Adobe Lightroom Mobile bezpłatny na Androida

Autor: Michał Chrzanowski

8 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, by bezpłatnie korzystać z aplikacji Lightroom Mobile, to teraz jest to możliwe. Adobe w końcu zaprezentowało aktualizację do wersji 1.4, dzięki której możemy za darmo zainstalować i używać popularnego programu na urządzeniach pracujących na systemie Android.

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem od dłuższego czasu mogli patrzeć z zazdrością na tablety i smartfony firmy Apple. Dlaczego? Ponieważ w październiku 2015 roku Adobe udostępniło na system iOS bezpłatną wersję aplikacji Lightroom Mobile. Jednak teraz popularny program służący do postprodukcji zdjęć otrzymał bardzo ważną aktualizację 1.4. Wraz z nią użytkownicy, którzy wykorzystują urządzenia z Androidem, będą mogli bezpłatnie zainstalować i używać mobilnej wersji Lightrooma – bez konieczności posiadania subskrypcji Adobe Creative Cloud.

Warto również wspomnieć, że Android Lollipop (wersja 5.0) wspiera pliki w formacie RAW. Jest również planowana aktualizacja, dzięki której będzie możliwy odczyt zdjęć DNG. Otrzymamy więc dużą funkcjonalność podczas edycji fotografii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Adobe Lightroom mobile umożliwia edycję i wywoływanie plików RAW za pomocą urządzeń mobilnych. Usługa zsynchronizowana jest z katalogiem Lightrooma na pulpicie komputera, dzięki czemu umożliwia szybką wymianę zdjęć między urządzeniami. Zmiany dokonane za pomocą aplikacji mogą być na bieżąco synchronizowane z programem zainstalowanym na komputerze. Aplikacji potrzebuje minimum 8GB wolnego miejsca na dysku i 4-rdzeniowy procesor 1.7GHz. Wersja mobilna umożliwia też obróbkę zdjęć w trybie offline.

Adobe Lightroom Mobile został wymieniony przez Google jako jedna z najlepszych aplikacji 2015 roku. Jeśli chcecie skorzystać z bezpłatnej wersji programu to możecie już go pobrać za pośrednictwem serwisu Google Play.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 13, 13 Pro i 13 Pro Max - nowy układ aparatów i "kinowe" wideo
iPhone 13, 13 Pro i 13 Pro Max - nowy układ aparatów i "kinowe" wideo
Apple właśnie zaprezentowało najnowszą generację iPhone’ów. Oprócz zwiększonej wydajności otrzymamy też m.in. personalizowane filtry do...
18
Vivo X70 Pro+ - zdjęcia niczym z obiektywów Zeissa
Vivo X70 Pro+ - zdjęcia niczym z obiektywów Zeissa
Vivo prezentuje kolejną generację fotograficznych smartfonów, stworzonych we współpracy z legendarną firmą Zeiss. Choć moduły aparatów pozostały w dużej mierze...
7
Samsung chce do 2025 roku stworzyć smartfonową matrycę o rozdzielczości 576 Mp
Samsung chce do 2025 roku stworzyć smartfonową matrycę o rozdzielczości 576 Mp
200 Mp w smartfonie to przesada? Już niebawem będziemy na taką rozdzielczość patrzeć z politowaniem. Samsung szacuje, że w ciągu 4 lat wyprodukuje smarfonowe matryce o...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)