Nowa linia tabletów Intuos5

Intuos5 to seria tabletów przeznaczonych dla profesjonalistów. Tablety oprócz piórka indukcyjnego, wyposażono w możliwość łączności bezprzewodowej oraz wielodotykowego wprowadzania danych.
Seria Intuos5 składa się z pięciu modeli. Posegregowano je pod względem rozmiaru oraz funkcji dotykowych. Każdy z nich oferuje sześć lub osiem przycisków funkcyjnych. Oprócz nich na tablecie znajduje się także wielofunkcyjny pierścień, który ułatwi użytkownikowi obsługę. Touch Ring'owi możemy przypisać cztery programowalne funkcje dostępne dla każdej aplikacji, takie jak przewijanie, przybliżanie, wybór rozmiaru pędzla, obrót obszaru roboczego, czy zaznaczanie warstwy.


Ciekawie zapowiada się funkcja wielodotyku, którą użytkownik może definiować dla różnych aplikacji. Możemy jej także przypisywać nasze skróty klawiaturowe.

Tablety wyposażono w piórko Grip Pen Intuos5 o 2048 stopniach nacisku. O wygodę naszej ręki nie musimy się martwić dzięki oparciu na nadgarstek, które zniweluje obciążenie, niezależnie od tego czy jesteśmy prawo- czy leworęczni.

Zestaw łączności bezprzewodowej jest niestety opcjonalny, więc przyszły użytkownik będzie musiał przeznaczyć dodatkowe fundusze na to akcesorium.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8