Wacom PL-900 - 19-calowy interaktywny ekran piórkowy

Wacom poinformował o nowym, 19-calowym interaktywnym ekranie piórkowym PL-900. To urządzenie łączące funkcjonalność tabletu i ekranu LCD. Producent opracował ten model przede wszystkim do zastosowań biurowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać go również do obróbki grafiki.
Wacom to znany producent tabletów i ich rozszerzonych wersji - interaktywnych ekranów piórkowych. Pisaliśmy już o takim ekranie, modelu {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6598;Wacom Cintiq, opracowanym specjalnie z myślą o fotografach i grafikach. Dziś firma poinformowała o modelu przeznaczonym przede wszystkim do zastosowań biurowo-prezentacyjnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć go do obróbki zdjęć.


Wacom PL-900 to 19-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli wyposażony w elektroniczne pióro i złącze DVI-I. Ekran posiada funkcję automatycznego skalowania obrazu. Standardowo ustawione proporcje 4:3 zmieniają się na panoramiczne 16:10 po podłączeniu laptopa z panoramicznym ekranem czy innego urządzenia.

Cena tego urządzenia wynosi około 6300 złotych.] Poniżej prezentujemy informację prasową:

Wacom rozszerza ofertę interaktywnych tabletów piórkowych serii PL

Duży 19 calowy model PL-900 posiada zaawansowane funkcje umożliwiające większą swobodę podczas prezentacji i wykładów


Wacom, światowy lider produkcji tabletów, interaktywnych ekranów piórkowych oraz intuicyjnych urządzeń wprowadzania danych, prezentuje dzisiaj model PL-900 - wysokiej rozdzielczości 19 calowy ekran LCD wyposarzony w cyfrowe pióro, które pozwala na pisanie, notowanie i nawigowanie bezpośrednio po ekranie. Przeznaczony dla instytucji edukacyjnych i firm, które wykorzystują sprzęt audio-wizualny podczas spotkań, prezentacji i wideo konferencji PL-900 jest innowacyjnym narzędziem idealnym do dynamicznych i interaktywnych prezentacji czy wykładów. Interaktywny ekran piórkowy jest również precyzyjnym narzędziem do obsługi rozbudowanych interfejsów użytkownika.

Wysokiej jakości 19 calowy ekran SXGA o rozdzielczości 1280 x 1024 sprawia, że model PL-900 jest w tej chwili największym interaktywnym ekranem piórkowym serii PL. Ekran posiada również osłonę antyodblaskową, która istotnie poprawia komfort użytkowania.

PL-900 wyposażony został w wejście i wyjście typu DVI-I, dzięki którym posiada zaawansowane możliwości obrazu. Umożliwia to wykorzystanie zarówno analogowych, jak i cyfrowych źródeł sygnału wideo. Teraz jest także możliwe przekazanie obrazu do projektorów lub ekranów poprzez analogowe lub cyfrowe wyjścia bez potrzeby korzystania z dodatkowych rozdzielaczy DVI. Funkcjonalność typu "plug-and-play" czyni PL-900 jeszcze prostszym w użyciu.

Nowa funkcja skalowania obrazu ułatwia wyświetlanie go ze źródeł o formacie szerokokątnym bądź natywnym. Standardowo zdefiniowany w PL-900 format obrazu 4:3 po podłączeniu do szerokokątnego laptopa lub innego źródła automatycznie zmienia format na 16:10.

Bardziej dynamiczne prezentacje

PL-900 umożliwia intuicyjne wprowadzanie danych bezpośrednio na ekranie przy wykorzystaniu cyfrowego pióra. Zapewnia to doskonałą koordynację ręka-oko oraz zwiększoną precyzję pracy. PL-900 to idealny produkt do prowadzenia prezentacji. W połączeniu z projektorem multimedialnym interaktywny ekran piórkowy może być wykorzystywany w taki sam sposób jak tradycyjny rzutnik na folie, lecz z wszystkimi dodatkowymi zaletami pracy cyfrowej. Podczas prezentacji czy wykładu prowadzący może dodawać odręczne notatki i szkice, które mogą zostać zapisane i rozdane po zakończeniu spotkania. Wpływa to na lepszy kontakt i współpracę pomiędzy prezenterem a słuchaczami. Wspólne spotkania staną się bardziej efektywne, ponieważ prowadzący będzie mógł na bieżąco aktualizować prezentację, cały czas pozostając skierowanym twarzą do uczestników.

Zwiększona interaktywność w zastosowaniach edukacyjnych

PL-900 oferuje także nowe możliwości w nauczaniu uniwersytetom, szkołom i innym instytucjom edukacyjnym. Odręczne notatki, szkice, rysunki i mapy myśli można tworzyć spontanicznie podczas wykładu lub lekcji, nauczyciele mogą dodawać pomysły i sugestie studentów bezpośrednio do slajdów, zwiększając w ten sposób interaktywność i kreatywność, a także podnosząc poziom dyskusji.

Doskonała precyzja zarządzania procesem

Praca piórkiem bezpośrednio na ekranie zwiększa kontrolę i dokładność. Dlatego też PL-900 jest idealnym narzędziem do zadań związanych z zarządzaniem procesem, gdzie przyciski sterowania mogą być obsługiwane szybko i intuicyjnie. Cyfrowy mikser dźwięku może być obsługiwany w podobny sposób jak jego odpowiednik w realnym świecie, umożliwiając użytkownikowi obsługę wirtualnych kontrolek na ekranie.

Opatentowana technologia firmy Wacom zapewnia naturalne narzędzie do pisania ręcznego, dodawania notatek i nawigowania bezpośrednio na ekranie za pomocą piórka. Ergonomiczne, bezprzewodowe i niewymagające baterii piórko zapewnia 512 poziomów nacisku i posiada podwójny przycisk boczny z możliwością programowania. Technologia PL-900 minimalizuje ‘drżenia’ piórka, sprawiając że nawigacja kursorem jest szybsza i bardziej dokładna.

Cena i dostępność

Kompatybilny z Windows lub Mac OS, ekran PL-900 jest już dostępny w sprzedaży i posiada 2-letnią gwarancję. Cena brutto wynosi 6299 PLN.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: (WxDxH) 452 x 398 x 55,5 mm bez podstawy
Waga: 7,05 kg z podstawą
Pobór prądu: 37 W lub mniej
Technologia rozpoznawania: Rezonans elektromagnetyczny (UD)
Obszar roboczy: 378,3 x 303,1 mm
Rozdzielczość: 0,01 mm/punkt (2540 lpi)
Dokładność: średnio +/- 0,5 mm
Odległość rozpoznawania: 5 mm
Maksymalny współczynnik reakcji: 133 punkty/sec
Poziomy nacisku: 512
Interfejs komunikacyjny: USB 2.0
Zintegrowany rozgałęziacz: USB, USB 2.0
Ekran: a-Si TFT matryca aktywna LCD
Wielkość ekranu: 19.0 cali (przekątna)
Rozdzielczość: 1280 x 1024 (SXGA)
Plamka: 0,294 x 0,294mm
Głębia kolorów: 16,7 mln
Jasność: 270 cd/m2, standardowo
Kontrast: 1300:1, standardowo
Plug and play, DDC2B, DDC/CI i inne standardy DVI

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4