Wacom Cintiq 24HD

Autor: Michal Grzegorczyk

13 Wrzesień 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Wacom zaprezentował nowy model z rodziny Cintiq. Cintiq 24HD został wyposażony w 24-calowy, panoramiczny, pojemnościowy ekran o przekątnej 24 cali oraz wyjątkowo ergonomiczną podstawkę umożliwiającą dostosowanie położenia urządzenia do własnych preferencji.

Linia produktów Wacom Cintiq to interaktywne urządzenia łączące tablety z ekranami. Najnowszy Cintiq 24HD został wyposażony w 24-calowy, panoramiczny, pojemnościowy ekran o przekątnej 24 cali i rozdzielczości 1920 x 1200 punktów. Cintiq 24HD dołącza do mniejszych i starszych Cintiq 21UX oraz Cintiq 12WX.

Wacom Cintiq 24HD wykorzystuje wszystkie znane już wcześniej technologie: piórko z 2048 stopniami nacisku od 1 grama, 40 stopniami nachylenia i czułą na dotyk gumką, pierścienie sterujące Touch Ring i klawisze ExpressKeys. Wacom zwrócił też szczególną uwagę na ergonomię, co przy tak dużych rozmiarach może być sprawą kluczową. Tablet został wyposażony w podstawkę wykorzystującą efekt przeciwwagi, która pozwala dostosować kąt nachylenia i wysokość ekranu, a nawet wysunąć go poza obrys blatu, tak by unosił się nad kolanami.

Tablet Cintiq 24HD trafi do sprzedaży w październiku. Będzie kosztował 2300 euro. Poniżej prezentujemy informację prasową na temat nowego tabletu firmy Wacom:

Wacom wprowadza na rynek Cintiq 24HD przeznaczony dla kreatywnych profesjonalistów

Najnowszy Cintiq został wyposażony w pojemnościowy ekran panoramiczny HD o przekątnej 24 cali (61 cm), doskonale odwzorowujący kolory i charakteryzujący się bardzo dobrą ergonomią. Urządzenie zostało stworzone dla kreatywnych profesjonalistów pracujących za pomocą piórka na powierzchni roboczej ekranu.

Nowy interaktywny ekran piórkowy firmy Wacom, Cintiq 24HD przenosi pracę na kolejny poziom kontroli, komfortu i efektywności. Wszystko to dzięki zastosowaniu najlepszego w swojej klasie ekranu zapewniającego wyjątkową jakość i ergonomię pracy. Cintiq 24HD został zaprojektowany, aby spełnić oczekiwania projektantów, ilustratorów, twórców animacji, montażystów filmowych oraz innych kreatywnych profesjonalistów. Model dołącza do ekranów Cintiq 21UX oraz Cintiq 12WX jako część kompletnej serii interaktywnych ekranów piórkowych.

Wraz z nowym modelem Wacom wprowadza na rynek szereg funkcjonalności, które służą zapewnieniu użytkownikowi jeszcze większego komfortu korzystania oraz przyspieszeniu tempa pracy. Nowy, 24-calowy (61cm, 1920 x 1200) ekran panoramiczny gwarantuje realistyczne odwzorowanie kolorów. Zaprojektowana by zapewnić jak największą ergonomię pracy podstawka wykorzystuje efekt przeciwwagi i pozwala użytkownikom przystosować kąt nachylenia oraz wysokość ekranu do pozycji, w której pracują. Przeciwwaga pozwala na umieszczenie ekranu nawet poza krawędzią biurka, tak aby unosił się nieznacznie ponad kolanami użytkownika. Dodatkowo, ramka wokół ekranu została zaprojektowana w taki sposób, by umożliwić odpoczynek dłoniom i ramionom i umożliwić łatwy dostęp do pierścieni Touch Ring oraz skrótów zapisanych pod klawiszami ExpressKeys umieszczonymi po obu stronach ekranu. Cintiq 24HD łączy technologię pióra firmy Wacom, 2048 poziomów nacisku oraz 40 stopni nachylenia.

"Nowy Cintiq 24HD to doskonały przykład udanego połączenia doświadczenia specjalistów z dziedziny wzornictwa oraz zaawansowanej technologii inżynieryjnej z uwagami i komentarzami otrzymanymi od społeczności kreatywnych profesjonalistów wykorzystujących ekrany," - mówi Guido Möller, product manager, dział produktów profesjonalnych, Wacom Europe. - "Wszystkie właściwe elementy zostały zastosowane w naszym flagowym urządzeniu tak, aby zwiększyć jego możliwości i odpowiedzieć na zapotrzebowanie twórców z takich dziedzin jak animacja, fotografia czy produkcja filmów, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się szeroki format, dokładne odwzorowanie koloru oraz ostrość ekranu."

