Wacom Intuos4 Wireless

Autor: Michal Grzegorczyk

1 Luty 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Wacom uaktualnił linię tabletów piórkowych Intuos4 o model wykorzystujący bezprzewodową łączność z komputerem w technologii Bluetooth. Intuos4 Wireless swoimi parametrami jest najbardziej zbliżony do zwykłego Intuosa4 M (o średniej wielkości).

Wacom pokazał zmodyfikowaną wersję tabletu piórkowego Intuos4 M. Wersja "Wireless" wyróżnia się możliwością bezprzewodowej łączności z komputerem w technologii Bluetooth. O tym, jakie to ułatwienie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać - szczególnie gdy nad jednym projektem pracuje kilka osób wymieniających się na bieżąco uwagami. Jak wspomnieliśmy, Intuos4 Wireless pod względem funkcjonalności jest zbliżony do Intuosa4 M - powierzchnia robocza ma rozmiar 5 x 8 cali, użytkownik ma możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem już 1 grama, a tablet rozpoznaje 2048 stopni nacisku. Ciekawie prezentują się też przyciski - obok nich umieszczono małe wyświetlacze OLED, które wyświetlają ich funkcje w zależności od używanego programu.

Wacom Intuos4 Wireless ma kosztować około 1640 złotych. Będzie dostępny pod koniec marca 2010 roku.

{BIT|Wacom Intuos4 Wireless zapewnia twórczą wolność

Tablet piórkowy idealny dla aktywnych, profesjonalnych twórców treści cyfrowych

Wacom przedstawia dziś profesjonalny tablet piórkowy Intuos4 Wireless, niecierpliwie oczekiwany produkt wykorzystujący bezprzewodową technologię Bluetooth. Nowy Intuos4 Wireless jest skierowany do twórców treści cyfrowych takich jak fotograficy, projektanci i artyści, którzy poszukują swobody, jaką daje technologia bezprzewodowa, jak i kontroli oraz wygody, które zapewnia linia profesjonalnych tabletów piórkowych firmy Wacom. Poczucie możliwości swobodnego poruszania się po pomieszczeniu i pracy bez "przywiązania" do komputera sprawiają, że Intuos4 Wireless jest doskonałym narzędziem do pracy w grupie. Dodatkowo Intuos4 Wireless w rozmiarze średnim mieści się bez problemu do większości toreb na laptopy oferując idealne rozwiązanie dla mobilnych, profesjonalnych twórców.

Poprzez połączenie udanego wzornictwa tabletu piórkowego Intuos4 z technologią bezprzewodową Bluetooth, Wacom może zapewnić użytkownikom elastyczność i swobodę oraz zapewnić maksymalny komfort w pracy nad rysunkiem, montażem, obrazem, retuszem czy też w ogólnym użytkowaniu komputera. Intuos4 Wireless jest cennym wkładem w intuicyjny charakter i doświadczenie oferowane przez linię Intuos4.

Intuos4 i Bluetooth

Technologia bezprzewodowa Bluetooth jest globalnym standardem komunikacyjnym, wykorzystywanym przez miliony komputerów i urządzeń przenośnych, który pozwala im komunikować się w odległości do 10 metrów. Intuos4 Wireless jest idealny do użytkowania w domu lub w biurze i zapewnia mobilność oraz swobodę w trakcie pracy z komputerem stacjonarnym czy laptopem dostosowanym do standardu Bluetooth. Wygodne ładowanie odbywa się za pomocą łącza USB prosto z komputera.

Przełomowy design poprawia płynność pracy i efektywność

Bez względu na to czy jest się w drodze, w domu czy w pracy, smukły i ergonomiczny design piórkowego tabletu Intuos4 Wireless sprawia, że jest on idealnym narzędziem do twórczej pracy nad treściami cyfrowymi. Dostępny w jednym rozmiarze (średni), Intuos4 Wireless ma asymetryczne wzornictwo, dzięki któremu Touch Ring i ExpressKeys są umieszczone po jednej stronie tabletu, co czynie je łatwymi w użyciu przez rękę niedominującą. ExpressKeys są charakterystyczne dla aplikacji, dynamizują rytm pracy i produktywność poprzez umiejscowienie zwykle używanych poleceń dokładnie pod palcami użytkownika. Współpracujące z wieloma aplikacjami klawisze ExpressKeys pozwalają znacząco zwiększyć wydajność i wygodę pracy. Wyświetlacze OLED pokazują aktualny status każdego z klawiszy. Ponieważ ustawienie klawiszy może być inne dla każdej z aplikacji - wyświetlana informacja zmienia się kiedy użytkownik tabletu przełącza program, z którego korzysta. Aby zmienić ustawienie tabletu z prawo - na leworęczne wystarczy obrócić tablet o 180 stopni i zmienić podświetlenie ikon za pomocą oprogramowania tabletu.

