Nowa linia tabletów Intuos5

Intuos5 to seria tabletów przeznaczonych dla profesjonalistów. Tablety oprócz piórka indukcyjnego, wyposażono w możliwość łączności bezprzewodowej oraz wielodotykowego wprowadzania danych.
Seria Intuos5 składa się z pięciu modeli. Posegregowano je pod względem rozmiaru oraz funkcji dotykowych. Każdy z nich oferuje sześć lub osiem przycisków funkcyjnych. Oprócz nich na tablecie znajduje się także wielofunkcyjny pierścień, który ułatwi użytkownikowi obsługę. Touch Ring'owi możemy przypisać cztery programowalne funkcje dostępne dla każdej aplikacji, takie jak przewijanie, przybliżanie, wybór rozmiaru pędzla, obrót obszaru roboczego, czy zaznaczanie warstwy.


Ciekawie zapowiada się funkcja wielodotyku, którą użytkownik może definiować dla różnych aplikacji. Możemy jej także przypisywać nasze skróty klawiaturowe.

Tablety wyposażono w piórko Grip Pen Intuos5 o 2048 stopniach nacisku. O wygodę naszej ręki nie musimy się martwić dzięki oparciu na nadgarstek, które zniweluje obciążenie, niezależnie od tego czy jesteśmy prawo- czy leworęczni.

Zestaw łączności bezprzewodowej jest niestety opcjonalny, więc przyszły użytkownik będzie musiał przeznaczyć dodatkowe fundusze na to akcesorium.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0