Inklet - zamień touchpada w tablet

0
Maciej Luśtyk
27 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Nowe Macbooki posiadają touchpad zbudowany w technologii Force Touch, który wyposażono w czujnik nacisku. W związku z tym możliwe jest posługiwanie się nim za pomocą rysika, tak jak ma to miejsce w przypadku tabletów. Inklet to pierwsza aplikacja, która w pełni wykorzystuje tę technologię.
Niedawno informowaliśmy Was o aplikacji Astropad, która pozwala na przekształcenie iPada w profesjonalny tablet graficzny. Tym razem za tablet posłuży touchpad oferowany w Macbookach. Aplikacja Inklet pozwala na wygodną pracę za pomocą rysika w najbardziej popularnych programach do obróbki zdjęć i grafiki, takich jak Adobe Photoshop i Lightroom. Ne ekranie monitora zostanie podświetlony obszar roboczy odpowiadający naszemu touchpadowi. Obszar ten możemy dowolnie przesuwać, a także regulować jego wielkość, co zapewnić ma precyzyjną kontrolę nad edytowanym obrazem. Kontrola nad piórkiem przebiega w identyczny sposób jak w przypadku tradycyjnych tabletów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Co więcej, aplikację wyposażono w technologię zapobiegającą przypadkowej ingerencji w obraz przy dotknięciu touchpada ręką, dzięki czemu podczas rysowania możemy trzymać dłoń wygodnie opartą o komputer. Z pewnością tego typu rozwiązanie nie może równać się z funkcjonalnością profesjonalnych tabletów oferowanych przez Wacoma, niemniej jednak może przypaść do gustu fotografom preferującym obróbkę zdjęć za pomocą piórka.

Aplikacja Inklet dostępna jest na komputery Mac z systemem OS X 10.6 lub wyższym w cenie 25 dolarów. Za zestaw z piórkiem zapłacimy 35 dolarów. Więcej informacji znajdzimy na stronie tenonedesign.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
18
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
16
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
23
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)