Wacom Intuos4 - dla twórców cyfrowych

Wacom przedstawił dziś oficjalnie nową linię tabletów Intuos4 - urządzenia, jak opisuje je producent, dla twórców cyfrowych. Do tej grupy można oczywiście zaliczyć fotografów szukających wygodnego narzędzia do edycji zdjęć. Nowe Intuosy charakteryzują się poprawioną ergonomią i jeszcze czulszym piórkiem.
Wacom Intuos4 to nowa seria profesjonalnych tabletów, które mogą być wykorzystywane przez wszelakich "twórców cyfrowych". Z pewnością w pierwszej kolejności zainteresują grafików, choć fotografowie też powinni bacznie im się przyjrzeć. Istotną zmiany objęły to co w tabletach chyba najważniejsze - technologię czujnika końcówki piórka. Użytkownik ma możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem już 1 grama! Tablet rozpoznaje 2048 stopni nacisku - dzięki temu praca jest bardziej intuicyjna i przez to efektywniejsza. {ITL|Intuos4 Grip Pen jest też wyposażony we wrażliwą na nacisk gumkę i dwa definiowalne przyciski. Osoby o większych dłoniach mogą skorzystać z dodatkowego ochwytu pogrubiającego piórko.


Tablety z serii Wacom Intuos 4 odznaczają się również ciekawym rozwiązaniem opisu przycisków. Obok każdego z nich znajduje się wyświetlacz OLED ukazujący aktualnie zdefiniowaną funkcję - a ta może się różnić w zależności od stosowanego programu. Dzięki umieszczeniu klawiszy ExpressKeys blisko obszaru roboczego znacząco zwiększa się szybkość pracy. Zastosowanie wyświetlaczy do opisania klawiszy to dobra wiadomość dla osób leworęcznych. Wystarczy obrócić tablet o 180 stopni, a opisy klawiszy wyświetlić do gory nogami. Kolejna zmiana funkcjonalna to pierścień Touch Ring, za pomocą którego można kontrolować cztery funkcje każdego z programów.

Tablety Intuos4 dostępne będą w czterech rozmiarach:
  • mały (Intuos4 S: 1 019 PLN)
  • średni (Intuos4 M: 1 669 PLN)
  • duży (Intuos4 L: 2 159 PLN)
  • bardzo duży (Intuos4 XL: 3 599 PLN)
]Poniżej przytaczamy informację prasową producenta:

Tablet Wacom Intuos4 na nowo definiuje pojęcie tabletu piórkowego dla twórców cyfrowych

{ITL|Tablet piórkowy następnej generacji jest oparty o najnowszą technologię, wyposażony w nowe funkcje i charakteryzuje się stylowym, ergonomicznym wzornictwem

Wacom prezentuje dziś Intuos4, system profesjonalnych tabletów piórkowych najwyższej jakości przeznaczonych dla fotografów cyfrowych, projektantów i artystów. Nowa generacja tabletów Intuos powstała w oparciu o opinie członków profesjonalnej społeczności Wacoma i charakteryzuje się przede wszystkim jakością pracy pióra. Dzięki rozpoznawaniu 2048 stopni nacisku pozwala ono na uchwycenie najmniejszych niuansów ruchu ręki. Nowe wzornictwo tabletów Intuos4 zapewnia lepszą ergonomię pracy i nowoczesny wygląd. Zwiększenie wydajności pracy umożliwiają programowalne klawisze, które wyposażone są teraz w wyświetlacze OLED pokazujące aktualne ustawienia każdego z nich.

Nowa jakość pracy pióra
Intuos4 Grip Pen oparty jest o nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię czujnika końcówki, oferującą użytkownikom możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem na poziomie 1 grama. Dzięki temu wrażenia z pracy z tym nowym tabletem są jeszcze bardziej naturalne. Teraz każdy rysunek lub tekst można zacząć tworzyć od niespotykanie lekkiego dotknięcia.

Dodatkowo, pióro Intuos4 rozpoznaje teraz 2048 stopnie nacisku. Podwojenie tej wartości pozwala w jeszcze większym stopniu wykorzystać kreatywne możliwości oprogramowania rozpoznającego zmianę siły nacisku. Intuos4 Grip Pen wyposażony jest również we wrażliwą na zmianę siły nacisku gumkę i dwa boczne przyciski, którym można przypisać rozmaite funkcje - na przykład podwójnego kliknięcia myszką czy kliknięcia prawym przyciskiem myszki. Użytkownicy, którzy wolą pióra o nieco szerszej obudowie mogą skorzystać z opcjonalnego, grubszego uchwytu na pióro Intuos4.

