Inklet - zamień touchpada w tablet

0
Maciej Luśtyk
27 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Nowe Macbooki posiadają touchpad zbudowany w technologii Force Touch, który wyposażono w czujnik nacisku. W związku z tym możliwe jest posługiwanie się nim za pomocą rysika, tak jak ma to miejsce w przypadku tabletów. Inklet to pierwsza aplikacja, która w pełni wykorzystuje tę technologię.

Niedawno informowaliśmy Was o aplikacji Astropad, która pozwala na przekształcenie iPada w profesjonalny tablet graficzny. Tym razem za tablet posłuży touchpad oferowany w Macbookach. Aplikacja Inklet pozwala na wygodną pracę za pomocą rysika w najbardziej popularnych programach do obróbki zdjęć i grafiki, takich jak Adobe Photoshop i Lightroom. Ne ekranie monitora zostanie podświetlony obszar roboczy odpowiadający naszemu touchpadowi. Obszar ten możemy dowolnie przesuwać, a także regulować jego wielkość, co zapewnić ma precyzyjną kontrolę nad edytowanym obrazem. Kontrola nad piórkiem przebiega w identyczny sposób jak w przypadku tradycyjnych tabletów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Co więcej, aplikację wyposażono w technologię zapobiegającą przypadkowej ingerencji w obraz przy dotknięciu touchpada ręką, dzięki czemu podczas rysowania możemy trzymać dłoń wygodnie opartą o komputer. Z pewnością tego typu rozwiązanie nie może równać się z funkcjonalnością profesjonalnych tabletów oferowanych przez Wacoma, niemniej jednak może przypaść do gustu fotografom preferującym obróbkę zdjęć za pomocą piórka.

Aplikacja Inklet dostępna jest na komputery Mac z systemem OS X 10.6 lub wyższym w cenie 25 dolarów. Za zestaw z piórkiem zapłacimy 35 dolarów. Więcej informacji znajdzimy na stronie tenonedesign.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)