Panoramiczny ekran

Interaktywny ekran piórkowy Cintiq 24HD charakteryzuje się przyciągającym wzrok, wyrafinowanym, industrialnym wzornictwem, które umożliwia kontrolę urządzenia i komfort pracy. Nowy, 24-calowy (61 cm) ekran panoramiczny o dużej ostrości jest idealnym narzędziem dla kreatywnych profesjonalistów pracujących w mediach, rozrywce oraz zajmujących się grafiką filmową. "Specyfikacja ekranu nowego urządzenia z serii Cintiq zaspokaja potrzeby dzisiejszej telewizji, filmu, animacji czy przemysłu tworzenia gier komputerowych," - mówi Guido Möller. - "Graficy pracujący przy filmach mają teraz możliwość edytowania filmów w HD, co przekłada się na zwiększoną produktywność". Dodatkowo, nowy Cintiq 24HD to szeroka gama kolorów, która będzie przydatna fotografom czy projektantom, którzy potrzebują dokładnego odwzorowania kolorów podczas pracy na ekranie za pomocą pióra Cintiq. Dla wszystkich kreatywnych profesjonalistów, którzy potrzebują kalibracji koloru ważna będzie wiadomość, że nowe urządzenie z serii Cintiq zostało wyposażone w narzędzia kalibracji od wiodących producentów na rynku. Jakość i rozmiar ekranu sprawią, że w wielu sytuacjach drugi ekran będzie zbędny.

Wygodna podstawka

Ergonomia i wygoda mają kluczowe znaczenie dla kreatywnych profesjonalistów, dlatego Cintiq 24HD wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując regulowaną i uniwersalną podstawkę, która pozwala użytkownikom na pracę w różnych pozycjach, redukując tym samym zmęczenie. Intuicyjne uchwyty oraz sprężynowy system podnoszenia urządzenia umożliwiają szybkie i łatwe dostosowywania pozycji ekranu do potrzeb użytkownika. Może on na przykład bezpiecznie przenieść powierzchnię ekranu poza krawędź biurka tak, że opiera się on wygodnie tuż ponad kolanami, zapewniając optymalną pozycję dla wielu rodzajów pracy. Przy stosowaniu interaktywnego ekranu piórkowego Cintiq do bardziej tradycyjnych czynności, takich jak wysyłanie e-maila, ekran może być szybko przywrócony do pozycji prawie pionowej. Cintiq może być również nieco uniesiony nad biurkiem, tak aby umieścić na nim klawiaturę i dzięki temu opanować nieporządek. "Nowa podstawka dla naszego ekranu Cintiq 24HD zmienia pracę z piórem na ekranie - pozwala użytkownikom na dostosowanie pozycji do wykonywanych zadań, zapewnia swobodę ruchu i długie godziny komfortowej pracy" - dodaje Guido Möller.

Wydajne pióro

Pióro Cintiq 24HD oparte jest o opatentowaną przez firmę Wacom technologię czujnika końcówki (Tip Sensor). Rozpoznaje ona nacisk bliski zeru (o wadze jednego grama), co pozwala rozpoznać nawet najlżejszy dotyk. Wrażenie korzystania z pióra Cintiq 24HD przypomina używanie tradycyjnych narzędzi, takich jak pędzle czy pióra. 2048 poziomy nacisku pozwalają osiągnąć efekty, dla których ogromne znaczenie mają minimalne nawet różnice w nacisku - takie jak kontrola ciężkości linii czy stopień przezroczystości tworzonej pracy. W połączeniu z czułym na nacisk oprogramowaniem od dostawców AdobeŸ, AutodeskŸ, CorelŸ oraz PixologicŸ, Cintiq jest w stanie pomagać osiągać bardzo realistyczne rezultaty artystyczne. Pióro posiada również wrażliwą na nacisk gumkę i dwa boczne przyciski, które mogą być przypisane do najczęściej używanych poleceń, tak jak przy podwójnym kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Dodatkowe cechy i akcesoria

Szeroka ramka ekranu Cintiq 24HD to nie tylko naturalne miejsce odpoczynku dla ramion i dłoni podczas pracy, ale także łatwy dostęp do programowalnych, specyficznych dla aplikacji przycisków ExpressKeys oraz pierścieni dotykowych Touch Rings umieszczonych po każdej stronie ramki wyświetlacza. Te zdefiniowane przez użytkownika funkcje - łatwo dostępne skróty - w istotnym stopniu przyczyniają się do usprawnienia pracy i zwiększenia produktywności. Guido Möller zauważa, że "te narzędzia pozwalają zaoszczędzić cenny czas poprzez zmniejszenie uzależnienia od klawiatury, dzięki czemu użytkownik może się skoncentrować na pracy na ekranie."

Rodzina akcesoriów Wacom dostarcza dodatkowych możliwości wprowadzania danych. Art Pen zapewnia funkcję obrotu pióra w programie Adobe Photoshop, Illustrator oraz Corel Painter 12, zapewniając naturalne efekty pędzla, analogiczne do efektów wytwarzanych przez pióro kaligraficzne. Akcesoria Cintiq 24HD są dostępne w sklepie internetowym firmy Wacom.

Dostępność

Cintiq 24HD, w cenie EUR 2.299,90 z VAT będzie w sprzedaży w Polsce w październiku.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)