Nowy design zwiększa wydajność pracy
Ergonomiczne wzornictwo czyni z ultra-cienkiego tabletu Intuos4 doskonałe narzędzie do pracy z plikami cyfrowymi. Nowy projekt pozwala na pracę z tabletem zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym. Klawisze ExpressKeys są teraz umieszczone po jednej stronie tabletu. Aby były dostępne dla ręki niedominującej - wystarczy obrócić tablet o 180 stopni i zmienić podświetlenie ikon za pomocą oprogramowania tabletu.

Współpracujące z wieloma aplikacjami klawisze ExpressKeys pozwalają znacząco zwiększyć wydajność i wygodę pracy. Można im bowiem przypisać najczęściej stosowane funkcje. Znajdujące się blisko aktywnego obszaru roboczego tabletu klawisze oszczędzają czas - zmniejszają bowiem potrzebę korzystania z klawiatury. Nowością w Intuos4 są wyświetlacze OLED [poza modelem Intuos4 S], które pokazują aktualny status każdego z klawiszy. Ponieważ ustawienie klawiszy może być inne dla każdej z aplikacji – wyświetlana informacja zmienia się kiedy użytkownik tabletu zmienia program, z którego korzysta.

Nowością w Intuos4 jest również definiowany przez użytkownika pierścień Touch Ring, który może kontrolować cztery funkcje w każdej z aplikacji. Umieszczony w osi pierścienia przycisk przełącza funkcje takie jak przesuwanie, powiększanie, zmiana średnicy pędzla, obrót podłoża, czy zmiana warstwy. Diody LED znajdujące się na obwodzie pierścienia pokazują aktualnie wybraną funkcję.

Szeroki wybór programów
Użytkownicy tabletów Intuos4 mogą korzystać z szerokiej gamy obecnych na rynku programów. Zainstalowanie tabletu Intuos4 daje dostęp do aplikacji takich gigantów jak Adobe, Autodesk i Corel. Dodatkowo, użytkownicy tabletów Intuos4 z pewnością docenią nowe funkcje oferowane przez unowocześnione sterowniki firmy Wacom - takie jak tryb precyzyjny i nowy sposób wyświetlania menu. W trybie precyzyjnym zmienia się sposób mapowania końcówki pióra [wrażenie zwolnionego tempa], co pozwala na jeszcze dokładniejszą pracę. Funkcję aktywuje przytrzymanie odpowiedniego klawisza ExpressKey. Po jego zwolnieniu - ustawienia wracają do poprzedniego trybu pracy. Nowe menu wyświetla funkcje tabletu w sposób hierarchiczny, co znaczenie przyspiesza dostęp do szukanego ustawienia. Funkcje tabletu można dostosować do swoich potrzeb i grupować w indywidualny sposób.

Akcesoria Intuos4
Nowy stojak na pióro służy nie tylko do przechowywania pióra. Mamy tu również zamykany schowek na wkłady pióra i wygodne narzędzie do ich wyjmowania. Wraz z tabletem Intuos4 dostarczane są wkłady standardowe, elastyczne, szorstkie i miękkie. Pozwalają one symulować pracę z użyciem szeregu tradycyjnych narzędzi.

Dostępne jest również pióro Art Pen, które włącza funkcję rotacji w programach Adobe Photoshop, Illustrator i Corel Painter X. Daje to naturalny efekt pracy pędzla , przypominający kaligrafię. Opcjonalny Aerograf daje użytkownikom możliwość tworzenia wielu interesujących efektów nakładania farby w programach kreatywnych. W ofercie znajdują się również piór Classic Pen i bezprzewodowa, niewymagająca baterii myszka Wacom.

"Intuos4 to inteligentny tablet przeznaczony dla kreatywnych profesjonalistów. Dzięki nowej jakości pracy pióra i ogromnej dokładności spełnia on całkowicie ich wymagania" mówi Guido Möller, manager produktów profesjonalnych w firmie Wacom Europe. "Wsłuchując się w opinie naszej profesjonalnej społeczności, stworzyliśmy zaawansowany tablet wyposażony w nowe technologie i funkcje zwiększające możliwości kreatywne i wydajność pracy."

Zobacz, co profesjonaliści mówią o tablecie Intuos4: www.youtube.com/wacomeurope

Ceny i dostępność
Intuos4 będzie dostępny od 25 marca 2009 w czterech rozmiarach dostosowanych do różnych wymagań – mały (Intuos4 S: 1 019 PLN), średni (Intuos4 M: 1 669 PLN), duży (Intuos4 L: 2 159 PLN) i bardzo duży (Intuos4 XL: 3 599 PLN). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT i mogą się różnić w zależności od kursu waluty.

Informacje o produktach i usługach Wacom Europe dostępne sa na stronie www.wacom.eu
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!