Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Adobe Lightroom Mobile – ważna aktualizacja dla urządzeń Apple

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Adobe zaprezentowało istotne uaktualnienie mobilnej wersji Lightrooma. Jak na razie jest ono dostępne wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Będą oni mogli pobrać aktualizację, która dodaje nowe funkcje i usprawnia działanie programu.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że wraz z nową aktualizacją 1.4, Lightroom Mobile stał się w końcu darmowym programem na urządzenia z Androidem. Teraz Adobe udostępniło kolejne ważne uaktualnienie 2.1. Niestety jest ono dostępne wyłącznie dla produktów mobilnych Apple. Jednak wkrótce – tak jak było to w przypadku softu 1.4 – powinniśmy się doczekać nowego oprogramowania także i na Androida.

Wraz z nową wersją aktualizacji Adobe Lightroom Mobile otrzymuje wiele istotnych zmian związanych nie tylko z postprodukcją, lecz także ogólnym działaniem programu. Teraz jest on kompatybilny z iOS 9 (wspiera 3D Touch oraz inne funkcje systemu) oraz otrzymuje wsparcie dla iPada Pro. Ponadto, soft 2.1 wyposażył mobilnego Lightrooma w opcję Point Curve, dzięki której zyskujemy możliwość szczegółowego ingerowania w krzywą tonalną zakładki Tone Curve. Od teraz jesteśmy w stanie nie tylko zaznaczyć punkty na linii, lecz także modyfikować poszczególne kanały RGB. Do tej pory takie opcje były dostępne wyłącznie w stacjonarnej wersji programu. Co więcej, w module pojawia się także nowa funkcja Split Toning. Za jej sprawą nałożymy na najjaśniejsze i najciemniejsze partie planu fotograficznego odcień i zabarwienie, co znacznie zwiększa edycyjne możliwości programu. Otrzymujemy także zakładkę HSL (Hue/Saturation/Luminace), w której za pomocą odpowiednich suwaków zwiększymy lub zmniejszymy nasycenie wybranych kolorów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Adobe Lightroom Mobile umożliwia edycję i wywoływanie plików RAW/DNG za pomocą urządzeń mobilnych. Usługa zsynchronizowana jest z katalogiem Lightrooma na pulpicie komputera, dzięki czemu umożliwia szybką wymianę zdjęć między urządzeniami. Zmiany dokonane za pomocą aplikacji mogą być na bieżąco synchronizowane z programem zainstalowanym na komputerze. Aplikacji potrzebuje minimum 8GB wolnego miejsca na dysku i 4-rdzeniowy procesor 1.7GHz. Wersja mobilna umożliwia też obróbkę zdjęć w trybie offline.

Więcej szczegółów o wprowadzonych zmianach jest dostępnych na stronie Apple. Bezpłatną wersję programu na tablety lub smartfony możecie pobrać z platformy itunes.apple.com lub aplikacji App Store.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
8
0
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)