrypcji Adobe Creative Cloud.

Warto również wspomnieć, że Android Lollipop (wersja 5.0) wspiera pliki w formacie RAW. Jest również planowana aktualizacja, dzięki której będzie możliwy odczyt zdjęć DNG. Otrzymamy więc dużą funkcjonalność podczas edycji fotografii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Adobe Lightroom mobile umożliwia edycję i wywoływanie plików RAW za pomocą urządzeń mobilnych. Usługa zsynchronizowana jest z katalogiem Lightrooma na pulpicie komputera, dzięki czemu umożliwia szybką wymianę zdjęć między urządzeniami. Zmiany dokonane za pomocą aplikacji mogą być na bieżąco synchronizowane z programem zainstalowanym na komputerze. Aplikacji potrzebuje minimum 8GB wolnego miejsca na dysku i 4-rdzeniowy procesor 1.7GHz. Wersja mobilna umożliwia też obróbkę zdjęć w trybie offline.

Adobe Lightroom Mobile został wymieniony przez Google jako jedna z najlepszych aplikacji 2015 roku. Jeśli chcecie skorzystać z bezpłatnej wersji programu to możecie już go pobrać za pośrednictwem serwisu Google Play.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Koreańczycy zaprezentowali najnowsze superwydajne flagowce z serii Samsung Galaxy. Otrzymujemy nowy design, świetne podzespoły i nowe możliwości w zakresie pracy foto...
2
0
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss poinformował i zawiązaniu strategicznej współpracy z chińską marką Vivo. Czy właśnie rodzi się konkurencja dla najlepszych fotograficznych smartfonów na...
1
0
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Najnowsza aktualizacja iOS dodaje możliwość fotografowania w nowym formacie ProRAW w smartfonach iPhone 12 Pro i 12 Pro Max. Dzięki niemu odzyskasz więcej szczegółów na zdjęciu podczas...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)