iPad Pro - dla profesjonalistów

Autor: Maciej Luśtyk

10 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wczorajszy wieczór bezkompromisowo należał do nowego iPhone’a, ale podczas konferencji Apple zaprezentowano jeszcze jeden ciekawy produkt, który dla fotografów może okazać się większą atrakcją niż nowy iPhone. iPad Pro został wyposażony w 12,9-calowy ekran Retina i profesjonalne piórko, a podzespoły mają pozwolić na płynną pracę w aplikacjach do obróbki zdjęć i filmów.

iPad Pro to największy model w rodzinie tabletów kalifornijskiego producenta. Nowy tablet został wyposażony w 12,9-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2732 x 2048 pikseli, co pozwoli na wykorzystanie nowych funkcji systemu iOS9, takich jak na przykład jednoczesna praca w kilku aplikacjach. Nowy ekran ma też oczywiście gwarantować doskonałą jakość obrazu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W środku znajdziemy procesor A9X, który oferować ma prawie 2-krotnie lepszą wydajność niż w przypadku modelu Air 2 i pozwalać ma na bezproblemową, jednoczesną obróbkę 3 materiałów wideo w jakości 4K. Z tyłu obudowy znajdziemy aparat iSight o rozdzielczości 8 Mp, a wbudowana bateria ma pozwalać na 10 godzin nieprzerwanej pracy. Wszystko to w obudowie o grubości niespełna 7 mm.

Tym co czyni nowy produkt wyjątkowym, jest fakt, że według tego, co obiecuje producent, będzie to w zasadzie pierwszy tablet Apple, który z powodzeniem wykorzystamy również w profesjonalnych zastosowaniach. Opcjonalnie dokupić możemy do niego czułe na nacisk i pochylenie piórko, za pomocą którego będziemy mogli efektywnie pracować w programach do post-produkcji, a producent zaprezentował także gamę nowych aplikacji, które umożliwić mają profesjonalną pracę na tabletach. Między innymi pojawią się nowe aplikacje Adobe, wśród których jedna o nazwie Photoshop Fix umożliwiać ma edytowanie nawet 50-megapiskelowych zdjęć. W celu umożliwienia jak najwygodniejsze pracy, do tabletu będzie można dokupić także zewnętrzną klawiaturę.

Nowy tablet Apple trafi do sprzedaży w listopadzie w trzech wersjach kolorystycznych w cenach $799 (wersja 32 GB), $949 (wersja 128 GB) i $1079 (wersja z LTE). Nie wiemy jeszcze kiedy nowy tablet trafi na rynek europejski, ani w jakich cenach będzie oferowany.

Więcej informacji o najnowszych produktach Apple znajdziecie na stronie apple.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)