Wacom Cintiq 12WX - nagroda Red Dot za design

Wacom, najbardziej ceniony producent tabletów i interaktywnych ekranów piórkowych, może się pochwalić kolejną nagrodą dla jednego ze swoich produktów. Prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu Red Dot dostał model Cintiq, dobrze znany wielu profesjonalnym fotografom i grafikom.
Wacom Cintiq 12WX, czyli połączenie ekranu LCD z klasycznym tabletem, to konstrukcja, która przypadła do gustu wielu fotografom. Z pewnością miała na to wpływ kompaktowa budowa urządzenia. Ekran ma przekątną 12 cali, a całe urządzenie - wymiary 40x27cm, grubość 1,7 cm i wagę 2 kg. Taka konstrukcja zwiększa intuicyjność, a co za tym idzie wydajność pracy. Dostrzegło to jury konkursu Red Dot, przyznając Cintiq 12WX nagrodę w kategorii wzornictwa produktu. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w tej dziedzinie. Więcej informacji o tablecie można znaleźć w {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6598;artykule napisanym przy okazji jego premiery.]

Wacom Cintiq

Poniżej prezentujemy informację prasową:

Design tabletu Wacom Cintiq 12WX zdobywa nagrodę Red Dot

Prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienie dla pierwszego hybrydowego, interaktywnego ekranu piórkowego Wacom


{ITL|Wacom, światowy lider w produkcji tabletów piórkowych, interaktywnych ekranów piórkowych i intuicyjnych urządzeń wprowadzania danych ma przyjemność zakomunikować, że Cintiq 12WX został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot za wysoką jakość wzornictwa w kategorii wzornictwa produktu. Przyznana przez profesjonalne jury Design Zentrum (Nadrenia Północna Westfalia) prestiżowa nagroda zostanie wręczona podczas uroczystości w gmachu opery w Essen w dniu 23 czerwca 2008.

Zaprojektowany przez renomowaną firmę Ziba z Portland w USA tablet Cintiq 12WX jest odzwierciedleniem filozofii firmy Wacom - rozwoju intuicyjnych metod pracy, które nie tylko zapewniają naturalną i harmonijną interakcję z komputerem, ale i zwiększają wydajność i produktywność. Tablet Cintiq 12WX to pierwszy hybrydowy produkt firmy Wacom łączący zalety tradycyjnego rozwiązania "analogowego" - pióra i papieru - z wszystkimi zaletami wydajnego rozwiązania elektronicznego. Jest on doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalistów zajmujących się kreacją na płaszczyźnie cyfrowej, którzy stawiają nacisk na stały rozwój.

Dzięki wysokiej jakości ekranowi o przekątnej 12,1", Cintiq 12WX jest optymalnie dostosowany do użycia pióra bezpośrednio na powierzchni obrazu. Ergonomicznie zaprojektowane pióro pozwala na rysowanie, malowanie, szkicowanie, obróbkę zdjęć, czy tworzenie komiksów. Praca bezpośrednio na powierzchni ekranu zapewnia doskonałą koordynację ręka-oko.

Niewielki rozmiary ekranu Cintiq 12WX oraz jego waga wynosząca jedynie 2000g czynią z niego ergonomiczny produkt, który w łatwy sposób można zintegrować z istniejącym środowiskiem pracy, również w podróży. Cienki, lekki i umiejętnie ukształtowany tablet pozwala użytkownikom pracować, jak z użyciem tradycyjnego szkicownika - w prosty, naturalny sposób. Nie odbijająca światła powierzchnia monitora oraz odpowiednie wykończenie obudowy zapewniają wygodę pracy, a wymienne końcówki pióra pozwalają na osiągnięcie pożądanych efektów.

Zintegrowana, regulowana podstawa umożliwia umieszczenie ekranu w dowolnej pozycji - płasko na powierzchni biurka, pod niewielkim kątem zapewniającym odpowiedni kąt widzenia lub wyżej, z możliwością obracania ekranu w każdą stronę Ułatwia to pracę zarówno użytkownikom prawo- jak i leworęcznym.

Integralną częścią projektu Cintiq 12WX są również klawisze ExpressKeys oraz pasek Touch Strip, innowacyjne rozwiązania znacznie zwiększające wygodę i wydajność pracy. Umieszczono je po bokach monitora. Kiedy jedna ręka trzyma pióro, druga może spokojnie obsługiwać ExpressKeys i Touch Strip bez potrzeby korzystania z klawiatury do obsługi najczęściej używanych funkcji.

Omer Kotzer, dyrektor kreatywny Ziba Design, mówi: "Cintiq 12WX jest dla artystów i projektantów naturalnym rozwiązaniem pozwalającym łączyć osiągnięcia ery cyfrowej z analogowym doświadczeniem wyniesionym z papieru i pióra. Dzięki tej koncepcji otrzymaliśmy ergonomiczny produkt, który można łatwo zintegrować z istniejącym środowiskiem pracy i który otwiera nowe możliwości kreatywnej pracy."

O nagrodzie "Red Dot"

Nagroda Red Dot, o którą w tym roku walczyły 3203 produkty z 51 krajów, uważana jest za jedno z najbardziej prestiżowych na świecie wyróżnień w dziedzinie designu. Nagroda ta jest przyznawana w trzech osobno rozpatrywanych i ocenianych kategoriach - wzornictwa produktu, projektów w komunikacji marketingowej i koncepcji wzorniczych. Symbol nagrody - czerwona kropka [ang. red dot] to dziś międzynarodowy znak jakości najlepszego wzornictwa.

Więcej informacji można znaleźć na http://en.red-dot.org. Więcej informacji na temat interaktywnego ekranu piórkowego Cintiq 12WX znajduje się na stronie www.wacom.eu]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2