Adobe Lightroom Mobile – ważna aktualizacja dla urządzeń Apple

0
Michał Chrzanowski
21 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Adobe zaprezentowało istotne uaktualnienie mobilnej wersji Lightrooma. Jak na razie jest ono dostępne wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Będą oni mogli pobrać aktualizację, która dodaje nowe funkcje i usprawnia działanie programu.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że wraz z nową aktualizacją 1.4, Lightroom Mobile stał się w końcu darmowym programem na urządzenia z Androidem. Teraz Adobe udostępniło kolejne ważne uaktualnienie 2.1. Niestety jest ono dostępne wyłącznie dla produktów mobilnych Apple. Jednak wkrótce – tak jak było to w przypadku softu 1.4 – powinniśmy się doczekać nowego oprogramowania także i na Androida.

Wraz z nową wersją aktualizacji Adobe Lightroom Mobile otrzymuje wiele istotnych zmian związanych nie tylko z postprodukcją, lecz także ogólnym działaniem programu. Teraz jest on kompatybilny z iOS 9 (wspiera 3D Touch oraz inne funkcje systemu) oraz otrzymuje wsparcie dla iPada Pro. Ponadto, soft 2.1 wyposażył mobilnego Lightrooma w opcję Point Curve, dzięki której zyskujemy możliwość szczegółowego ingerowania w krzywą tonalną zakładki Tone Curve. Od teraz jesteśmy w stanie nie tylko zaznaczyć punkty na linii, lecz także modyfikować poszczególne kanały RGB. Do tej pory takie opcje były dostępne wyłącznie w stacjonarnej wersji programu. Co więcej, w module pojawia się także nowa funkcja Split Toning. Za jej sprawą nałożymy na najjaśniejsze i najciemniejsze partie planu fotograficznego odcień i zabarwienie, co znacznie zwiększa edycyjne możliwości programu. Otrzymujemy także zakładkę HSL (Hue/Saturation/Luminace), w której za pomocą odpowiednich suwaków zwiększymy lub zmniejszymy nasycenie wybranych kolorów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Adobe Lightroom Mobile umożliwia edycję i wywoływanie plików RAW/DNG za pomocą urządzeń mobilnych. Usługa zsynchronizowana jest z katalogiem Lightrooma na pulpicie komputera, dzięki czemu umożliwia szybką wymianę zdjęć między urządzeniami. Zmiany dokonane za pomocą aplikacji mogą być na bieżąco synchronizowane z programem zainstalowanym na komputerze. Aplikacji potrzebuje minimum 8GB wolnego miejsca na dysku i 4-rdzeniowy procesor 1.7GHz. Wersja mobilna umożliwia też obróbkę zdjęć w trybie offline.

Więcej szczegółów o wprowadzonych zmianach jest dostępnych na stronie Apple. Bezpłatną wersję programu na tablety lub smartfony możecie pobrać z platformy itunes.apple.com lub aplikacji App Store.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Apple udostępnia Final Cut Pro X za darmo na 90 dni
Apple udostępnia Final Cut Pro X za darmo na 90 dni
W związku z epidemią wirusa COVID-19 Apple chce wspomóc twórców darmowym dostępem do swoich aplikacji. Przez najbliższe 3 miesiące będziemy mogli nieodpłatnie korzystać z jednego z najlepszych...
37
5
Affinity Photo, Designer i Publisher teraz za darmo na 90 dni
Affinity Photo, Designer i Publisher teraz za darmo na 90 dni
Firma Serif odpowiedzialna za programy z serii Affinity wychodzi naprzeciw potrzebom branży kreatywnej, przy okazji wykorzystując zaistniałą...
118
2
Adobe CC za darmo przez dwa miesiące - podpowiadamy, jak aktywować
Adobe CC za darmo przez dwa miesiące - podpowiadamy, jak aktywować
Sprawdź jak w 5 minut zmienić swój aktualny pakiet CC na darmowy przez okres 60 dni
165
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)