Definiowany przez użytkownika pierścień Touch Ring w tablecie Intuos4 Wireless może kontrolować cztery funkcje w każdej z aplikacji. Umieszczony w osi pierścienia przycisk przełącza funkcje takie jak przesuwanie, powiększanie, zmiana średnicy pędzla, obrót podłoża, czy zmiana warstwy. Diody LED znajdujące się na obwodzie pierścienia pokazują aktualnie wybraną funkcję.

Intuos4 Wireless, posiadając wszystkie te funkcje, jest po prostu doskonałym narzędziem w indywidualnej, ergonomicznej pracy wolnej od wszelkich kabli.

Grip Pen Intuos4

Grip Pen Intuos4 oparty jest o nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię czujnika końcówki (Wacom Tip Sensor), oferującą użytkownikom możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem na poziomie 1 grama. Wspomaganie poziomów nacisku zaczyna się od lekkiego dotyku, naśladuje więc to samo odczucie, zachowanie i reakcję, jak w pracy z tradycyjnymi narzędziami do pracy twórczej typu pędzle, markery i ołówki. Dodatkowo, pióro Intuos4 Wireless rozpoznaje teraz 2048 stopni nacisku. Podwojenie tej wartości pozwala w jeszcze większym stopniu wykorzystać kreatywne możliwości oprogramowania rozpoznającego zmianę siły nacisku. Grip Pen wyposażony jest również we wrażliwą na zmianę siły nacisku gumkę i dwa boczne przyciski, którym można przypisać rozmaite funkcje - na przykład podwójnego kliknięcia myszką czy kliknięcia prawym przyciskiem myszki. W zestawie Intuos4 Wireless znajduje się również wygodny stojak na pióro zabezpieczający je w czasie, gdy nie jest ono używane.

Stojak na pióro Intuos4 Wireless

Wyważony stojak na pióro posiada również zamykany schowek na wkłady pióra i wygodne narzędzie do ich wyjmowania. Wraz z tabletem Intuos4 Wireless dostarczane są wkłady standardowe, elastyczne, szorstkie i miękkie. Pozwalają one symulować pracę z użyciem szeregu tradycyjnych narzędzi.

Dostępne oprogramowanie

Nabywcy tabletu piórkowego Intuos4 Wireless są uprawnieni do wyboru jednej z trzech wyselekcjonowanych aplikacji kreatywnych oferowanych przez wiodących producentów oprogramowań Adobe, Autodesk i Corel. Użytkownicy wybierają aplikację, którą chcą pobrać. Dodatkowo, użytkownicy tabletów Intuos4 z pewnością docenią nowe funkcje oferowane przez unowocześnione sterowniki firmy Wacom – takie jak tryb precyzyjny i nowy sposób wyświetlania menu.

Akcesoria dodatkowe

Aby zapewnić najlepsze z możliwych doświadczenie pracy z tabletem piórkowym firma Wacom stworzyła całą gamę akcesoriów, między innymi wiele różnych typów piór. Na przykład pióro Art Pen Intuos4 wspiera opcję ‘barrel rotation’ w takich aplikacjach jak Adobe Photoshop, Illustrator and Corel Painter 11, pozwalającą użytkownikom uzyskać naturalny efekt pędzla poprzez obroty pióra przypominający kaligrafię. Aerograf Intuos4 ma podobną formę i kółko kontrolowane palcem jak tradycyjny aerograf i pozwala użytkownikom zdefiniować wzory farb w ramach określonego oprogramowania.

Cena i dostępność

Cena Intuos4 Wireless wynosi 1639 PLN. Cena zawiera podatek VAT i może się różnić w zależności od kursu waluty. Tablet będzie dostępny pod koniec Marca 2010.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)